Sojerowo

Sojer Sojer 11.11.2016, 22:44
3 grosze - PS4 Pro, bezpośredni kontakt z potworem!
4269V

3 grosze - PS4 Pro, bezpośredni kontakt z potworem!

Żona prawie mnie ze schodów zrzuciła na widok trzymanego przeze mnie pudła z napisem PRO. Standardowe tłumaczenie - "to moje narzędzie pracy" już niestety nie pomaga, dlatego też zakup Nintendo Classic póki co muszę sobie darować.

Bez TV 4K

Faktycznie, miałem nie sięgać po Pro. Sam hype na 4K, który tak na dobrą sprawę mnie nie dotyczy, wszak nie posiadam odpowiedniego telewizora i póki co nie planuję zakupu. Dlaczego? Czekam, aż mój portfel będzie w stanie okiełznać takie Sony ZD9 75'' - bo póki co, za TV za 3-4 tys z HDRem w samym tytule podziękuję.

Wracając jednak do konsoli... Jeśli ktoś z Was rozważa zakup PS4 i wacha się pomiędzy Slimką a Pro - to wybór raczej jest oczywisty. Różnice w płynności i w samej grafice na full HD są zauważalne - Rise of the Tomb Raider czy Uncharted 4 wyglądają fenomenalnie i działają płynniej. Wszystko tak naprawdę kręci się wokół hajsu. W Slimce się zakochałem, bo szukałem cichej konsoli. Przy Pro, głośna praca niestety daje się we znaki - konsola chodzi głośniej. Przy Uncharted 4 decybele wytwarzane przez "prosiaka" dorównują tym, co reprezentowała sobą premierowa wersja PS4.

Co do wykonania, to odczucia mam bardzo podobne jak Wojtek - konsola faktycznie wygląda profesjonalnie a większe gabaryty sprawiają, że mamy do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki. Wszystko oczywiście jest kwestią gustu - niektórzy ciągle jarają się premierową "żyletą":). Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie bardziej wolę obecną stylówę. 

Reasumując... 

Nie zawiodłem się. Pro daje radę, nawet w przypadku kiedy nie posiadamy telewizora 4K. Cieszy szybkość działania sprzętu, która rzuca się w oczy już w samym menu głównym konsoli, w momencie wykonywania podstawowych czynności - ściąganie, przeglądanie, uruchomienie kilku aplikacji jednocześnie, odpalanie PS Store a nawet samo pobieranie gier czy aktualizacji, działa szybciej. No i dopieszczone niemal do perfekcji gry. W takim Rise of the Tomb Raider mamy możliwość wybrania jednego z trzech ustawień graficznych (łącznie z 4K). Wiadomo, że nie jest to nowa generacja, ale widać różnicę. Dlatego nie sugerujcie się materiałami na YouTube. Pro trzeba sprawdzić na własnej skórze.

Obecnie posiadam dwie najpotężniejsze konsole na rynku - Xbox One S i świeżynkę PlayStation 4 Pro. Zmian w szeregach na najbliższe miesiące raczej nie przewiduję - już i tak prawie co ze schodów spadłem:).

Tagi: opinia playstation 4 PlayStation 4 Pro ps4 pro PS4K sojer Sony

Oceń notkę
+ +25 -

Oceń profil
+ +17 -
Sojer
Ranking: 2005 Poziom: 36
PD: 6716
REPUTACJA: 1754