redakcja PPE redakcja PPE 26.10.2019
Mody do The Sims 4
2482V

Mody do The Sims 4

The Sims 4 cieszy się cały czas ogromną popularnością - EA ochoczo wydaje kolejne duże rozszerzenia (niedawno dodatek z motywami magicznymi a teraz zapowiedziano również rozszerzenie "Discover University", w którym simsy wezmą udział w studenckich imprezach i pojeżdżą na rowerach). Warto zwrócić jednak uwagę nie tylko na oficjalne wsparcie tej gry - fani cały czas tworzą przecież darmowe i znakomite mody.

Mody, czyli wszelkie modyfikacje i fanowskie dodatki do The Sims 4, dzielą się na te płatne i darmowe. Nas będą interesować dzisiaj pliki dostępne gratisowo, dzięki uprzejmości fanów, którzy je stworzyli.

Skąd pobrać mody do The Sims 4


Najlepiej szukać modów do The Sims 4 z dwóch największych i najlepszych portali o tej tematyce:

Jak zainstalować/wgrać mody do The Sims 4?


EA nie robi żadnych problemów posiadaczom The Sims 4, by instalować mody. Bynajmniej - wydawca raczej zachęca do takich działań, bo mody włącza się w banalnie prosty sposób - przełączając określoną funkcję w opcjach. W Simsach 4 wystarczy wejść do "Opcje Gry", a następnie do zakładki "Inne". Tam włączamy "Włącz zawartość zmodyfikowaną i mody" oraz "Modyfikacje ze skryptami włączone". Et voila! Można już cieszyć się modami, gdy tylko je... zainstalujemy.

Przed instalacją moda, co również jest bardzo proste, należy oczywiście pobrać najpierw odpowiednie pliki. Zrobimy to na dwóch wspomnianych wyżej stronach.

Po ściągnięciu pliku należy go wypakować (programem takim jak 7-Zip) lub zostawić pliki bez wypakowywania w formacie *.zip (w zależności od instrukcji autora danego moda) w folderze "Mods". Jeśli nic nie zmienialiście w swojej instalacji The Sims 4, to taki folder znajdziecie w następującym miejscu:  Mój Komputer › Dokumenty › Electronic Arts › The Sims 4 › Mods

Wrzucacie zatem pliki do folderu Mods i już możecie cieszyć się zmodyfikowaną zawartością. Proste, prawda?

Najlepsze mody do The Sims 4

Mody ogólne

 

MC Command Center

Z pewnością najważniejszym modem do zainstalowania jest MC Command Center. To ważna modyfikacja gameplayowych systemów, pozwalająca m.in. naszej dzielnicy na rozwijanie się - bez uwagi gracza. W podstawowej wersji gry sąsiedzi nie wchodzą w związki/nie zakładają rodzin bez naszej aktywności. MC Command Center to zmienia i zapewnia im autonomiczność działań.

Mod oprócz wielu innych opcji pozwala również na ingerowanie bezpośrednio w rozgrywkę, np. błyskawicznie zaspokajając potrzeby simsa. Mod można więc traktować również jako bogaty zbiór cheatów.

 

Road To Fame

Świetny mod pozwalający poczuć się jak celebryta. Rzecz jest tak bogata, że przypomina prawie oficjalne rozszerzenie. Zdecydowanie warto to pobrać, jeśli chcecie by wasze simsy poczuły się jak bogacze i rozchwytywane gwiazdy.


Playable Pets

Dzięki modowi Playable Pets można sterować poczynaniami naszych simsowych milusińskich. Oczywiście chodzi o futrzaki występujące w grze. Bardzo sympatyczna przeróbka, która spodoba się przede wszystkim dzieciakom.

 

Modyfikacje ubrań


Skupimy się w tym miejscu na kobiecych ciuchach, bo tematem mody i odzieży interesują się przede wszystkim panie.


Retro Cartoon Thrift Tops

Jeden z fajniejszych modów dotyczących górnych części kobiecej garderoby od Saurusa. Warto to sprawdzić.


Famous Skinnies

Świetny pakiet "rurek" dla kobiecych simów od Storylegacysims.

Rustic Romance Stuff

Na koniec zostawiamy jeden z fajniejszych pakietów dodatków związanych m.in. z ubraniami - idealny pakiet na wymarzone weselicho w rustykalnym pejzażu.

 

Modyfikacje postaci/scenariuszy


Go to School

Jeden z najlepszych modów dostępnych za darmo! Zerbu stworzył fenomenalne dzieło, które śmiało można nazwać rozszerzeniem - Go to School pozwala naszemu simowi na uczestniczenie w życiu szkolnym z prawdziwego zdarzenia - naukę, branie udział w egzaminach a nawet w zajęciach pozalekcyjnych. Prawie jak Persona 5! ;)

Do działania wymagany jest tutaj dodatek "Witaj w pracy".


Fairies Mod

Pora wprowadzić trochę magii do świata The Sims 4. Modyfikacja Fairies pozwala wcielić się w rozmaite wróżki. Bardzo dopracowana przeróbka, która zasługuje na uwagę fanów!


Become a Sorcerer

Jeśli marzyliście, by zmienić waszego sima w czarodzieja (a nie w smak wam zakup najnowszego rozszerzenia Kraina Magii), to z pomocą przychodzi Triplis, który stworzył świetną przeróbkę Become a Sorcerer. Mod jest bardzo rozbudowany, zapewniając przynajmniej kilka godzin dobrej zabawy - również po "ciemnej stronie mocy".

 


Modyfikacje przedmiotów

Canning Station/Cotton Candy Machine

Świetne mody pozwalające na wykonywanie 15 różnych przetworów (dżemów, ogórów kiszonych itd). To uwielbiany patent z The Sims 3, którego nie wiadomo czemu zabrakło w The Sims 4.


The Simpsons Mod

Mod, który wprowadza do gry ikoniczny, różowy domek rodziny Simpsonów z kultowego serialu animowanego. Czy trzeba coś więcej dodawać?


Tropical Getaway 

Coś pięknego! To jeden z największych modów stworzonych kiedykolwiek do The Sims 4. Rzeczony mod zamienia znaną, amerykańską dzielnicę domków jednorodzinnych na piękną, tropikalną wyspę. Dostajemy w tym pakiecie masę świeżych przedmiotów, atrakcji, a nawet usposobień simsów (np. "uzależniony od plaży"). Wakacyjny must have.
By odpalić moda potrzebne jest posiadanie następujących dodatków: Ucieczka w Plener, Cztery Pory Roku, Przygoda w Dżungli.


 

Tagi: mody sims sims 4 simy