redakcja PPE redakcja PPE 17.11.2020
Marvel’s Spider-Man – Miles Morales to fantastyczny bohater! Pozwólcie, że to udowodnimy
849V

Marvel’s Spider-Man – Miles Morales to fantastyczny bohater! Pozwólcie, że to udowodnimy

Premiera gry Marvels Spider-Man: Miles Morales już za nami! Przypomnijmy, że bohaterem rzeczonej produkcji jest młody chłopak, Miles. Nastolatek jest postacią wyjątkowo oryginalną, która świetnie wpasowuje się w pojęcie nowego pokolenia bohaterów. To heros tak wyrazisty, że projekt można śmiało traktować jako pełnoprawny tytuł AAA, a nie luźny dodatek albo sequel.

Tekst powstał we współpracy z PlayStation Polska.

Marvels Spider-Man: Miles Morales umożliwi nam sterowanie prawdziwie fascynującą postacią, przed którą postawiona zostanie cała masa wyzwań i przygód. Chłopak zwyczajnie będzie musiał im sprostać, aby uratować najbliższych i cały Nowy Jork. Zapraszam do lektury!

Miles to idealna odpowiedź na zapotrzebowanie fanów

Zdaję sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach podpunkt ten może wybrzmieć nieco kontrowersyjnie, ale prawda jest taka, że wielu odbiorców oczekuje w popkulturze reprezentacji mniejszości. Wystarczy spojrzeć na bohaterów, jacy pojawiają się w grach wideo ostatnimi czasy - są przedstawiciele osób homoseksualnych oraz różnych grup etnicznych. Podobnym przykładem jest Miles Morales, który reprezentuje bardzo ciekawy przypadek czarnoskórego Latynosa. Takich postaci jest wciąż mało w branży.

Jeśli tylko zwiększy to tolerancję na świecie choć w minimalnym stopniu, będziemy mieli do czynienia z kolejnym udanym działaniem Pajączka! Jestem pewien, że tak głośny tytuł, jak produkcja Insomniac Games, jest w stanie to zrobić. Dostaniemy bohaterskiego geeka - fana technologii i popkultury, który uwielbia w wolnych chwilach miksować muzykę i zaczytywać się w komiksach. Co więcej, kocha pochylać się nad nauką i spędzać czas z przyjacielem. Może być genialnym odbiciem dosłownie każdego z nas!

Marvel’s Spider-Man – Miles Morales

Nowy Jork z uniwersum Marvela ma nowy problem!

W popularnej metropolii USA wybucha wojna. Tym razem nie jest to jednak batalia między tradycyjną mafią a policją, albo bandytami toczącymi wewnętrzne pojedynki. Po dwóch stronach barykady staną teraz korporacja energetyczna oraz groźni przestępcy uzbrojeni w nowoczesną technologię, przy pomocy której będą w stanie całkowicie zatrząść bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców Nowego Jorku. Aby ich uchronić, Miles będzie zmuszony zrozumieć definicję bohaterstwa.

Choć na samym zrozumieniu się bynajmniej nie skończy. Heros, oprócz wyuczonej teorii, będzie musiał użyć wiedzy także w praktyce. Jako nowy strażnik Nowego Jorku zostanie pchnięty, aby zdecydować, co poświęci w imię wyższego dobra. W Marvel’s Spider-Man: Miles Morales dostaniemy możliwość śledzenia rozwoju bohatera, który stanie pomiędzy obiema stronami konfliktu dwóch potężnych sił. Aby uporać się z problemem, dojrzeje i z nastolatka przerodzi się w mężczyznę. Obserwowanie przemiany postaci zawsze fascynuje.

Miles świetnie rezonuje z dzisiejszą młodzieżą 

Morales jest bohaterem nastoletnim. W Marvel’s Spider-Man doskonale uwidoczniało się to, że jest bardziej naiwny, nieopierzony i po prostu zagubiony. Jestem przekonany, że młodzi odbiorcy mogą mieć ogromną łatwość w utożsamieniu się z nim, a ci starsi dzięki stosunkowo dużej uniwersalności, także nie będą mieli z tym problemu. Wnioskując po dotychczasowych materiałach, można śmiało stwierdzić, że szykuje się niezła gratka.

Miles lubi to, co dzisiejsza młodzież. Interesują go te same zagadnienia co nas i musi mierzyć się z podobnymi problemami. W gruncie rzeczy chłopak jest bardzo zabawny. Na pewno pamiętacie wątek, który był z nim związany w Marvel’s Spider-Man - dał się poznać jako nieco beztroski i zdystansowany nastolatek.

Jego rozmowa z Peterem na temat mocy dokładnie zapadła mi w pamięć (podobnież motyw ciągłego wydzwaniania z DLC) i nie mogę się doczekać, aby spędzić z nim nieco więcej czasu! Jestem wyjątkowo ciekaw, jak te suche żarty wybrzmią z ust młodego chłopaka.

Marvel’s Spider-Man – Miles Morales

Miles zaoferuje nowe, ciekawe moce

Insomniac Games zaoferowało nam naprawdę szeroki wachlarz kombinacji ciosów. Jest to pierwsza tak duża gra, w której zdobyłem Platynowe Trofeum i nie nudziłem się nawet przez moment. Miażdżenie kolejnych oddziałów przestępców sprawiało mi niewyobrażalną przyjemność, ponieważ praktycznie każdą walkę można było rozegrać na inny sposób. Coś, co pozornie mogło wydawać się powtarzalnie, zupełnie takim nie było.

W Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, oprócz masy technik rodem z WWE, główny bohater będzie mógł używać także bardzo ciekawych super-zdolności, jak choćby kontrolowanie elektryczności w swoim ciele. Znacząco rozszerzy to listę możliwości, w jakie będziemy mogli kopać tyłki naszym wrogom. Doskonale zobrazowano to w jednym z niedawnych materiałów, które prezentowały pojedynek z Rhino. Co więcej, dzięki redakcji Game Informer poznaliśmy cały zestaw niezwykłych umiejętności Milesa! Sami rzućcie okiem, bo będzie z czego korzystać:

 • Nadludzka siła
 • Nadludzka wytrzymałość
 • Nadludzka szybkość
 • Nadludzka kondycja
 • Nadludzka zwinność
 • Chodzenie po ścianach
 • Pajęczy zmysł
 • Bio-elektrokineza
 • Generowanie elektryczności
 • Maskowanie (kamuflaż)
 • Regeneracja

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment