Blog użytkownika Karate_koks

Karate_koks

Karate_koks Karate_koks 30.12.2019, 11:56
Rok 2019 okiem Koksa
533V

Rok 2019 okiem Koksa

Jak co roku czas na krótkie podsumowanie tego co wydarzyło się w branży i u mnie odchodzącym roku. Nie przedłużając zapraszam do lektury.
 

Jaki był 2019? Uważam, że udany. Wyszło sporo bardzo dobrych tytułów, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Do mnie najbardziej trafiły Metro Exodus, The Divison 2, Resident Evil 2, Gears 5, Devil May Cry 5. Xbox One X znów błyszczał we wszystkich multiplatformach dalej utwierdzając swoją dominację mocy i jakości na rynku konsol. Był to również bardzo dobry rok usługi Xbox Game Pass, która rozwinęła się niesamowicie oferując coraz więcej świeżych i dużych hitów oraz największe premiery Microsoftu Day1. Obrana droga dobrze prognozuje na przyszłość, która zapowiada się jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o mnie to w tym roku obyło się bez żadnych inwestycji w nowy sprzęt do grania, aczkolwiek rozważam aktualnie zakup soundbara do TV, więc może jeszcze okazja się trafi na zakończenie. Największym wydarzeniem w zielonym obozie była zdecydowanie zapowiedź nowego Xboxa Series X na tegorocznym  TGA, której nie spodziewał się kompletnie nikt i która skradła całe show powodując, ze wszędzie było głośno tylko o Xboxie, a reszta gali przeszła bez większego echa.
 

A co zostało przez mnie ograne w tym roku?

Hellblade: Senua's Sacrifice

Lego Star Wars III: The Clone Wars

Shadow of the Tomb Raider 

LEGO Przygoda 2 

Crackdown 3

Korgan

Super Bomberman R

Marvel vs. Capcom: Infinite

Tom Clancy’s The Division 2

Metro Exodus

Resident Evil 2

Lego Speed Champions

Inside 

LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Shadow Warrior 2

Blair Witch

Battlefied V

Lego City Undercover

Gears 5

Lego Worlds 

Friday the 13th: The Game

World War Z 

Devil May Cry 5

Soulcalibur VI

LEGO Ninjago Movie

Star Wars: Battlefront II

W wyżej wymienionych tytułach zdobyłem 764 acziwmentów i 6 calaków, co dało w sumie 16 045G.

 

A co było słychać u Sony w 2019? Tutaj to po dwóch latach dominacji (2017-18) w aspekcie tytułów ekskluzywnych przyszedł czas na stagnację i kubeł zimnej wody dla fanbojów Sony. Na PS4 ukazał się tylko jeden prawdziwy ex AAA Days Gone, który zebrał raczej mieszane opinie i Death Stranding, które będzie też na PC, a jak powszechnie wiadomo według niebieskich takie tytuły się przecież nie liczą ;) Sony przełożyło swoje największe gry na 2020, wszystkie fakty i przecieki potwierdzają, że nadchodzące PS5 będzie konsolą ok 30% słabszą od nowego Xboxa, więc to nie był zdecydowanie zbyt udany rok dla fanatyków PlayStation.

W październiku minęły dwa lata od mojego zakupu PS4, więc nadal nadrabiałem zaległe hity i bieżących premier nie kupowałem. Z konsoli nadal jestem zadowolony, aczkolwiek worek z exami powoli się już kończy. A co było grane?

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted 3: Drake’s Deception

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

Driveclub

God of War (2018)

Killzone: Shadow Fall 

Marvel's Spider-Man

W ogranych exach wpadło 165 trofików i zero platyn.

Podsumowując - końcówkę roku, czyli święta i czas po nich spędziłem ogrywając Spiderman`a oraz Battlefront`a II. Pająka udało mi się zaliczyć całego. Star Wars będzie jeszcze grany przez kilka dni. Korzystając z okazji życzę wszystkim udanej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

 

Tagi:

Oceń notkę
+ -5 -

Xbox Master Race & PlayStation Aware Player
Oceń profil
+ +116 -
Karate_koks
Ranking: 7 Poziom: 92
PD: 95611
REPUTACJA: 34441