Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.03.2020
W oczekiwaniu na Ghost of Tsushima - najlepsze gry o samurajach
947V

W oczekiwaniu na Ghost of Tsushima - najlepsze gry o samurajach

Premiera gry Ghost of Tsushima tuż tuż, więc jeśli chcecie bliżej zapoznać się z samurajami, zerknijcie w poniższe zestawienie, które przedstawi Wam dziesięć ciekawych gier o japońskich wojownikach.

Kilkanaście dni temu do sieci trafił soczysty materiał prezentujący zwiastun historii, którą przyjdzie nam poznać podczas zabawy w Ghost of Tsushima - ekskluzywnej grze zmierzającej wyłącznie na konsole Sony - PlayStation 4. Wraz z owym filmikiem ujawniono datę premiery, która zszokowała niejednego gracza - najnowsza gra studia Sucker Punch zadebiutuje na rynku już 26 czerwca. 

W poniższym zestawieniu przedstawiłem dziesięć gier o samurajach, czyli wojownikach, którzy odegrają znaczącą rolę w Ghost of Tsushima. Są to dobre pozycje dla osób chcących bliżej zapoznać się z japońskimi rycerzami i zabić czas oczekiwania na nadchodzący tytuł od amerykańskiego studia.

For Honor

Ubisoft postanowił stworzyć produkcję, która przedstawiła zaciętą rywalizację pomiędzy trzema frakcjami: rycerzami, samurajami oraz wikingami. Podczas poznawania historii gracze przejmują kontrolę nad wojownikami, reprezentującymi poszczególne frakcje, aby bliżej zapoznać nas z ich historiami. Francuski zespół przykuł dużą wagę do systemu walki, który według wielu uważany jest za zbyt trudny, ponieważ wymaga sporo skupienia i cierpliwości.

Samurai Warriors 4-II

Samurai Warriors 4-II to usprawiona wersja czwartej odsłony kultowej serii Samurai Warriors. Produkcja odbiegła od oryginału, ponieważ warstwę fabularną drastycznie zmieniono - akcja nadal toczy się w epoce Sengoku, lecz tym razem twórcy zdecydowali bliżej zapoznać nas z historiami grywalnych postaci. Aby pchnąć fabułę do przodu gracze muszą brać udział w bitwach, w których dziesiątkują nieprzyjaciół. Slasher od studia Omega Force jest dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach Sony - PlayStation 4, PlayStation 3 oraz PlayStation Vita.

Nioh

Nioh jest świetnie przyjętym slasherem od zasłużonego studia Team Ninja. Akcja gry rozgrywa się w erze Sengoku, kiedy to w Japonii trwały krwawe boje o zjednoczenie kraju. Główny bohater produkcji, William, przybywa do Kraju Kwitnącej Wiśni w celu odnalezienia swojego wroga Edwarda Kelleya. Aby do niego dotrzeć musimy uporać się z wrogimi ludźmi oraz całkowicie nowym zagrożeniem ze strony demonów, znanych bardziej pod nazwą yokai.  

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice zdobyło najważniejsze odznaczenie podczas zeszłorocznej gali The Game Awards - najnowszy tytuł od studia From Software został odznaczony najlepszą grą ubiegłego roku. Akcja gry została osadzona w XVI-wiecznej Japonii, a naszym głównym zadaniem jest uratowanie uprowadzonego mentora głównego bohatera. Podczas rozgrywki trafiamy na przeróżne rodzaje przeciwników, a sama walka z nimi jest strasznie wymagająca - przypomina ona formułę znaną graczom z serii Souls oraz Bloodborne. 

Samurai Shodown

Podczas zabawy w Samurai Shodown trafiamy na arenę, w której toczymy zacięte starcia z innymi samurajami. Studio SNK przygotowało do naszej dyspozycji szesnastu wojowników dysponujących odmiennymi mocami i stylami walki. Aby odnosić sukcesy na arenie musimy być bardzo cierpliwi i wyczekiwać dogodnych momentów na zaatakowanie wroga - naszym głównym zadaniem jest wyprowadzanie szybkich kontrataków i unikanie ciosów przeciwników. 

Nioh 2

Nioh 2 jest pełnoprawnym prequelem wydarzeń poznanych w Nioh. Tym razem akcja gry rozgrywa się w 1555 roku, a główny bohater nie został narzucony przez twórców. Na początku rozgrywki osobiście kreujemy naszą postać wybierając płeć oraz wygląd. Produkcja nie różni się zbytnio od swojej poprzedniczki - nadal z ogromną satysfakcją siekamy wrogów, przelewając hektolitry krwi.   

Total War: Shogun 2

Total War: Shogun 2, podobnie jak inne gry, przenosi graczy do Kraju Kwitnącej Wiśni. Strategiczna pozycja od studia Creative Assembly przedstawia historię dziesięciu klanów rywalizujących pomiędzy sobą o każdy kawałek ziemi. Po przejęciu kontroli nad jednym z nich musimy dbać o rozwój militarny, jak i ten ekonomiczny, a co najważniejsze - podbijać nowe tereny i poszerzać horyzonty.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Studio Mimimi Productions wypuściło w 2016 roku na rynek strategiczną grę osadzoną w Japonii - Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Podczas zabawy gracze przejmują kontrolę nad samurajem/grupą samurajów, którym zostały powielone przeróżne zadania do wykonania. Naszym zadaniem jest przedostanie towarzyszy przez tereny wypełnione po brzegi wrogami, tak, aby nie zwrócić na siebie uwagi - a jeśli już ją zwrócimy, szybko zareagować.

Genji

Genji to ekskluzywna gra na konsole PlayStation 2. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad Minamoto Yoshitsune, samurajem, który żądny zemsty za śmierć ojca wyrusza w pogoń za klanem Taira. Oprócz Yoshitsune'a gracze sterują także Benkeiem - wojownicy posiadają odmienne style walki oraz cele. W trakcie rozgrywki musimy pamiętać o rozwijaniu ich umiejętności za pomocą doświadczenia, które zdobywamy dzięki starciom z przeciwnikami.

Sword of the Samurai

Sword of the Samurai jest grą stworzoną przez amerykańskiego dewelopera - Lawrence'a Schicka. Została ona stworzona w 1989 roku z myślą o systemie operacyjnym MS-DOS. Na początku zabawy wybieramy imię oraz klan, do którego będzie należał nasz japoński wojownik. Podczas rozgrywki stawiamy czoła naszym wrogom, plądrujemy ziemie wpływowych ludzi czy też uprowadzamy ich rodziny. Warto zaznaczyć, że śmierć w grze Schicka jest permanentna, więc ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zastanowić się pięć razy czy warto ryzykować życie. Jeśli więc chcielibyście wrócić do lat osiemdziesiątych, spróbujcie swoich sił w Sword of the Samurai. 

 

Tagi: Ghost of Tsushima gry o samurajach samuraje Sony Interactive Entertainment Sucker Punch