Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.10.2020
TOP 10 najbardziej wyczekiwanych gier na Xbox Series X
2712V

TOP 10 najbardziej wyczekiwanych gier na Xbox Series X

Ostatnio prezentowaliśmy najbardziej wyczekiwane premiery gier na PlayStation 5. Tym razem bierzemy na warsztat Xbox Series X/S. Nowa konsola Microsoftu zapewni nam wiele potencjalnie bardzo mocnych tytułów.

W zasadzie jedna gra to już pewniak - mowa tu o Microsoft Flight Simulator, który zgarnia na PC same najwyższe oceny i zachwyty. W przypadku innych tytułów nie wiemy jeszcze, jak będzie z jakością (przykładowo Halo Infinite wywołuje spore kontrowersje jakością wizualną), ale jedno jest pewne - Microsoft będzie chciał pokazać kto rządzi w nowej generacji konsol. Szykuje się wielka batalia Xbox Series X z PlayStation 5 o uwagę, serca i oczywiście pieniądze graczy.

10. Senua's Saga: Hellblade 2

Pierwsze Hellblade okazało się ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Tego samego możemy spodziewać się po zmierzającym na XSX Senua's Saga: Hellblade 2. Nad tytułem pracuje znakomite studio Ninja Theory, które ponownie chce zaoferować nam przejmującą historię, skoncentrowaną na motywach psychologicznych, okraszając narrację niesamowitą oprawą wizualną. Kiedy w to zagramy? Niestety nie podano nawet jeszcze okienka wydawniczego, więc możliwe, że dopiero w 2022 r.

Data premiery: nieznana

9. Halo Infinite

Halo Infinite miało być jednym z tytułów startowych dla Xbox Series X. Okazało się jednak, że w związku z wymogiem pracy zdalnej deweloperzy nie wyrobią się na 10 listopada 2020 r. Gra wywołała też spore oburzenie fanów, którzy narzekali na widok nie najlepszej grafiki, co z pewnością też miało wpływ na przełożenie premiery Halo Infinite na 2021 r. 343 Industries pokazało już wcześniej co potrafi, więc nie spodziewam się w tym przypadku wpadki czy pospiesznie skleconego tytułu. To będzie pewnie przez długie lata multiplayerowy hit na Xbox Series X (szczególnie, że już zapowiedziano, że sieciowa zabawa zostanie udostępniona w formie modułu free-to-play).

Data premiery: 2021

8. Avowed 

Wygląda na to, że Obsidian (autorzy genialnego Fallout: New Vegas) w końcu ma szansę powalczyć z Bethesdą i stworzyć ogromnego roleplaya AAA, który będzie konkurować z marką The Elder Scrolls. Chodzi oczywiście o Avowed, które zapowiada się fantastycznie na pierwszej zajawce. Jak ładniejsza i bardziej klimatyczna wersja Skyrim. Firma ma pełne wsparcie finansowe ze strony Microsoftu, więc spodziewamy się wspaniałego dzieła RPG.

Data premiery: nieznana

7. Bright Memory: Infinite

Wielkie, pozytywne zaskoczenie z Chin. Po Genshin Impact, które ostatnio wskoczyło na PS4, to może być kolejna rewelacyjna niespodzianka z Państwa Środka. Ta strzelanka połączona z parkourową grą akcji w stylu Mirror's Edge zapowiada się pięknie na pierwszych zwiastunach. Co ciekawe - nad tytułem pracowała przez ponad 5 lat jedna osoba od 18 roku życia. Niesamowite, co można osiągnąć na własną rękę w środowisku Unreal Engine.

Gra miała trafić na XSX w dniu premiery konsoli, ale wygląda na to, że plany zmieniły się w ostatnim momencie. Na oficjalnej stronie Xbox.com widnieje informacja, że tytuł pojawi się na XSX dopiero w 2021 r.

Data premiery: 2021

6. Fable

Marka Fable nie umarła, pomimo rozwiązania brytyjskiego studia Lionhead, które odpowiadało za jej pierwsze odsłony. Wiadomo już, że za tworzenie reboota Fable zabrała się ekipa Playground Games, czyli zespół odpowiedzialny za serię Forza Horizon. Czy spece od tworzenia doskonałych wyścigów poradzą sobie z kreacją RPG-a singleplayer? O tym przekonamy się w kolejnych latach. Póki co studio Playground nie popełniło żadnych błędów, tworząc same hity. Wiadomo, że Fable dla XSX ma być "nowym początkiem" dla kultowej serii i że nad grą pracuje ok. 200 deweloperów, więc mowa tu o naprawdę dużym projekcie.

Data premiery: nieznana

5. Forza Motorsport

To już praktycznie pewniak - znakomita seria Forza Motorsport, która jest bezpośrednim konkurentem marki Gran Turismo, nigdy nie zawiodła. Póki co szczegóły na temat nowego wydania (tym razem bez cyferki przy tytule) są skąpe. Nie wiadomo nawet czy gra zdąży na 2021 rok. To co jest natomiast pewne to ekipa, która tworzy nowe, realistyczne wyścigi. Nad Forza Motorsport dla Xbox Series X pracuje zespół weteranów z Turn 10, obiecując ray tracing, 4K i 60 fps.

Data premiery: nieznana

4. Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 to gra tworzona od samego początku z myślą o PS4 i XOne - pod tym względem nic się nie zmieniło w zamiarach autorów Wiedźmina 3. Wiadomo natomiast, że w 2021 roku (prawdopodobnie na wiosnę) produkcja otrzyma wielką aktualizację, która wprowadzi szereg usprawnień i ulepszeń wizualnych na PS5 i XSX. Nasz redaktor naczelny już stwierdził, że zamierza wstrzymać się z pełnym przechodzeniem Cyberpunka do momentu wydania tej aktualizacji. Pewnie wielu z was ma zamiar zrobić to samo.

Data premiery: Xbox One: 19 listopada 2020 r. 
                           XSX (aktualizacja next-genowa): 2021 r. 

3. Starfield

Ależ to ciekawy projekt! Zupełnie nowe IP od Bethesdy, która została właśnie wykupiona przez Microsoft. Starfield to RPG w klimatach science-fiction, które ma szansę zdetronizować dotychczasowego tuza w tej kategorii, czyli serię Mass Effect od BioWare. Tytuł prawdopodobnie zostanie wydany szybciej od The Elder Scrolls VI - jak stwierdził Todd Howard gra znajduje się w fazie produkcji już od kilku lat (dokładnie od zakończenia prac nad Fallout 4). Wiadomo, że tytuł ma zawierać motywy realistyczne, a nie być kolejną, sztampową space operą. Czekamy, bo poważnych klimatów sci-fi nigdy za wiele!

Data premiery: nieznana

2. Microsoft Flight Simulator

Panie i panowie, to jest prawdziwy next-gen; zupełnie nowa jakość immersji i grafiki! Microsoft Flight Microsoft słusznie zbiera ogromne pochwały w recenzjach pecetowego wydania, przywracając wiarę w popularyzację symulatorów lotu (od wielu lat gatunek znajdował się w odwrocie). Gra zmierza też na Xbox Series X. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do premiery, a Microsoft coś ucichł w ostatnich miesiącach na ten temat. Przez długi czas podkreślano jednak, że MFS faktycznie trafi na konsole Xbox, więc trzymamy amerykańskiego wydawcę za słowo i czekamy. Takiego poziomu realizmu lotu jeszcze nigdy nie oferowano na konsolach!

Data premiery: 2021

1. The Elder Scrolls VI

O ile można spekulować, czy następca kultowego Skyrim trafi na konsolę Sony, to już w przypadku Xbox Series X nie ma żadnych wątpliwości. A to dlatego, że Micrososft kupił za zawrotną sumę 7 mld dolarów Bethesdą, co gwarantuje, że nowe gry od ZeniMax trafią w pierwszej kolejności na Xbox Series X i przede wszystkim już w dniu premiery do rewelacyjnej usługi Xbox Game Pass.

Wsparcie Microsoftu zapewnia dodatkowe środki do rozwijania marki The Elder Scrolls, co pewnie wyjdzie serii na zdrowie. Z kolei Bethesda będzie chciała w The Elder Scrolls VI się zrehabilitować po kiepskim Fallout 76. Spodziewać się można niesamowicie rozbudowanego RPG, zapewniającego ponad 250 godzin (tyle zabawy oferował Skyrim już w dniu premiery), który wyznaczy standardy w gatunku na długie lata. O samej grze niestety nadal nie wiadomo nic konkretnie, oprócz tego, że pracuje nad nią ekipa weteranów, z Toddem Howardem na czele. Czekamy zatem na dalsze wieści od Bethesdy.

Data premiery: nieznana

Sprawdźcie przy okazji 10 najbardziej wyczekiwanych premier gier na PS5.

Tagi: bethesda halo top 10 xbox series x