KARCZMA

Senix

Senix Senix 02.02.2016, 20:24
KARCZMA: Najbardziej wyczekiwane jRPGi w 2016 rok - część I
2444V

KARCZMA: Najbardziej wyczekiwane jRPGi w 2016 rok - część I

Wyremontowana KARCZMA wraca na ppe.pl i od razu uderza z zestawieniem - Najbardziej wyczekiwanych jRPGów na 2016 rok. W pierwszej części zestawienia skupimy się na jRPGach, które mają ukazać się na konsole stacjonarne. A jest ich konkretna ilość, a rok 2016 zapowiada się wybornie, dla koneserów japońskiej szkoły RPGie. 

W pierwszej części naszego zestawienia zapoznamy Was z jRPGami, które nie trafiły do TOP10 - Najbardziej wyczekiwanych jRPGów na konsole stacjonarne w 2016 roku. A na pewno warto się z nimi zapoznać :) Zapraszamy do lektury.

 

 

WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ

(kolejność przypadkowa)

Nights of Azure (PS4 i PS3) to anglojęzyczna wersja nadchodzącego mrocznego, gotyckiego jRPG-a, znanego w Japonii, jako Yoru no nai Kuni. Akcja gry toczy się w wyspiarskim królestwie Rushwal, gdzie ludzie nie mogą wychodzić z domów po z mroku, z uwagi na demony. Są jednak odważni rycerze zwani Curia, będący w stanie przeciwstawić się zagrożeniu. Protagonistką jest Arnice, która podczas walki korzysta z pięciu rodzajów oręża. Ponadto przywołuje istoty nazywane Servanami, by pomagały jej boju. Towarzyszy jej druga dziewczyna - Lilysse, która jako tzw. Święta ma zostać złożona w ofierze, by uchronić świat przed Panem Nocy. Relacje pomiędzy obiema bohaterkami będą ważną częścią fabuły.


Megadimension Neptunia VII (PS4) (Victory II) jest kolejnym tytułem z jRPG-owej serii Hyperdimension Neptunia, parodiującej świat gier konsolowych. Mamy rok 2015, w Gamindustri nastały niepewne czasy. Nadchodzi CPU Shift Period, a ludzie żądają nowych liderek. W tak ciężkim okresie dla Planeptune Neptune oraz Nepgear znikają w tajemniczych okolicznościach. Tym razem by uratować Gamindustri trzeba zaliczyć trzy historie, w trzech różnych, alternatywnych wymiarach. Neptunia VII w porównaniu do poprzedników zaoferuje m.in. bitewny system Parts Break, który pozwala ciąć wrogów na kawałki, dostaniemy też wielgachnych, monster-hunterowych przeciwników. Obecny jest też drugi poziom transformacji - NEXT, dający bohaterkom dostęp do nowych kostiumów i umiejętności.


Exist Archive: The Other Side of the Sky (PS4) – tytuł stworzony przez twórców serii Valkyrie Profile i Star Ocean tj. Tri-Ace (razem z Chunsoft), okrzyknięty duchowym następcą tej pierwszej. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesnym Tokio oraz na planecie Protolexa. Główny bohater Kujo Kanata po nagłym zgonie uzyskuje nieśmiertelność. Złączony z duszą złego boga wraz z dwunastką podobnych mu ludzi zostaje wciągnięty w spory bogów. Nawiązania do VP nie są bezpodstawne, bowiem niuanse i mechanika gry jest zbliżona np. widok z boku, czy charakterystyczny styl potyczek. Dużym plusem jest spora liczba bohaterów, których wcielimy do drużyny.


Ikenie to Yuki no Setsuna (PS4) to nowa gra jRPG,  tworzona przez studio Tokyo RPG Factory pod auspicjami koncernu Square Enix. Tytuł w założeniach oraz oprawą ma nawiązywać do klasyków gatunków z lat 90'tych minionego wieku, jak np. Chrono Trigger, Final Fantasy czy Dragon Quest. Akcja gry rozpoczyna się na pewnej wyspie, okresowo atakowanej przez potwory. Z tego powodu, by je udobruchać, co 10 lat odbywa się rytuał składania ludzkiej ofiary. Dziewicą, którą społeczność chce tym razem poświęcić jest osiemnastoletnia Setsuna, dziewczyna obdarzona zdolnościami magicznymi. Protagonista będzie ochroniarzem Setsuny, który musi bezpiecznie doprowadzić ją, w miejsce, gdzie zginie. Tytuł opierać się ma o starą szkołę jRPG z tradycyjnymi dla gatunku rozwiązaniami (pasek ATB itp.), bez niepotrzebnych udziwnień.


Valkyria: Azure Revolution (PS4) to jrpg-owy spin-off znanej serii Valkyria Chronicles, aczkolwiek tym razem z mniejszym zacięciem taktycznym. Za muzykę w grze odpowiada Yasunori Misuda oraz Sarah Lim. Fabuła nadal toczy się w alternatywnej Europie lat 30'tych XX w., tym razem jednak w państwie Jutland, któremu zagraża Imperium Rus. Wcielimy się w rolę Armleta, dowódcy elitarnego oddziału jutlandzkiej armii zdolnego zwalczać potężne Walkirie. Gracz otrzyma mniej taktyki, a więcej elementów strategii, jako takiej. Będziemy budować własną bazę i wykonywać zlecone zadania. Pojawi się możliwość ostatecznej śmierci bohatera, którego nie przywrócimy już do życia. Walki odbywać się będą w czasie rzeczywistym


Genei Ibun Roku #FE (Wii U) jest ciekawym połączeniem serii Shin Megami Tensei oraz Fire Emblem, z elementami zarządzania zespołem muzycznym, na wzór Idolmaster. Niestety w Japonii gra nie okazała się bestsellerem, ale nietypowa mieszanka zachęca, by rzucić okiem, zwłaszcza, że jRPG-ów na Wii U mamy niewiele. Pod przykrywką muzycznej działalności, głównym zadaniem bohaterów jest walka ze złymi Master Miragami, szerzącymi popłoch we współczesnym Tokio. Głównymi postaciami są Itsuki Aoi i Tsubasa Oribe, które dzięki mocy zwanej Performa mogą przywoływać istoty z innych światów zwane Miragami. Wraz z sobie podobnymi ludźmi współtworzą kuźnię młodych talentów - Fortuna Entertainment.


Dragon Quest XI (PS4) będzie kolejną grą ze znanej jRPG-owej serii, którą zaplanowano na przełom 2016/2017 roku. Platformami docelowymi są Playstation 4 i Nintendo 3DS. Tytuł tworzony jest przy wykorzystaniu silnika Unreal 4 i robi wrażenie oprawą graficzną. Prace nad fabułą już zakończono, jednak jak do tej pory nie zdradzono wiele informacji na temat tego tytułu, oprócz tego, że grać będzie mógł przełączać się pomiędzy widokiem 3D i 2D.


Utawarerumono: False Mask (PS4 i PS3) jest tytułem, gdzie połączono elementy strategicznego jRPG-a oraz Visual Noveli. Główną rolę odgrywają tam zwierzo-ludzkie krzyżówki, więc jeśli ktoś nie ucieka z krzykiem, na widok dziewczynek z kocimi, lisimi, czy innego zwierzaka uszami, to powinien być zadowolony. False Mask to druga część, po latach wznowionej, serii, lecz nie stanowi jej bezpośredniej, fabularnej kontynuacji. Pierwsza odsłona debiutowała 13 lat temu na PC. Nigdy nie została oficjalnie przetłumaczona na język angielski. Wcielamy się w rolę bohatera, którego od śmierci ratuje dziewczyna imieniem Kuon. Później jak to zwykle bywa stara się rozwiązać problemy jej i świata, w którym się znalazł.


World of Final Fantasy (PS4) to gra będąca nieco pokemonopodobną wariacją ich sztandarowej serii, ponadto utrzymanej w klimatach "chibi". Głównymi bohaterami jest rodzeństwo Lann i Reynn, ponadto pojawią się postacie z innych odsłon cyklu: Warrior of Light, Cloud, Lightning, Princess Sarah, Yuna, Sherlotte i Faris. Postacie podróżują w towarzystwie oswojonych stworków nazywanych Mirage. Tych największych można nie tylko dosiadać, ale usuwać przy ich pomocy różnorakie przeszkody. Nowych towarzyszy zdobywamy walcząc z nimi by je osłabić, a później stosując umiejętność "Gemify". Jednak mogą to robić tylko protagoniści. Chowańce, rzecz jasna służą również do walki.


The Witch and the Hundred Knight Revival Edition (PS4) to odświeżona wersja japońskiego RPG-a akcji z konsoli PS3, która we wrześniu pojawiła się w KKW. W grze główną bohaterką jest wprawdzie cycata, młoda wiedźma Metallia o niewyparzonym języku, pichcąca dopalacze gdzieś na bagnach, ale zwykle sterujemy jej podwładnym - tytułowym rycerzykiem. Jedną ze zmian którą wnosi  Revival Edition, jest wprawdzie ograniczona, ale jednak możliwość grania samą Metallią. W kilku momentach złośliwa wiedźma musi opuścić zagrzybioną chatę i pewnymi sprawami zająć się osobiście. Ponadto dostaniemy dostęp do Tower of Illusion, oraz Concetrated Mana, którą gromadząc wykorzystamy, by przywołać samą wiedźmę, gdy gramy rycerzykiem.


Fairy Fencer F: Advent Dark Force (PS4), ogólnie rzecz ujmując, jest poprawioną oraz wzbogaconą wersją jRPG-a, który jakiś czas temu debiutował na Playstation 3. Trzeba powiedzieć, iż zmiany są dość znaczące. Tyczy się to zwłaszcza fabuły, rozdzielonej pomiędzy 3 oddzielne rozdziały. Od poczynań gracza w trakcie rozgrywki ma zależeć, którą historię będzie poznawał, to ważne, bowiem rozwój bohaterów będzie mocno z nią spleciony. W zależności od podjętych decyzji, do drużyny Fanga może dołączyć nawet Marianna - jeden z bossów Dorfa Corporation. Rozbudowa wątku fabularnego pociągnęła za sobą również zwiększenie skali starć z wrogami. Teraz do walki wystawimy, aż sześć postaci, poprzednio można było tylko trójkę. Przebalansowano poziom trudności rozgrywki m.in. pozwalając graczowi wybierać pomiędzy łatwym, normalnym i wysokim.


Summon Night 6: Lost Borders (PS4) jest kolejną odsłoną serii taktycznych jRPG-ów zapoczątkowanej przez nieistniejącą już firmę Flight-Plan w 2000 roku na konsoli PS One. Główny kanon cyklu może nie liczy wiele pozycji, ale wraz z różnymi "spin-offami" (czasem bez elementów strategicznych) marka dorobiła się całkiem sporej listy tytułów na przestrzeni lat. Obecnie prawa do niej ma Felistella (ci od Neptunii na PS Vitę). Bandai Namco zostało natomiast wydawcą gry. Głównymi bohaterami tej odsłony będą młodzieniec Raj i dziewczyna Amu. Akcja rozgrywa się w świecie Lyndbaeum, gdzie znajduje się przejście do różnych wymiarów. Oprócz protagonistów trafiają tam też inne postacie z poprzednich części. Gra to typowy taktyk, gdzie w walce naszych bohaterów wspierają przywoływane summony. Od nich właśnie zależy, jakimi umiejętnościami posłużymy się na polu bitwy. Istnieje duża szansa na zachodnią premierę.


Black Rose Valkyrie (PS4) to nowy jRPG dla Plastation 4 od Compile Heart. Twórcą postaci jest Kosuke Fujishima, scenariusza natomiast Takumi Miyajima. Nad całością czuwają Norichisa Kochiwa oraz Kenna Kanto. Akcja gry będzie się toczyć w połowie XX wieku, gdzie główny bohater -  Asahi Shiramine wraz z pięcioma wojowniczkami, walczy z potworami. Niestety w grupie znajduje się zdrajczyni, inna za każdym razem, gdy rozpoczynamy rozgrywkę. Rozwiązanie to przypomina taką produkcję, jak Lost Dimension. Poza tym to typowa opowieść, w militarnych klimatach. Dla rozgrywki ważny będzie system dnia i nocy. Japońska premiera jeszcze w tym roku.


Sword Art Online: Hollow Realization (PS4) jest kolejną częścią gry, która bazuje na light noveli autorstwa Reki Kawahary. Akcja tym razem będzie działa się w nowym uniwersum (Sword Art: Origin), które nie będzie nawiązywać do poprzednich światów, znanych z gier, anime i nowelki. Został on stworzony na bazie Sword Art Online, która służy teraz jako materiał rozwojowo-badawczy. Wydarzenia są bliźniaczo podobne do tych z świata Aincrada, w którym Kirito i jego przyjaciele musieli walczyć o życie. Podczas walk będziemy korzystać z różnych umiejętności, a dodatkowo będziemy mogli wydawać polecenia naszym kompanom. Dodatkowo w czasie starć z wrogami będziemy mieli do dyspozycji trzy postacie. 

 

Tagi: jrpg karczma ppe.pl

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +30 -

Oceń profil
+ +76 -
Senix
Ranking: 48 Poziom: 74
PD: 50602
REPUTACJA: 18169