Pisanie o niczym

Sk8ter

Sk8ter Sk8ter 11.05.2013, 23:31
PC Granie Ep. I: Game Dev Tycoon
1441V

PC Granie Ep. I: Game Dev Tycoon

PC granie będzie mocno nieregularnym cyklem, w którym postaram się wam przybliżyć pecetowe tytuły, sprawiające mi dużą frajdę.

Ostatnio coraz bardziej lubię sobie pograć w mniejsze tytuły, nie wymagające dużej uwagi,a dające dużo frajdy.  Właśnie taką miłą strategię w stylu tycoon chcę wam polecić.

Gdy daje PS3 i dużym tytułom odpocząć  lubię sobie w wolnym czasie pograć na laptopie, telefonie, bądź kieszonsolce. Po dłuższym ograniu "Don't Starve" (swoją drogą szczerze polecam) szukałem czegoś nowego. I do mojej informacji wpadła informacja o ciekawym sposobie na walkę z piractwem przez pewną grę. Mowa właśnie o bohaterze mojego wpisu- Game Dev Tycoon.

Game Dev Tycoon to gra strategiczna autorstwa malutkiego studia Greenheart Games (studio 2 osobowe:)), w której naszym zadaniem jest założenie studia zajmującego się tworzeniem gier. Zaczynając począwszy od lat 80 w garażu, tworzymy sobie własne tytuły. I tak małymi krokami, robiąc coraz większe, coraz bardziej rozbudowane gry, rozbudowujemy swoje studio o nowych pracowników, nowe technologie i nowe miejscówki- w końcu nie będziemy cały czas siedzieć w garażu:)

Nie rozpisując się niepotrzebnie jest to klasyczna gra tycoon. Ale za to jaka! Twórcy nie oszukują nawet że nie inspirowali się słynnym komórkowym tytułem Gamedev Story, w którym ogółem idzie o to samo, lecz jest o wiele mniej rozbudowana niż gra od Greenheart. Mamy duże pole do popisu. Wybieramy na jaką platformę chcemy tworzyć, z biegiem czasu konsol przybywa, wraz z nimi coraz to lepsze technologie, rozpoczynając od gier tekstowych, kończąc na grach w 3D. Gatunek (np. RPG, Action Symulacja), tematyka (Piraci, Sci-Fi, Taneczna itd.), rodzaj grafiki, możliwości do zmiany jest bardzo dużo. Gdy już wybierzemy wszystko w fazie przygotowań, zabieramy się za zasadniczą część, czyli tworzenie. Produkowanie gry opiera się na 3 etapach, w każdym z nich wybieramy jak dużo czasu poświęcamy na dany element gry. Na przykład poświęcając się rozbudowanej fabule, mamy mniej czasu na tworzenie grafiki, bądź skupiając się na dźwięku mamy mniej czasu na sam gameplay itd. Nie chce już bardziej wam opisywać rozgrywki, bo wiecie czego możecie się spodziewać.

Wracając do ciekawego sposobu na walkę z piractwem: podczas pierwszych kilku godzin zabawy wersja piracka zachowuje się identycznie jak legalna. Potem jednak wyprodukowane wirtualne gry stają się ofiarą masowego piractwa. Prowadzi to do stopniowego spadku dochodów i ostatecznie kończy się bankructwem. Musicie przyznać że nieźle to obmyślili:)

 

Nie przedłużając szczerze polecam wam ten ciekawy tytuł. Na stronie twórców jest wersja demo, więc nic nie szkodzi wam spróbować:)

http://www.greenheartgames.com/

Link do youtube:

 

PS: Nie jest to żadna pseudo recenzja, po prostu chciałem wam polecić dobry tytuł by się rozerwać:) To mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość:)

 

Tagi: tycoon game dev tycoon sim komputer strategia symulacja

Oceń notkę
+ +2 -

War. War never changes.
Oceń profil
+ +5 -
Sk8ter
Ranking: 434 Poziom: 54
PD: 21321
REPUTACJA: 1812