PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - recenzja

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star – recenzja i opinia o sprzęcie [Switch]. Coś się świeci!

Wojciech Gruszczyk | 08.09.2023, 22:15

Na polskim rynku pojawiła się nowa seria urządzeń, które powinny zostać dostrzeżone przez entuzjastów Nintendo. PDP przygotowało między innymi kontroler do hybrydowej platformy japońskiej korporacji, który choć z pozoru wygląda niepozornie, to jednak swoje atuty pokazuje po zmroku. Jaki jest i co potrafi PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star? Przeczytajcie naszą recenzję.

PDP systematycznie oferuje graczom kolejne wymyślne kontrolery na licencji Nintendo i najnowsza propozycja ma kilka plusów, ale pewnie nie będzie to idealna opcja dla każdego. Producent wpadł na ciekawy pomysł, by podkreślić wygląd sprzętu, więc na dobry początek warto spojrzeć na całą bryłę oraz sam design.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na pierwszy rzut oka? PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star to uroczy pad!

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - z bliska przyciski

W Polsce znajdziecie dziesiątki różnorodnych kontrolerów dla Nintendo Switcha, więc producenci muszą wykorzystywać różne tricki, by zachęcić szeroką publikę do swojego produktu. PDP w całej serii „Glow” postawiło na świecące w ciemności elementy i recenzowany PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star jest tego bardzo dobrym przykładem.

Na całym przednim panelu urządzenia znalazły się żółte gwiazdki, które w nocy pokazują swój charakter, ponieważ zaczynają świecić na fluorescencyjny żółty. Wystarczy tylko na chwilę wystawić sprzęt na działanie światła, by później móc zobaczyć przyjemny dla oka efekt. Ten sam pomysł został wykorzystany na między innymi oficjalnym etui dla Nintendo Switcha – w tym wypadku Travel Case Plus otrzymał specjalny motyw na całym przednim panelu. Musicie oczywiście wiedzieć, że PDP nie oferuje pełnego podświetlenia, które zauważycie nawet za dnia – to po prostu ciekawy pomysł, który wyróżnia urządzenie na tle konkurencji.

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star otrzymał także wyróżniający się, złoty d-pad oraz żółte triggery oraz bumpery – na pozostałych elementach zastosowano czarny kolor. Sprzęt jest jednak kolejnym urządzeniem tego producenta, w którym przedni panel możemy wyciągnąć i choć w zestawie nie znajdziemy dodatkowej części, to bez problemu dorzucicie na urządzenie wcześniej kupiony panel z innych kontrolerów PDP z serii Rematch.

Jak działa i co potrafi PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star?

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - podświetlenie

Design to oczywiście dopiero początek. PDP w recenzowanym PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star musiało zadbać o wszystkie podstawowe elementy kontrolerów dla Nintendo Switcha, ponieważ jest to licencjonowany pad, więc na pierwszym planie widzimy duże przyciski funkcyjne (10,9mm) – A, B, Y, X działają pod wyraźnym kliknięciem, błyskawicznie wracają do punktu zerowego i działanie przełącznika jest wzorowe. Nie ma tutaj mowy o lekkim dotknięciu przykładowo A i przypadkowej reakcji, ponieważ w tym wypadku każdy ruch wymaga od gracza wyraźnego działania. Wykorzystany switch sprawia, że bez przeszkód możemy wykorzystywać urządzenie podczas przykładowo rytmicznych gier, w których niezbędna jest największa precyzja i szybkie działanie.

W całej konstrukcji bardzo podobają mi się analogi – grzybki nie są za duże (16,5mm), ale warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, ponieważ producent zadbał o odczuwalne pod palcami boki i sam element jest wklęsły. W tej sytuacji palce lekko zatapiają się w środku, by gracz mógł lepiej kontrolować rozgrywkę – podczas gry na PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star nie musicie się obawiać, że kciuk ześlizgnie się z części podczas intensywnej rozgrywki. PDP zdecydowało się na odpowiednie podkreślenie wyglądu d-pada i także w tym wypadku nie mogę powiedzieć złego słowa na wykorzystany przełącznik, ponieważ każdy kierunek jest odczuwalny (nie pojawia się niepożądane „miękkie” kliknięcie) i łatwo w trakcie gry kontrolować bohatera za pomocą poszczególnych kierunków.

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - wyciągany panel - PDP

Producent nie mógł zapomnieć o przyciskach systemowych, które działają dobrze – Plus i Minus są mocniej wysunięte, co pozwala nam łatwo wejść do przykładowo menu bez patrzenia na urządzenie, a Home i Screenshot wystają odrobinę mniej, ale również są wyczuwalne pod palcami. Kawał dobrej pracy PDP wykonało projektując triggery, ponieważ te nie posiadają wolnej przestrzeni – długi przyciski R i L możemy kliknąć w każdym miejscu. Przełączniki działają sprawnie i zapewniają nam szybkie kontynuowanie rozgrywki. Podobnie zresztą wygląda sytuacja z ZL i ZR – PDP zdecydowało się na wyprofilowane części, które dobrze leżą pod palcami i również w tym wypadku możemy aktywować przycisk w każdym miejscu. Korporacja postawiła na krótkie kliknięcie, przez co ZL i ZR działają podobnie jak normalne przyciski, co powinno spodobać się graczom, którzy w trakcie rywalizacji preferują błyskawiczną reakcję. Ta opcja przyda się podczas gry w przykładowo strzelanki.

W PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star muszę jeszcze wyróżnić tył urządzenia – na gripach dorzucono skromne wyżłobienia, które nie są bardzo mocno wyczuwalne pod palcami, ale znacznie ciekawsze są dwa dodatkowe przyciski. Łopatka zastosowana przez PDP działa podobnie jak przyciski funkcyjne (A, B, Y, X) – przełącznik błyskawicznie odbija, więc możemy wykonać zróżnicowane i skuteczne kombinacje. PDP pozwala na płynne i szybkie mapowanie przycisków, a nawet pojawia się opcja wyciągnięcia całego panelu... choć szczerze mówiąc nie jest to potrzebne, ponieważ trudno przez przypadek wywołać aktywację dodatkowych elementów.

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star sprawdza się podczas gry

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - przyciski dodatkowe

Przyjemny dla oka design jest zawsze atutem w przypadku nowych kontrolerów, ale recenzowany PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star został przygotowany z naprawdę dobrych podzespołów. W trakcie gry nie czułem, by elementy pada były luźne, świetne działanie przycisków czy też analogów sprawia, że mamy poczucie pełnej kontroli nad rozgrywką, a w trakcie zabawy łatwo wykorzystać atuty ZR i ZL – szybka reakcja i krótka aktywacja to bez wątpienia duży plus sprzętu.

Łatwo w trakcie rozgrywki wykorzystać dodatkowe przyciski – tutaj tak naprawdę nie jesteśmy ograniczeni do jednej opcji, ponieważ możemy płynnie i łatwo dostosować urządzenie pod własne preferencje. W zależności od gry za pomocą klawiszy możemy przykładowo skakać, biegać, dorzucać granaty lub strzelać. Atutem PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star jest na pewno umiejscowienie przycisków, które możemy z łatwością wykorzystywać.

W ostatnich dniach miałem okazję wykorzystać PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star do wielu zróżnicowanych tytułów i w zasadzie nigdy nie czułem, że urządzeniu czegokolwiek brakuje. To naprawdę dobrze wykonany i przemyślany produkt – wygląd w tym wypadku nie jest jedynym atutem kontrolera.

Są plusy i są minusy PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - recenzja - lewy bok

Do DP Rematch Glow Wireless Controller Super Star nie możemy podłączyć przewodowych słuchawek, ale urządzenie posiada inny bardzo duży atut – producent dorzucił duży akumulator. Po pierwszym podłączeniu możemy cieszyć się rozgrywką bezprzewodową na blisko 40 godzin. To bardzo dobry czas, bo w zasadzie nawet nie musimy za każdym razem pamiętać, by podłączyć sprzęt do ładowania – raczej mało kto może pozwolić sobie na blisko 15-20 godzinne sesje, więc przy standardowej zabawie (6-8 godzin dziennie) możecie ładować urządzenie raz na kilka dni.

Ten bez wątpienia duży atut pada niesie ze sobą jednak największy problem – PDP nie zadbało o żadne wsparcie wibracji. Nie będzie to problem dla graczy, którzy i tak wyłączają efekt w ustawieniach konsoli, ale jeśli liczycie na wszystkie funkcje Switcha, to musicie sięgnąć po inną opcję. Firma nie dorzuciła do zestawu żyroskopu oraz czytnika NFC, więc z jednej strony nie możecie liczyć na przykładowo strzelanie z łuku za pomocą ruchów dłoni w najnowszej Zeldzie, a po drugie nie skorzystacie z łatwego włączania dodatków za pomocą dokupionych Amiibo.

Czy warto sięgnąć po PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star?

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star - przód

PDP przygotowało kolejną bardzo solidną konstrukcję, która może zachwycić wiernych fanów Nintendo, ale należy pamiętać o pewnych brakach urządzenia. PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star to licencjonowany pad, który został przygotowany ze świetnych podzespołów, wygląda bardzo dobrze, oferuje 40-godzinną grę na jednym ładowaniu, możemy wymieniać jego panele, ale największym problemem dla wielu osób będzie brak wibracji.

Jeśli jednak nie korzystacie z tej funkcji konsoli, to PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star będzie na pewno dobrym rozwiązaniem.

PDP Rematch Glow Wireless Controller Super Star kupicie w Polsce za 279 zł.

Atuty

  • Świetny design z miłym efektem podświetlenia,
  • Dodatkowe przyciski z pełną opcją personalizacji,
  • Bezprzewodowa rozgrywka na nawet 40 godzin zabawy,
  • Bardzo dobre wykonanie – producent nie żałował na częściach.

Wady

  • Brak wsparcia wibracji, żyroskopu i czytnika NFC.

Ładnie wyglądający, dobrze wykonany i świeci? Seria Glow firmy PDP, to ciekawa opcja dla graczy, którzy chcą ubarwić swoją kolekcję lub po prostu potrzebują dodatkowego kontrolera, a niekoniecznie chcą sięgać po sprzęt Nintendo.

9,0
Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper