Blog użytkownika dKc

dKc

dKc dKc 30.03.2020, 17:21
Gra Dekady Remastered - wyniki (gość. Alexy78, BZImienny, BlondSpaceBoro, Cyborg, Czarny Ivo, Grzeczny, Kazuya86, LadyDiesel, lechu...
444V

Gra Dekady Remastered - wyniki (gość. Alexy78, BZImienny, BlondSpaceBoro, Cyborg, Czarny Ivo, Grzeczny, Kazuya86, LadyDiesel, lechu...

ManoWar74, martrix79, MałyTimmy, MSaint, REALista, Rol4nd Ninja, repip, Tom19)
Tyle gości jest w tym wpisie.

W końcu są! Tak bardzo wyczekiwane przez wielu wyniki głosowania na Grę Dekady! Bardzo przepraszam wszystkich, ze musieliście tyle czekać, ale liczenie i późniejsze sprawdzanie czy się dobrze policzyło głosów to nie jest łatwa i szybka sprawa, jak niektórzy zauważyli w komentarzach. Cieszę się jednak, że uzbroiliście się w cierpliwość i oto możecie cieszyć oczy wynikami na Grę Dekady. Remastered (że wiecie, drugi raz to samo, ale ulepszone)! Z głosami od szerszego grona! Zanim oficjalnie zaczniemy chciałbym opisać parę rzeczy zza kulis powstawania głosowania.

Uznałem, że świetnie byłoby, gdybym zaprosił gości, którzy udzielali się przez minioną dekadę na łamach portalu tworząc historię ppe i przyczyniając się do tegoto czym jest dziś ppeZapraszanie ciekawych gości to ciekawa gra logiczna. Okazało się, że zapraszani mieli różne zachcianki, np. nie wystąpię u boki taKakiej osoby (mit o tym, że gry łączą obalony), nie napiszę nic więcej na ppe albo po prostu zwyczajnie twierdzili, że się nie wyrobią. Nieektórzy powiedzieli, że nie mają czasu, niektórzy zadeklarowali się, ale tekstu nie wysłali, niektórzy powiedzieli, że zostali tatusiem (gratulacje, Reinvented!), ale mimo wszystko trochę ikon ppe, które tworzyły ten portal udało mi się zaprosić. Chciałbym pokrótce przedstawić każdego z nich.

Alexy78 - użytkownik charakteryzujący się nieskazitelnie wysokim poziomem kultury przez co mam ogromny szacunek do tego przywracającego wiarę w ludzkość użytkownika. Od jakiegoś czasu moderator ppe.

BZImienny - laureat niejednokrotnego zwycięstwa nagród PPE w kategorii Encylopedysta Roku. Opiekun Piątkowej GROmady, słynący z rzetelnego podejścia do tematu gier oraz serii gier.

 

BlondSpaceBoro - energiczny jegomość o lekkim piórze, obecnie płodny twórca comiesięcznego przeglądu Game WyPass gloryfikującego usługę Microsoftu. Wiem już na co będę głosował za rok w nagrodach PPE.

Cyborg - user piszący oszczędnie, ale jak coś napisze to już napisze. Hardkorowy, entuzjastyczny gracz z krwi i kości.

 

Czarny Ivo - jeden z najlepszych pisarzy jakiego PPE widziało. Doskonałe porównania, suspens w tekstach oraz lekkość pióra czynią go jednym z najbardziej wartościowych userów portalu.

 

Grzeczny - świeża krew, pozytywny użytkownik, udzielający się głównie na discordzie.

Kazuya86 - rekordzista w pisaniu martwego już niestety działu Recenzje czytelników na PPE. Legenda. Autor ponad STU recenzji. Obecnie można go poczytać pod niektórymi tytułami w Encyklopedii z dopiskiem "3 grosze Kaza".

LadyDiesel  - pisząc, że to kobieta i przez to należy jej się specjalne miejsce na stronie to spore niedomówienie. Weekendowo raczy nas swoimi obfitymi tekstami w Piątkowej GROmadzie. Graczka z krwi i kości.

lechu - przyjemny, otwarty, przyjazny user, kojarzący się z Nintendo (zapewne przed wpisy na blogu, które popełniał o tej tematyce)

 

ManoWar74 - wiking będący fanem serii Souls, otwarty, członek najlepszego klanu w Polsce (szczegóły poniżej)

MałyTimmy - user, którego strona profilowa na portalu jest jedną z najpiękniejszych rzeczy jakie PPE widziało. Wystarczy zajrzeć do sekcji komentarzy pod jego profilem, żeby zobaczyć, że jego niekonwencjonalne podejście potrafi wywołać radość na twarzy niejednego człowiek. Polecam tego użytkownika.

martrix79 - człowiek słynący z najciekawszych komentarzy pod Piątkową GROmandą przedstawionych w bardzo obrazowy sposób.

MSaint - ex-członek ekipy Kultury na weekend zajmujący się mangą i anime, obecnie YouTuber opiekujący się swoim kanałem, zacny bloger, który niestety udziela się już bardzo rzadko na portalu, co może być utrudnione przez brak konta na portalu (stąd też brak avatara z lewej).

REALista - jedna z najciekawszych person światka PPE, fan Playstation, organizator zlotów Społeczności, m.in. w Gdańsku. Entuzjasta gier zawsze skory do rozmowy.

 

ROLAND NINJ4 - Dumny lider najlepszego klanu w Destiny Sons of the truth, który istnieje po dziś dzień. Poza tym miłośnirk serii Metal Gear Solid, świr chronologii  (jak zwykł siebie nazywać) czy dobrego filmu.

 

repip - specjalista od retro, co dał odczuć w swojej topce, twórca Srakta, popularnego periodyku o perypetiach userów ppe. Prowadzi bloga retronagazie.eu. Obecnie rzadziej się udzielający, ale tworzył mocne podwaliny do tego czym PPE jest obecnie.

Tom19 - laureat recenzenta roku w PPE Awards, solidny recenzent, który nadal jest w formie, obecnie współpracownik PPE.

 

Liczenie głosów to też edukacja. Dowiedziałem się o paru ciekawych tytułach. Niektóre z nich widziałem po raz pierwszy na oczy. Dowiedziałem się, że nie wszystkie oddane głosy zostały oddane na gry (o tym niżej).

Zauważyłem też ciekawe zjawisko psychologiczne. Kiedy przeglądałem komentarze kolejnych osób to zauważyłem, że głosowali na to co... poprzednicy :) Żeby to nie zabrzmiało do końca bezsensownie - postaram się uściślić. Gdy kolejna osoba chce dodać swoją topkę to przed dodaniem przewija komentarze i mimowolnie widzi to co napisali poprzednicy. Najbardziej rzuca jej się w oczy poprzedni (ostatni) komentarz. Widzi gry na które głosowały poprzednie osoby, zwłaszcza ostatnia. W podświadomości zostają gry, które właśnie zobaczyła. Oczywiście dodaje coś od siebie, ale często wyglądało to tak jakby głos sugerował się poprzednimi. Ciekawa sytuacja. Mogę się oczywiście mylić, ale piszę jak to wygląda i pewnie w psychologii ma to swoją nazwę.  

Piękni przegrani

Niektórzy wymieniali, ze w niektóre gry na które głosowali nie grali albo ich nie skończyli. Moim zdaniem tak się nie powinno robić. Mimo to je zaliczałem, czasem na korzyść gier, którym nie kibicowałem, a czasem z korzyścią dla gier którym kibicowałem. lecz ego typu plebiscyty to również niestety głosy unieważnione. Starałem się jak najdokładniej układać zasady (a nawet poradnik jak sobie przypomnieć, który w niektórych kręgach zrobił furorę;) ), lecz niestety nie obyło się bez naciągania owego regulaminu. Głosowano na gry, które wyszły przed 2010. Pierwsza moja myśl - No ale jak to?, ale uznawałem, że remastery tych gier wyszły w minionej dekadzie i niektórzy mieli okazję w nie po raz pierwszy zagrać dopiero teraz (a w niektóre po polsku, np w Uncharted: Drake's Fortune a.k.a Fortuna Drake'a). Przykłady takich gier to właśnie dwa Unchartedy, ICO (z The Ico & Shadow of the Colossus Collection wydanego na PS3 w 2011 roku) czy remake Shadow of the Collossus. Takie głosy uznawałem. Z bólem, bo jak dla mnie przyzwoitość nakazywałaby nie głosować na takie tytuły, ale uznawałem. Jednak niezawsze byłem taki pobłażliwy. Jeśli ktoś na dwóch miejscach dawał tę samą grę, ale z różnymi DLC to tego drugiego głosu nie brałem pod uwagę.  Głosowaliście też na tytuły, które były tak kolekcjami, to znaczy wychodziły pod jednym tytułem, ale kiedy wkładało się płytę do napędu było tam 2 lub więcej gier. Nie uznawałem takich głosów, mimo popularności wśród głosujących. Poniżej lista tytułów, które z tego powodu się nie załapały (i w nawiasie ilość zdobytych głosów i ile osób głosowało). Lista pięknych przegranych:

Metro Exodus (41 gł.)

Halo: The Master Chief Collection (16 głosów,)

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (4 głosy)

Kolekcja Nathan Drake'a (11 głosów)

 

Tłumaczenia tytułów gier

Generalnie gry w naszym kraju są wypuszczane pod oryginalnymi tytułami i dotychczas nikomu to raczej nie przeszkazało. God of War, Red Dead Redemption, Tomb Raider, Super Mario Oddysey, Resident Evilm Dying Light... jednakże zdarzają się wyjątki i niektóre gry są tłumaczone na polski. Na kilka takich gier zagłosowaliście. Oto takie wyjątki:

God of war: Duch Sparty / God of war Ghost of Sparta

Śródziemie: Cień Wojny  / Middleearth Shadow of war

Wiedźmin 2 / Witcher 2

Wiedźmin 3 / Witcher 3

Risen 3: Władcy tytanów / Titan Lords

Zaginięcie Ethana Cartera / Vanishing of Ethan Carter

South Park Kijek Prawdy / The Stick of Truth  (co ciekawe kolejna część nie została przetłumadczona na polski)

Dragon Age: Inkwizycja  / Inquisition

Beyond: Two Souls / Dwie dusze

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo / Lost Legacy

Star Wars Jedi: Fallen Order / Upadły Zakon

Wojny Krwi Wie∂źmińskie opowieści

Wonderbook wedrowki z dinozaurami

Deus Ex: Mankind Divided

Deus Ex: Human Revolution / Bunt Ludzkości

Invizimals nastepny wymiar

Hitman Rozgrzeszenie / Absolution

Czyli łącznie 17 tytułów.

 

Serie z największą łączną ilością głosów (wszystkie gry z serii razem):

God of war: 965

RDR: 808

Dark Souls: 631

(Tu zaskoczenie) Mass Effect: 511

Forza Horizon: 313 (z głosami na Motorsports 485)

Forza motorsports: 172

Assassin's Creed: 257

Battlefield: 173

 

Zagłosowaliście na 446 gier. Oddaliście łącznie 22,501 (słownie dwadzieścia dwa tysiące pięćset jeden głosów).

Najoryginalniejsza topka należy do repipa (z 10 zaproponowanych przez niego gier, na 8 tylko on głosował)

Za wszelkie pomyłki przepraszam, to był długi i żmudny proces i mam nadzieję, że pomyłek udało się jak najwięcej uniknąć, jednak jakieś pewnie się pojawią. Zarówno niżej, jak i wyżej. Część z nadesłanych tekstów musiałem też niestety wyciąć, bo nie pasowała do mojej wizji, o której informowałem gości, więc mam nadzieję, że obejdzie się bez waśni.;)

Cięcia budżetowe spowodowały, że niestety musieliśmy pożegnać się z panią Elsą, ale może kolejna pani sprosta zadaniu. Pani Diano, zaczynamy.

 

Tagi: gra dekady

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +59 -

Oceń profil
+ +123 -
dKc
Ranking: 52 Poziom: 73
PD: 48883
REPUTACJA: 22079