ReDaaktorskie Odchyły

Pisane w kokpicie mecha
Daaku Daaku 31.12.2015, 01:30
Nominacje PPE 2015
3854V

Nominacje PPE 2015

Nie będzie tyrad Tarantino ani klozetowego humoru MacFarlane'a... ale i bez nich emocje gwarantowane!

Debeściaki, W Co Graliśmy W Weekend(y), Podsumowania Gracza... Wszędzie na portalu pełno zestawień z okazji końca roku na portalu mnóstwo jest wszelkiego rodzaju zestawień, głosowań, całokształtów twóczości i tym podobnych inicjatyw. W dobie nadchodzącego roku 2016 warto więc także poświęcić osobny wpis na listę najbardziej prominentnych wydarzeń oraz ludzi, którzy przez ostatni rok wybijali się - negatywnie, pozytywnie, jeden pies - na tle jakże bujnej i zróżnicowanej społeczności tegoż portalu.

Korzystając więc z okazji, Wielkie Jury w składzie samego autora postanowiło przyznać w sumie 30 różnych nominacji podzielonych na pięć kategorii. W obliczu niezwykłej rangi całego przedsięwzięcia, postanowił on także poprowadzić całą uroczystość

Kozacki garnitur

i ze sceny powiedzieć parę słów o każdej nagrodzie oraz każdym niezwykłym człowieku, który ją odbierze. Prosimy więc o zajęcie miejsc (w odpowiedniej odległości od odbiorników, tak aby zachować duży dystans co do kolejnych wydarzeń), wyłączenie telefonów komórkowych i ustawiczne witanie brawami każdego zmierzającego w stronę sceny nieszczę-- wybrańca! Galę Nominacje PPE na rok 2015 ogłaszam niniejszym za rozpoczętą!

 

 

NAGRODY W KATEGORII "TEKST LITERACKI"

 

 

Najlepsza Topka Tytułów Ekskluzywnych

Zestawienie otwiera wpis Radesito i jego Top 7.5 Exa na Xboxa One. Jeżeli w tytule zestawienia widać "Part 1/1 Master Evil Combo Edition" to wiedz, że coś się dzieje... Lista obfituje w takie ekskluzywne dla Xboxa One tytuły, jak Forza Horizon 2 (dostępna także na X360), Ryse: Son of Rome (także na PC... w wersji HD), Tomb Raider: Definitive Edition (także na PS4), Ori and the Blind Forest (także na PC), Titanfall (także na PC i X360), Dead Rising 3 (także na PC) i Halo: The Master Chief Collection. Gwiazdą całej topki jest jednak Symulator Kozy (także na PS4, X360 i PC), który pomimo tylko połówki miejsca ósmego cieszy się największą sympatią autora.

Koza - na tamten czas jeden z najlepszych tytułów ekskluzywnych dla Xboxa One

 

 

Najlepsze Konkursy Literackie

Główna ma swoje minikonkursy - czy to plastyczne, czy cosplayowe, był nawet jeden z esejem na temat Windowsów. O poziom wyżej wzbił się ponad nie nasz RetroBorsuk, który podczas własnych inicjatyw dwukrotnie zaprzęgnął ludzi do klawiatury. Jego pierwszy konkurs, Najlepszy Blogger RPG na PPE , zaowocował kilkoma naprawdę wnikliwymi tekstami opisującymi mechanikę drużyny w grach RPG. Ilu autorów, tyle opinii! Ale Borsuk na tym nie skończył - podczas drugiej edycji Konkursu na Najlepszą Recenzję RPG/JRPG uczestnicy popełnić musieli całą recenzję przedstawiającą plusy i minusy wybranego przedstawiciela gatunku. Poziom był bardzo wyrównany, a dobór gier wybieranych przez podejmujących rękawicę zawodników - niekiedy wręcz zaskakujący! W 2016 prosimy o więcej!


Nagroda pocieszenia: Radesito za cykl konkursów na dowcipy o Jasiu, publikowany pod niebudzącą skojarzeń nazwą Microsoft Zone.

 

 

Recenzja Która Wygląda Jak Opis

Zwycięzca może być tu tylko jeden - squaresofter i jego recenzja Wipeout Pulse. Składający się z 11 rozdziałów moloch opisujący dostępne statki, tryby gry, przygrywającą muzykę, klasy szybkości, dopałki, broń... Czyli wszystko, co potrzebne do głębszego zapoznania się z grą. Do tego wcale nie garść statystyk samego autora.

 

 

Najbardziej Osobista Recenzja

Nominowanym został jednogłośnie Retro-ojciec i jego recenzja Ni no Kuni. Ten tekst można niejako zastosować podczas pisania prac magisterskich na temat grania w jRPGi przez nieprzyzwyczajone do nich jednostki.

Cisza przed burzą. Nic nie zwiastuje nadchodzącej oceny...

 

 

Recenzje Gier, O Których Tylko Sami Twórcy Słyszeli

Tutaj zdecydowanym faworytem jest Keczup, który od początku swojej kariery na portalu obrał sobie za powołanie przybliżanie nam kolejnych, niszowych tytułów z czasów PSXa (przeważnie horrory, przygodówki lub horroroprzygodówki). W tym roku umilił nam przeglądanie głównej recenzjami takich gier, jak Silent Hill: Shattered Memories, Forbidden Siren czy Hellnight - po czym zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach przy okazji zlotu użytkowników w Katowicach. Ostatni raz widziano go, jak niejaki repip pakował go do wora, po czym zaczął targać go w stronę retronagazie.eu. Śledztwo w toku.

 

 

Kto Przepuścił Tę Recenzję

Swoisty odpowiednik filmowych Złotych Malin, na które wybitnym antytalentem zasłużył sobie debiut użytkownika Radesito. Jego recenzja Ride jest recenzją tylko z nazwy, bo gdyby nie nawarstwienie próbującej ukryć mikrą treść oprawy graficznej, tekst jako taki nadawałby się raczej do ogólnego wpisu w Encyklopegii Gier. 

Wyschnięcie oczu nam nie grozi - takie "kawały" tekstu przewlekają grupy dwóch-trzech obrazków

 

 

 

NAGRODY W KATEGORII "OSOBISTOŚCI"

 

Najbardziej Obiecujący Narybek Nintendowców

Pojawił się znikąd - i z miejsca zaskarbił sobie sympatię tutejszych bywalców swoim blogiem, a później recenzją 3DSowego Mercenaries Saga 2. Potem było już tylko z górki - kolejne recenzje, kolejne blogi i kolejne komentarze na głównej - wszystkie ciepłe, wyważone, pozbawione jadu czy hejtu w stronę innych obozów. Elanczewski, bo o nim mowa. Takiego człowieka potrzebuje teraz najbardziej szwadron NDF, który po odejściu @SMGT i @kubbu, a także oddaleniu się @SroQa od portalu, cierpi na niedobór ambasadorów pokoju między zwaśnionymi stronami.

 

 

Największa Cebula

Cebula ma w naszym kraju wiele znaczeń, a ostatnio to najbardziej oczywiste - warzywo o mocno aromatycznym zapachu - zdaje się być najrzadziej używanym. W tym wypadku chodzi raczej o jednostkę sępiącą o gry. I jako taka Cebula nominowany jest nasz shoutowy Affek. Sporą okolicznością łagodzącą jest przede wszystkim jego wiek - młody jest, wszystko przed nim. No i ma się jednak trochę satysfakcji, kiedy pod własnym kierunkiem gra w takie tytuły, jak Animal Crossing czy Prince of Persia... w wersji na GameBoya!

Prince of Persia na GameBoya?! Graliście? Nie? Affik grał.

 

Twarz Roku

Najbardziej medialnym użytkownikiem, którego wręcz ciągnie do wielkiego świata mediów i prasy drukowanej, jest zdecydowanie REALista. Był na zlocie, był na "osiemnastce" Ekstrima i był nawet na kalendarzu w samym piśmie! W przyszłym roku celujemy w okładkę TIME'a!

Tylko jedną z tych twarzy zobaczycie do końca roku jeszcze 2 razy

 

 

Najniższa Reputacja Użytkownika

Zwycięzcą w tej kategorii jest pawlo93, którego reputacja wynosi aktualnie -1380. Powodem tak niskiego stanu jest zwykle marnej jakości trolling. Uporu w pieprzeniu głupot gratuluje całe Jury!

 

 

Najwyższa Reputacja Użytkownika

Mamy tutaj parę głośnych nazwisk, ale na dzień dzisiejszy - zasłużenie zresztą - wygrywa Alexy78. Jego reputacja to w tej chwili mocne 44873

 

 

Największa Liczba Ocenionych Gier

Pomijamy tutaj dexxa, któremu tyleż bezczelna, co bezcelowa pogoń za pięcioma tysiącami ocenionych gier nie przyniosła oczekiwanego aczika. Nominacja wędruje więc do jego największego rywala - H.Solo, którego kolekcja "Ocenionych" zamyka się w tej chwili w 3040 tytułach. O dziwo - nominowany deklaruje ukończenie dokładnie co drugiej z nich!

 

 

Osobowość Roku

Ilu ludzi, tyle opinii. Co innego, gdy "tyle opinii" jest głoszonych przez jednego tylko człowieka! Otwarta przynależność do PC Master Race, pogarda w stronę casuali - a co za tym idzie także Sony i PS4, krucjata przeciwko Davidowi Cage'owi oparta głównie na ostentacyjnym "Press X to Kara", uwielbienie do Nintendo, kupno Wii U po miesiącach chwalenia go, głosowanie na Undertale jako na grę roku, shoutowe potyczki z każdym kto tylko się nawinie, godzący w samo serce sarkazm i morze, głębokie morze ironii... Jack of all trades, a to wszystko na jednym koncie! Mowa oczywiście o Sycho141, którego emocjonalne bogactwo już w przedbiegach zagwarantowało mu nominację do Osobowości Roku! 

"Osobowość" w sensie "Personality".

 

 

Najwięcej Cycków Wrzuconych Na PPE

Trudno w tym wypadku o jakieś miarodajne wyliczenia (żeńska pierś jest w końcu materiałem bardzo często widocznym na naszym portalu, przy różnych okazjach, różnie przystrojone i w różnych konfiguracjach), ale gdybyśmy mieli wskazać palcem złotego chłopa, który regularnie zaopatruje pozostają część społeczności w dwuwymiarowe cycki, palec ten zatrzymałby się na bigbirdzie. Nie mamy co do tego wątpliwości.

Fragment ostatniej "dostawy" Ptaka - tym razem z okazji Świąt

 

 

PC Master Race Pokonany Przez Gry

Ten niefortunny tytuł otrzymuje nasza jawna opcja PC - Dario123. O jego przygodach z Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, które ze względu na zastosowany system operacyjny niemiłosiernie mu klatkowało (gra z 2001!) zainteresowani już wiedzą, ale nie samo to jest powodem nominacji. Wszystko rozbija się raczej o jego kontakt z polską wersją Fallouta, a konkretnie o niemożność wejścia do drugiego miasta w grze, Złomowa:

Podpowiedź: klikamy w prawy dolny róg widokówki

Całe szczęście po szybkim troubleshootingu nieszczęśnik mógł dalej kontynuować zabawę...

...przynajmniej do próby zawiązania paktu z Bractwem Stali i późniejszej śmierci od napromieniowania w Blasku. Pamiętajcie, Wtajemniczeni - do kraterów po radioaktywnych eksplozjach wkraczamy tylko po uprzednim łyknięciu Rad-X!

 

 

Największa Liczba Ukończonych Gier

W roku 2015 naprawdę szybkie tempo narzucił sobie wielbiciel piwa, a właściciel zarówno Wii U, jak i PS3, PS4, Xboxa One, 3DSa i Vity - Dżony. Każda z tych konsol brama była przez niego w obroty, co poskutowało liczbą 100 zaliczonych tytułów. Pełen spis na jego blogu

 

 

Zaginanie Rzeczywistości

Role Playing Game - tłumaczenie tego terminu, a także większość charakteryzujących ten gatunek gier cech zna zdecydowana większość obecnych na portalu użytkowników. Rozwijanie postaci, losowy ekwipunek, wypadający z przeciwników loot, prowadzenie dialogów, wiele różnych dróg do osiągnięcia celu - te i wiele innych elementów sprawia, że gry RPG są tak złożone i niezwykłe. Tym bardziej dziwi więc, kiedy ktoś na siłę próbuje podpinać tę łatkę grom, które nie mają z nimi nic wspólnego. Ta nominacja wędruje więc do MyBodyIsReady - za święte przekonanie, że Zelda U będzie RPG na 1000 godzin, bo niejaki A Link to the Past miał w sobie zaszyte elementy RPG. Absolutną odporność na argumenty pochodzące od sześciu znawców gatunku próbującego przekonać go do zmiany zdania, należałoby podkreślić inną nominacją - taką związaną z szybkoschnącym, bardzo odpornym materiałem do konstrukcji dróg.

Elementy RPG =/= Przynależność do gatunku RPG

 

 

Największa Liczba Zakupionych Gier

Nominowany: Retro-ojciec, według szacunków którego w tym roku sprezentował sobie 100 pudełek z grami (w tym wiele na pierwsze PlayStation). A teraz ograć mi to wszystko!

 

 

Największy Ból Dupy

Tutaj zdecydowanie dzieli i rządzi Karate_koks - portalowy urolog, a wcześniej główny importer maści na ból dupy. Jego niespotykana w dzisiejszych ludziach troska o mięśnie odbytu innych użytkowników (zwłaszcza tych posiadających konsolę od Sony) jest szeroko znana wśród całej społeczności. Do tytułu Honoris Causa jeszcze trochę brakuje, a rymczasem niech nominowany zadowoli się wzmianką w tym wpisie.

 

 

Krab Roku

banzai. Co do tego nie ma wątpliwości. Jury mocno dyskutowało o przyznaniu mu nominacji do tytułu Największego Dostawcy Cebuli, stwierdzono jednak, że jego wewnętrzna krabowatość góruje nad wewnętrzną cebulowatością.

 

 

Soulcaliburowy Nieogar

Prawda zawsze wyjdzie na jaw! Wychowany na Soul Blade'zie i pierwszym Soulcaliburze squaresofter, podczas lipcowego zlotu użytkowników PPE miał okazję pochwalić się swoim opanowaniem technik miecza w katowickiej Cybermachinie. Sprawy jednak bardzo szybko przybrały niespodziewany obrót, kiedy wyzwany na pojedynek random na oczach wszystkich dwudziestu zebranych (z czego zmagania biernie obserwowało może dwóch - dla reszty bardziej pasjonujące były dna ich kufli, do których co chwila zerkali) pokonał niedoszłego czempiona... nie dotykając pada! Całość była podobno tylko machinacją, w której square wybrał "Vs CPU" zamiast "Vs 2P", ale te dwie minuty na zawsze utkną w pamięci obu zawodników! 

 

 

Tagi: gdzie masz statuetkę leo nominacje oscary ppe userzy wszystko jest ustawione

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +101 -

SW-7888-0046-7787
Oceń profil
+ +245 -
Daaku
Ranking: 1 Poziom: 95
PD: 105721
REPUTACJA: 88086