Blog użytkownika Karate_koks

Karate_koks
Karate_koks Karate_koks 05.11.2017, 19:40
PlayStation 4 Slim - zakup, wrażenia i przemyślenia
2245V

PlayStation 4 Slim - zakup, wrażenia i przemyślenia

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiam kilka moich spostrzeżeniem po zakupie jedynej słusznej konsoli do grania na rynku wg niebieskich fanbojów. Czy wszystko jest takie super jak piszą i mówią? Jak wypada na tle XONE? Zapraszam do zapoznania się tekstem poniżej.

Dlaczego zdecydowałem się na zakup wyjaśniłem w poprzednim blog, więc nie będę się powtarzał. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to bez problemu znajdzie i zapozna się z notką lub zrobił to już wcześniej.  Playstation 4 Slim jakie jest i co zawiera w pudelku również nie będę opisywał, bo sprzęt jest już jakiś czas na rynku i każdy mniej więcej wie z czym mamy do czynienia. W tym miejscu powiem tylko, że cała konsola jest zgrabna i bardzo mała na tle XONE – byłem pod wrażaniem, nie będę ukrywał.

Uruchomienie i konfiguracja poszły bardzo gładko. Co mnie tutaj zaskoczyło, to bardzo szybki update systemu! Na ONE pobieranie i stosowanie systemowych update`ów potrafi trwać wieki (czasem około 1h i ponad). Na PS4 cała operacja trwała 2-5 minut! Na pewno trzeba wziąć tutaj pod uwagę, że ściągałem zaległy update, a nie na bieżąco jak na Xboxie i to może mieć wpływ, dlatego jestem ciekaw jak będzie w dalszej perspektywie.

System PS4 i dashboard działa bardzo płynie, zauważalnie szybciej niż na XONE, ale jest bardzo prosty i ubogi w funkcje, i to jest prawdopodobnie powód. Dla jednych to będzie plus, dla innych minus. System X`a jest dużo bardziej kompletny i ma masę powiązanych ze sobą różnych aplikacji np. do śledzenia i pomocy w achievmentach, gdzie na PS4 nie można nawet sprawdzić tak banalnej rzeczy jak czas gry! Tutaj plus dla MS.

Sklep i promocje na PS4 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Już nawet nie chodzi o ceny, ale ilość przecenianych tytułów! Co tydzień do oferty wpada multum gier, gdzie myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. A szczególnie osoby takie jak ja, które świeżo nabyły konsolę. DwG Xboxa wypada bardzo biednie, kilka tytułów na krzyż i do tego w ostatnim czasie sam szrot. Na dzień dobry zaopatrzyłam się Umbrella Corps, a w kolejnym tygodniu Deadpool`a. Generalnie konsola Sony ma być u mnie tylko do exów, ale przy takiej cennie jak 20 zł nie mogłem sobie odmówić zakupu. Tutaj plus dla Sony.

Główne danie, czyli gry. Co ograłem, co chcę ograć? Pierwszy ex, jakiego wziąłem w obroty to Until Dawn. Grałem kiedyś chwilę i bardzo mi się podobał. Grę ukończyłem kilka dni temu i niestety szału nie ma. Za mało gry w grze. Ciekawy tytuł, ale przekonałem się, że takie samograje to jednak nie dla mnie. Jeśli miałbym ocenić to takie naciągane max 6 na 10, gra na raz. Następny w kolejce jest Uncharted 4. Największy plus, że mam dostęp do sporej biblioteki tytułów, które już wyszły i nie muszę czekać na takie TloU2 x lat, bo jak wiecie jaranie się trailerami i spuszczanie się do gier, które wyjdą nie wiadomo kiedy to nie moja bajka i nie jestem zwolennikiem takiej polityki. Z nadchodzących tytułów interesuje mnie tylko God of War, bo wiem, że niedługo wyjdzie.

No i to by było na tyle. Jak widać każda konsola ma swoje plusy i minusy, każda ma gry i tak jak pisałem już wcześniej, uważam że teraz jest najlepszy czas dla posiadaczy TV 1080p, żeby posiadać obie i czerpać z każdej to co najlepsze. Cheers!

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ +56 -

Xbox Master Race & PS4slim Aware Player
Oceń profil
+ +80 -
Karate_koks
Ranking: 11 Poziom: 83
PD: 70951
REPUTACJA: 25052