Z blogiem wśród graczy, ot takie przesłanie rodacy.

Blogi Radesito

Radesito Radesito 10.08.2015, 03:05
Najlepszy czas na zakup Xboxa One.
2566V

Najlepszy czas na zakup Xboxa One.

Wielu z Was zastanawia się pewnie nad zakupem konsoli nowej generacji. Na rynku jest obecnie trzech graczy, którzy oferują swój produkt. Jak w gąszczu wielu informacji, niedomówień, przeinaczeń, wybrać tą właściwą? Najlepiej oprzeć się na opinii osoby, która używa produktów wszystkich trzech firm.

Tak, każdą z konsol (PS4, XO i WiiU) posiadam prawie od czasu premiery każdej z nich. Każda ma swoje wady i zalety, ale poprzez fakt, iż dane mi było obcować z każdym ze sprzętów wyrobiłem sobie o nim zdanie. Jak zapewne zauważyliście, co wynika z samego tytułu bloga, preferowanym przeze mnie sprzętem jest konsola firmy Microsoft, Xbox One. Poniżej przedstawię Wam kilka faktów, dlaczego jest tak, a nie inaczej. W tekście nie będę odnosił się do WiiU, ze względu na fakt, że Nintendo już samo pogrzebało ten sprzęt i szykuje się do wydania na rynek nowej konsoli.

 

1. Komfort pracy konsoli.

Xbox One, przez wielu krytykowany za swój rozmiar, właśnie dzięki temu i dzięki zewnętrznemu zasilaczowi jest konsolą znacznie bardziej cichą w użytkowani niż PS4. PS4, właściwie niesłyszalna jest tylko podczas korzystania z menu głównego. Po odpaleniu gry chłodzenie daje już o sobie znać. W przypadku Xboxa One poziom hałasu, jest na stałym niskim poziomie przez cały czas. Jest to bardzo ważny aspekt przy doborze konsoli.

 

 

2. System operacyjny konsoli.

Nie ma co ukrywać, ale system Microsoftu jest daleko przed sprzętem konkurencji. Wielozadaniowość, mnogość aplikacji, możliwość oglądania i sterowania posiadanym sprzętem multimedialnym dzięki konsoli czyni z niej prawdziwe centrum rozrywki. Dzięki aplikacji dostępnej na telefony, tablety, będziemy mogli sterować posiadanym sprzętem, takim, jak telewizor, dekoder telewizji cyfrowej, system nagłośnienia, itp. System operacyjny Xboxa Ona jest rozwijany obecnie, jak żaden inny na rynku. Microsoft regularnie wypuszcza aktualizacje wnoszące istotne zmiany dla użytkownika końcowego. Każdy może zostać członkiem programu Prewiev i testować te nowości z wyprzedzeniem. Dodatkowo za kilka miesięcy system operacyjny konsoli zostanie całkowicie przebudowany, po to aby był szybszy i bardziej intuicyjny. Członkowie programu testów niejawnych tą aktualizację otrzymają już w przyszłym miesiącu.

 

 

3. Najlepszy pad na rynku

Tak, nie zawaham użyć się tego sformułowania w stosunku do pada od Xboxa One. Jest on najbardziej komfortowy ze wszystkich padów, jakie do tej pory testowałem. Odpowiednio wyważony, posiadający wibracje w trigerach, oferujący długi czas pracy na bateriach lub akumulatorku. Dodatkowo w przeciągu kilku kolejnych miesięcy na rynku ukaże się specjalna edycja pada do konsoli o nazwie Elite. Pozwoli on, dzięki aplikacji na konsoli i Windowsie 10, prawie bez ograniczeń dopasować wszystkie funkcje do własnych preferencji. Zmienimy siłę wibracji, podświetlanie, gałki, opór trigerów i inne rzeczy. Poprzez dołączony kabel będziemy mogli wgrać dwa zaprogramowane wcześniej ustawienia, które możemy szybko zmieniać dzięki odpowiedniemu suwakowi.

 

 

4. Funkcje i infrastruktura sieciowa

Xbox Live to obecnie najlepsza i najmniej zawodna platforma sieciowa dla graczy. Infrastrukturę tą Microsoft rozwija już od czasu Xboxa 360, jednak dopiero przy Xboxie Ona, dostała prawdziwego kopa. Rozgrywka online na konsoli Xbox One jest możliwa dzięki dedykowanym serwerom umieszczonym na całym świecie. Po ostatniej aktualizacji nie ma żadnych problemów z łączeniem się i rozmawianiem w grupie z osobami, które mają zamknięty NAT. Grupa tworzona jest na serwerze Microsoftu i każda z osób jest tam podłączana. To co najbardziej denerwowało mnie na PS4, to właśnie niemożność rozmowy ze wszystkimi osobami. Zawsze któraś z osób nie była słyszana przeze mnie lub inne osoby. Dodatkowo Microsoft poprzez wprowadzenie wstecznej kompatybilności, niejako bocznymi drzwiami, wprowadził możliwość rozmowy w grupie pomiędzy osobami z Xboxa 360 i Xboxa One. Wystarczy na Xboxie One odpalić grę z X360 i wejść do standardowego menu X360 poprzez które możemy tworzyć dołączać do grup znajomych z X360.Kolejną ważną rzeczą jest jakość rozmów w grupie na obu konsolach. Na PS4 pozostawia ona wiele do życzenia. Najlepszą obecnie jakość rozmów podczas rozgrywek sieciowych oferuje Xbox One. Dodatkowo wszyscy użytkownicy Windowsa 10 i aplikacji Xbox, mogą tworzyć grupy i łączyć się z grupami osób grających na Xboxie One.

 

5. Najtańsze usługi sieciowe i gry w cyfrowej dystrybucji.

Obecnie Microsoft oferuje najtańszą subskrypcję płatnej usługi, Xbox Live Gold, odpowiednika Playstation Plus, która to niezbędna jest do tego aby grać online na konsoli Xbox One. Roczną subskrypcję możemy nabyć już za około 117 złotych. W ramach tego otrzymujemy cztery gry co miesiąc. Dwie na konsolę Xbox 360 i dwie na Xboxa One. Należy tu wspomnieć, że gry pobrane na konsolę Xbox 360 do dalszego grania nie wymagają aktywnego konta Gold. Po ich pobraniu możemy w nie grać na standardowym koncie. Ta sama funkcja na PS3 wymaga ciągłego płacenia za PS+. Dodatkowo dla osób, które chcą korzystać z zakupów cyfrowych wersji gier, to właśnie Microsoft oferuje obecnie najbardziej korzystne ceny nowych gier, bez promocji.

 

 

6. Gry i kwestia rozdzielczości.

Wiele osób twierdzi, że obraz wyświetlany przez konsolę Xbox ustępuje temu generowanemu przez konsolę Playstation. Słyszy się, że na Xboxie gra działa tylko w 900p a na PS4 w 1080. Nie jest to prawdą. Konsola Xbox One zawsze generuje na wyjściu HDMI obraz FullHD o rozdzielczości 1080p. Jest to możliwe dzięki sprzętowemu upscalingowi, czyli podbijaniu rozdzielczości, tak aby otrzymać obraz FullHD. Konsola jest sprzętowo do tego przygotowana i pozwala dzięki odciążeniu procesora GPU w renderowaniu grafiki 1080p, zachować płynniejszą animację. Mogliśmy to zaobserwować w grze Wiedźmin 3 lub w grach serii Assassin's Creed. Dodatkowo po wprowadzeniu przez Microsoft Directa X 12 do konsoli, wzrosną możliwości programistyczne pozwalające na osiąganie lepszych efektów graficznych bez modyfikacji sprzętu.

 

 

Jeśli zaś chodzi o same gry, to na ostatnich targach E3 i Gamescom, Microsoft zapowiedział wiele ekskluzywnych tytułów, które będą dostępne tylko na konsoli Microsoftu. Dodatkowo do końca roku gracze będą mieli możliwość nieodpłatnego uruchomienia około 100 gier z Xboxa 360 na Xboxie One. Jak widać funkcję wstecznej kompatybilności będą też wykorzystywać twórcy gier, jako dodatkowy bonus. I tak Kupując Fallouta 4 na Xboxa One otrzymamy Fallouta 3 na X360, którego odpalimy na Xboxie One. Kupując odświeżoną grę Gears Of War na Xboxa One, dostaniemy za darmo wszystkie części serii, z możliwością uruchomienia ich na Xboxie One. W tym roku zagramy na Xboxie One w Forzę Motorsport 6, która pretenduje do miana najlepszej gry wyścigowej na konsolach. Konkurencja również ma oferować możliwość grania w gry z PS3 na PS4 poprzez stremowanie rozgrywki. Jednak ta funkcja będzie dodatkowo płatna.

 

 

7. Dodatkowe usługi.

Konsola Xbox One oferuje nam bardzo fajną, dodatkową usługę prowadzoną we współpracy z firmą Electronics Art. W ramach rocznego lub miesięcznego abonamentu otrzymujemy do dyspozycji 13 gier oraz możliwość darmowego testowania nowych produkcji oraz wcześniejszy dostęp (średnio około tygodnia) do premierowych gier. Za 80 złotych rocznie lub 14 złotych miesięcznie możemy grać bez ograniczeń w następujące pozycje:

1 Battlefield 4      
2 Madden NFL 25      
3 FIFA 14      
4 Peggle 2      
5 Need for Speed Rivals      
6 Plants vs. Zombies: Garden Warfare      
7 EA Sports UFC      
8 NBA Live 15      
9 Madden NFL 15      
10 NHL 15      
11 FIFA 15      
12 Titanfall      
13 Dragon Age: Inquisition

 

Dodatkowo otrzymujemy kilkunasto procentową zniżkę na zakup na własność każdej gry wypuszczanej przez EA.

 

8. Akcesoria

Xbox One oferuje możliwość podłączenia dysku zewnętrznego zgodnego ze standardem USB 3.0 o minimalnej pojemności 256 GB. Dzięki temu bez rozbierania konsoli, szybko zwiększymy dostępne miejsce na gry i programy. To rozwiązanie ma także inny plus. Dysk zewnętrzny możemy zabrać ze sobą do znajomego i u niego grać w pobrane wcześniej gry.

 

Jeśli chodzi o akcesoria, to należy wspomnieć też o wyposażeniu, które otrzymujemy wraz z konsolą. Chodzi mi o headseta - zestaw słuchawkowy niezbędny do prowadzenia komunikacji podczas rozgrywek online. Zestaw słuchawkowy, ciężko tak nazwać to co otrzymujemy wraz z PS4. Słuchawka wygląda jak tani odpustowy produkt, na cienkim kabelku. Do tego przy dłuższym używaniu od słuchawki wewnętrznej boli ucho. Do Xboxa One dostajemy zestaw nakładany na głowę o wiele masywniejszy i bardziej komfortowy. Używany przez dłuższy czas nie męczy głowy, ucha.

 

 

9. Przesyłanie obrazu z Xboxa One na urządzenia z Windowsem 10.

Wraz z premierą Windowsa 10 i możliwości darmowej aktualizacji do tego systemu, otrzymaliśmy funkcję przesyłania obrazu z Xboxa do naszego komputera, laptopa czy też tabletu. Po wielu miesiącach testowania tej funkcji, muszę przyznać, że Microsoft zrobił ogromny krok naprzód. Mimo początkowych problemów, obecnie przesyłana jakość obrazu jest wysoka, w domowej sieci nie ma opóźnień i bez większych problemów możemy grać w gry z Xboxa, nawet wówczas kiedy telewizor jest okupowany przez innych członków rodziny.

 

 

10. Dodatkowe przydatne informacje.

Każda zakupiona gra na Xboxa One posiada dwie licencje na odrębne wykorzystanie. Dzięki temu możesz ze swoim znajomym kupować gry płacąc jedynie 50% ceny. Wystarczy, że pierwszego zakupu dokonasz ze swoje profilu na konsoli znajomego, a drugi raz pobierzesz grę logując się na swój profil ma swoim Xboxie One. Bez problemu będziecie mogli grać w tą samą grę razem.

 

 

Szybsza instalacja gier - gry, które instalujemy na konsoli Xbox One, dodatkowo pobierają aktualizację zawierające najnowsze poprawki. Jeśli chcesz rozpocząć rozgrywkę jak najszybciej, to podczas instalacji gry z dysku przełącz konsolę w tryb offline. Przyśpieszy to o wiele czas instalacji. Dodatkowo Microsoft cały czas pracuje nad tym, aby instalacja gier z płyt była jak najbardziej przyjazna. Mam nadzieję, że pierwsze zmiany ujrzymy już w raz z debiutem nowego systemu operacyjnego konsoli jesienią.

 

 

Kupiłeś Xboxa One i nie masz w co grać? To nie problem. Na konsolę możesz pobrać wiele gier F2P, takich jak np. World Of Tanks lub Sparks, gdzie poprzez aplikacje mamy dostęp do setek darmowych gier stworzonych przez graczy dla graczy.

 

 

Dzięki Xboxowi One i kamerce Kinect możesz rozmawiać ze swoimi znajomymi za pośrednictwem programu Skype. Nie jest potrzebny do tego komputer. Podczas rozmowy możesz nadal grać w gry.

 

 

Pomimo tego, co sugeruje wiele osób, żeby grać w gry na Xboxie One nie trzeba być podpiętym non stop do sieci. Grę odpalisz w każdym czasie będąc offline.

 

 

11. Podsumowanie

Konsolę Xbox możesz kupić biorąc pod uwagę powyższe informacje, jednak to nie wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem. Konsola ma jeszcze wiele pomniejszych funkcji, takich jak, możliwość ustawienia tapety pulpitu z dowolnego własnego zdjęcia. Wgrywamy je przez USB lub z One Drive. Konsola posiada napęd BluRay, dzięki któremu możemy oglądać filmy. Filmy na Xboxie One możemy oglądać również poprzez aplikację WirelessApp, gdzie obraz jest przesyłany z komputera bezpośrednio na konsolę poprzez naszą sieć oraz bezpośrednio z przenośnej pamięci. Konsola rozpoznaje również formaty muzyczne, takie jak MP3 i graficzne. Rozbudowując konsole o sensor Kinect będziesz mógł korzystać z takich aplikacji jak Fitness, gier muzycznych i dodatkowych funkcji w grach wykorzystujących rozpoznawanie głosu i komendy (wystarczy uruchomić konsolę z angielskim dashbordem). Na Xboxie możesz transmitować swoją rozgrywkę poprzez program Twitch. Xbox posiada także rozbudowane narzędzie do edycji nagranych klipów. Dzięki Upload Studio do dilmu dodasz dodatkowe efekty, nagrasz komentarz głosowy i wideo, a materiał prześlesz bezpośrednio na dysk One Drive. Wkrótce Xbox One otrzyma również możliwość nagrywania programów telewizyjnych, tzw. free 2 air, czyli tych odbieranych poprzez zwykłą antenę. Dzięki konsekwentnej polityce firmy możemy obecnie kupić konsole w bardzo okazyjnych cenach. Odłączenie od zestawu obowiązkowego Kinecta pozwoliło na obniżenie ceny.

Czy Xbox One to sprzęt bez wad? Na pewno nie. Nie ma na świecie takiego sprzętu, który zadowoliłby każdego. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie każdej konsoli. Jeśli jednak z pewnych względów nie jest to możliwe, to mam nadzieję, że powyższy tekst pozwoli dokonać Ci wyboru, którego nie będziesz żałować.

Tagi: Gears Of War kinect Microsoft xbox one

Oceń notkę
+ -1 -

Microsoft Zone
Oceń profil
+ +25 -
Radesito
Ranking: 160 Poziom: 65
PD: 34946
REPUTACJA: 5325