Blog użytkownika Graczdari

Graczdari Graczdari 23.04.2016, 18:24
Szybkie Recenzje #1 - Prolog
331V

Szybkie Recenzje #1 - Prolog

W zalewie blogów o PS4K, chciałbym się wyróżnić i wystartować z nową serią, która pozwoli Wam zapoznać się z moimi krótkimi recenzjami nt. gier, które ostatnio przewinęły mi się przez ręce....a właściwie konsole, bo okładek nie zamierzam testować. Recenzje relatywnie krótkie, z małą ilością spoilerów, mające pokazać mój mocno ogólny pogląd na dany tytuł. Zaczynam od FAQ w prologu, by nie zaśmiecać bloga docelowego :)

ZANIM ZACZNIESZ CZYTAĆ:


CO TO SĄ "SZYBKIE RECENZJE"?

Są to recenzje, w których bardzo skrótowo przeanalizuje dany tytuł. Teksty będą zawierać najważniejsze informacje o tytule w czterech kategoriach: scenariusz, gameplay, grafika i dźwięk. Na końcu zostanie wystawiona ocena łączna. Moje wypociny będą mocno ogólne (do kawki?), a spoilerowanie ograniczę do koniecznego minimum.

CZY SERIA BĘDZIE POJAWIAĆ SIĘ REGULARNIE?

To zależy. Przewiduje recenzowanie trzech gier w jednym "odcinku", więc najpierw muszę takowe tytuły ukończyć. Jest jednak wielce prawdopodobne, że od czasu do czasu streszczę swoje archiwalne recenzje z czeluści internetu. To co będzie dalej, zależy od Was, bo brak czytelników nie mobilizuje do tworzenia nowych tekstów ;)

JAKIE PLATFORMY, JAKIE GRY?

Wszystko na wszystko :)

SYSTEM OCEN?

Tutaj zatrzymamy się na dłuższą chwile. Każdy tytuł oceniam w czterech kategoriach (skala 0-100%) a na końcu wystawiam średnią, która jest werdyktem ostatecznym. Chyba przejrzyste, prawda? Podział wygląda tak:

SCENARIUSZ: Co tu dużo mówić? Bezbarwne postacie, kiepskie dialogi i dziurawe, nudne historie mają tutaj przekichane. Jednakże oryginalne i nietuzinkowe skrypty na pewno znajdą moje uznanie. Pamiętajcie, że pod uwagę biorę gatunek gry, więc 50% w Heavy Rain nie jest i nigdy nie będzie równe 50% z Mad Max'a.

GAMEPLAY: Tego chyba tłumaczyć nikomu nie trzeba? ;) Proszę tylko nie porównywać oceny RPG'a do oceny GRY AKCJI bo wyjdę z siebie....

GRAFIKA: Jak to wygląda? Jak działa? Ocena w tej kategorii powie Ci wszystko...albo nic. Nie chce robić stu podkategorii, więc do oceny za grafikę wliczam: poziom techniczny, poziom artystyczny, wykonanie i działanie :-P Jak się zdarzy test FF VII z PSone i dostanie za grafikę 90% to też proszę nie pytać czemu...bo to chyba logiczne ;)

UDŹWIĘKOWIENIE: Jak auto zabrzmi jak auto, a nie kosiarka do trawy to już będzie nieźle, choć pełnie satysfakcji osiągnę gdy aktorzy z kompozytorami również d**y nie dadzą ;)


I to chyba wszystko. Jeśli coś niejasne - mogę wyjaśnić, natomiast liczę na konstruktywną dyskusje a nie hejt, jeśli komuś nie spodoba się jakaś ocena. Kiedy pierwszy odcinek? Mam nadzieje iż jeszcze dziś ! (update: pobożne życzenia)


Update:

Odcinek #1: Quantum Break, Heavy Rain i The Division

Tagi:

Oceń notkę
+ +3 -

Oceń profil
+ +39 -
Graczdari
Ranking: 258 Poziom: 55
PD: 22373
REPUTACJA: 12144