Just Dance 2021 - recenzja gry. Tańczyć każdy może!

Just Dance 2021 - recenzja gry. Tańczyć każdy może!

Igor Chrzanowski | 25.11.2020, 00:31

Jak co roku Ubisoft ponownie karmi nas swoim tanecznym hiciorem, który w aktualnej odsłonie rzuci nas w wir zabawy w rytm zarówno nowoczesnych jak i mocno kultowych już tytułów sprzed kilkudziesięciu lat. Ale czy na pewno warto znów sięgnąć po ten zestaw?

Wszyscy doskonale wiemy jak to bywa z corocznymi tasiemcami pokroju gier sportowych czy muzycznych - zmian jest mało, a tym co liczy się najbardziej jest oczywiście świeża zawartość. Nie popełnię chyba zatem żadnego faux pas jeśli rzeknę, że jeśli graliście w jedno Just Dance, graliście już we wszystkie jego kolejne odsłony - aczkolwiek nie jest to żadną wadą francuskiej serii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Just Dance 2021 - Pełna lista piosenek

W najnowszej edycji tanecznej przygody dostajemy do dyspozycji kolejne 40 świeżutkich piosenek, jakich różnorodność powinna zadowolić absolutnie każdego miłośnika gorących rytmów. Znajdziemy tu bowiem takie klasyki jak "Bailando", "In the Navy" oraz przekomiczne "Alexandrie Alexandra", nieco bardziej współczesne brzmienia jak Billie Eilish i jej "all the good girls go to hell", czy też Dua Lipa z "Don't Start Now". Jeśli te tytuły nic Wam nie mówią, może skusicie się na Eminema z legendarnym "Without Me", czy też związane z ubiegłoroczną premierą Toy Story 4 "Ty druha we mnie masz"!

Repertuar piosenek dostępnych w Just Dance 2021 jest naprawdę ciekawy, aczkolwiek zakup gry dla samych podstawowych 40 piosenek może okazać się słabą inwestycją za premierową cenę. Just Dance jest bowiem najlepsze głównie w połączeniu z abonamentem Just Dance Unlimited, gdzie za relatywnie niską opłatę mamy dostęp do aż ponad 600 utworów ze wszystkich poprzednich odsłon serii - co prawda nie absolutnie wszystkich, ale 600 piosenek za 8 zł na miesiąc to jest naprawdę świetna inwestycja.

Warto przy tym zauważyć dwie dość istotne kwestie - po pierwsze na spory plus zaliczam usłudze Ubisoft Connect przeniesienie moich wyników z JD Unlimited na Nintendo Switch do wersji na PlayStation 4. Niestety Ubi mogłoby się nauczyć nieco od branżowej konkurencji, albowiem jeśli chcecie móc pograć w Just Dance na kilku platformach, musicie kupić abonament Unlimited osobno na każdej z nich. Sam posiadam JD 2019 na Switchu i parę dni po odnowieniu subskrypcji, musiałem odpalić ją po raz drugi na PlayStation 4 w JD 2021.

Just Dance Unlimited i Kids Mode

Biorąc się za rozgrywkę w Just Dance należy pamiętać o tym, że nie trzeba mieć żadnej kamery czy też kontrolera ruchowego! Gdy kupicie tytuł na PlayStation lub Xboksie możecie bawić się przy pomocy własnych smartfonów i aplikacji Just Dance Controller. Sam niestety z przykrością przyznaję, że pomimo chyba 30 albo i 40 prób nie udało mi się sparować gry z żadnym z domowych urządzeń, więc musiałem poratować się pałeczkami PlayStation Move.

Jednakże gdy już zabawa się już zacznie, to na całego! Ekipa Ubisoftu naprawdę ma się czym pochwalić, albowiem w każdej z 40 nowych piosenek (wraz z wersjami alternatywnymi) widać duszę, pasję i pomysłowość autorów - zarówno od strony towarzyszącego nam tła jak i w choreografiach. Wszystkie utwory mają swój specyficzny klimat i wszędzie gdzie było to możliwe tancerze korzystali z oryginalnych ruchów zawartych w teledyskach. Jak co roku nie zabrakło też i tych "memicznych" choreografii, pokroju Dibby Dibby Sound gdzie całość bazuje na społecznościowym trendzie. A przynajmniej tak to wygląda.

 Najlepiej pomysłowość w choreografii widać jednak gdy odpalimy tryb dziecięcy - to co wymyślono tylko po to, aby najmłodsi mieli z gry jak największą frajdę potrafi nieźle zaskoczyć. Maluchy znajdą tu melodie, które nie tylko zachęcą je do ruchu, ale mogą przekazać im także nieco pozytywnych wartości - wystarczy spojrzeć chociażby na piosenkę gdzie wraz z pandą oczyszczamy świat i ratujemy dziką przyrodę.

Reasumując Just Dance 2021 to kolejna rewelacyjna odsłona świetnego cyklu jaki co roku przygotowuje dla nas Ubisoft. Jeśli jesteście maniakami tańca i nie możecie żyć bez mocnych rytmów zdecydowanie musicie kupić najnowszą wersję - no chyba, że tańczycie sporadycznie i posiadacie już Just Dance 2020. Wtedy wstrzymajcie się do przyszłego roku i Just Dance 2022.

Źródło: własne

Ocena - recenzja gry Just Dance 2021

Atuty

  • Świetnie dobrane utwory
  • Sporo nowych ruchów tanecznych
  • Choreografia oddaje klimat danej piosenki
  • Wciąż tanie i jeszcze większe Just Dance Unlimited!
  • Cross-save w Just Dance Unlimited

Wady

  • Brak cross-buy'a w Just Dance Unlimited
  • Po paru latach UI wymaga lekkiego odświeżenia
  • Połączenie się z telefonem to koszmar...
  • Wciąż brak polskiej wersji językowej

Just Dance 2021 wkracza na rynek tanecznym krokiem i ponownie wymiata! Jeśli połączycie grę z usługą Unlimited sprawicie, że każda domowa impreza będzie więcej niż udana!
Graliśmy na: PS4

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper