redakcja PPE redakcja PPE 12.11.2020
Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – 10 elementów, które zachwycą na PlayStation
1147V

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – 10 elementów, które zachwycą na PlayStation

Gra Marvels Spider-Man: Miles Morales to bez dwóch zdań jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów, które przywitają nas, gdy tylko zanurzymy się w świecie nowej generacji od PlayStation. Nie ma w tym nic dziwnego. Oryginalna odsłona przygód Petera Parkera, która debiutowała w 2018 roku, do dziś cieszy się ogromną popularnością. Oczekiwania względem Milesa Moralesa są więc kolosalne – poprzeczka wisi niebywale wysoko.

Tekst powstał we współpracy z PlayStation Polska.

Projekt, oprócz tego, że zadebiutuje na PS5, będzie też jego swoistą wizytówką. To na barkach Milesa spocznie ciężar zaprezentowania konsoli Sony z jak najlepszej strony oraz pokazania jej wszystkich zalet, mogących zachęcić potencjalnych nabywców. Przygotowaliśmy więc dziesięć elementów z Marvels Spider-Man: Miles Morales, które zachwycą nas na PlayStation 5! Dajcie znać, które z nich zapowiadają się najbardziej imponująco!

Płynne bujanie się po ścianach

Możliwość śmigania na sieciach jest nieodłącznym elementem każdej gry ze Spider-Manem w roli głównej i czynnością, bez której te nie mogłyby być traktowane poważnie. W pozycji z 2018 roku zostało to zrobione niemal idealnie, a gdy tylko całość będzie działać jeszcze płynniej, przyjemność może być niewyobrażalnie wielka! Mogliśmy zaobserwować to choćby na porównaniach wersji na PS4 i PS5. Coś czuję, że znów utonę na dziesiątki godzin.

Błyskawiczne ładowanie

Na pewno pamiętacie jeszcze materiały, które prezentowały to, jak szybko wczytuje się Marvel’s Spider-Man, gdy tylko cały proces zachodzi na dysku SSD. Każde wideo robiło ogromne wrażenie - przemierzanie marvelowskiego Nowego Jorku bez konieczności tracenia czasu na ładowanie to prawdziwa gratka. Powracanie do gry i zmienianie lokacji będzie wręcz natychmiastowe, dzięki czemu nawet przez moment nie wyjdziemy z roli popularnego bohatera, a immersja będzie niebywale silna!

Nowy Jork Marvela jeszcze nigdy nie był tak piękny

Pamiętam moment, gdy pierwszy raz wszedłem do Marvels Spider-Man i dostałem wolną rękę w przemierzaniu urokliwych terenów Nowego Jorku... Debiutanckie kroki na najwyższych budynkach, selfie z mostów i przechadzanie się po Central Parku – wszystko to robiło piorunujące wrażenie. W odświeżonej wersji na PS5 będzie ono jeszcze większe i pokuszę się o stwierdzenie, że to najpiękniejszy Nowy Jork, jaki możemy oglądać w grach wideo. Jakość 4K zrobi robotę!

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Efektowność zdolności Milesa

Jak wiemy, a o czym wspomnę jeszcze w przyszłych tekstach, Miles Morales posiada cały wachlarz bardzo nietypowych mocy, wliczając w to bioelektryczne moce i kamuflaż. Są one wyjątkowo efektowne (choć także efektywne) i mogliśmy oglądać to na niedawnym materiale z gry. Pojedynki wyglądały świetnie, a supermoce Milesa tylko je podkreślają. Kto nie ma ochoty popieścić oprychów prądem? Chyba nie ma takich osób! Wszystko to zapowiada się bardzo okazale.

DualSense pozwoli zaoferuje zupełnie nowe odczucia

Dzięki możliwościom nowego kontrolera nie tylko dane nam będzie widzieć i słyszeć zjawiskowe akcje Spider-Mana, ale także je czuć! Wrażenia dotykowe pozwolą poczuć każdy cios i bujnięcie na sieci. Wszystkie ruchy bohatera będziemy mogli odczuwać tak dobrze, jak nie miało to miejsca nigdy wcześniej. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko bycia Spider-Manem, jak teraz, dzięki możliwościom kontrolera DualSense z PS5.

Okładanie Super Złoczyńców

Jedną z największych zalet gry Marvels Spider-Man była możliwość kopania tyłków złoczyńców, którzy panoszyli się po mieście. Mieszanka strzelania siecią oraz różnych kombinacji ciosów sprawiały, że każdy pojedynek mógł wyglądać zupełnie inaczej. Teraz gdy wszystko prezentuje się i działa lepiej, dostaniemy w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales coś, co zaoferuje jeszcze więcej satysfakcji. Okładanie wrogów nigdy nie było tak przyjemne. W Nowym Jorku Marvela dojdzie do nowej wojny i nam przyjdzie ją zażegnać.

Adaptacyjność triggerów

Pisałem już o zaletach nowych wrażeń dotykowych oferowanych przez kontroler DualSense do PlayStation 5. Będzie miał on jeszcze jedną, niezwykle ważną właściwość- adaptacyjne triggery, które będą działać w zależności od naszej obecnej sytuacji. Brzmi to genialnie i osobiście nie mogę się doczekać, jak sprawdzi się to w praktyce.

Prawdziwy koncert emocji podczas scen

Siłą nowej generacji ma być jeszcze większy realizm bohaterów. Osobiście nie mogę doczekać się scen przerywnikowych, gdzie emocje Milesa będą się wręcz wylewać z ekranu. Choć to opowieść o Superherosie, nie można zapominać, że Miles jest wyjątkowo ludzki w swoim obyciu.

Nowy Jork Marvela żyje, a my to usłyszymy

W Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na PS5 prawdziwą rewolucją może być silnik Tempest 3D AudioTech, który pełnię możliwości pokaże z kompatybilnymi słuchawkami. Dzięki przestrzennemu dźwiękowi będziemy mogli poczuć się, jakbyśmy sami byli w centrum marvelowskiego Nowego Jorku. Nadchodzące odświeżenie przygód Spider-Mana pozwoli nam zatopić się w świecie gry, gdy usłyszymy zgiełk metropolii.

Koci pomocnik!

Odnoszę wrażenie, że wśród moich znajomych często w zaletach produkcji wymienia się „możliwość opieki nad zwierzakami”. Cóż, Insomniac idzie krok dalej i pozwoli nam na posiadanie kociego partnera! Spider-Man the Cat nie tylko będzie słodko wyglądał, ale może się bardzo przydać w walce, gdy będziemy z jego pomocą lać antagonistów!

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment