Jędrzej Dudkiewicz Jędrzej Dudkiewicz 21.08.2019
Angry Birds Film 2 – recenzja filmu. Orły kontratakują
1724V

Angry Birds Film 2 – recenzja filmu. Orły kontratakują

Czy ktoś jeszcze gra w Angry Birdsy? Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, wydaje mi się jednak, że już pierwsza część filmowa była trochę spóźniona i nie bardzo chciało mi się wierzyć w jej sukces (finansowo jednak zdecydowanie się obroniła). Tym bardziej zdziwiło mnie, że przygotowywany jest sequel.

Red jest nowym bohaterem ptasiej wyspy. Obecnie cały swój wolny czas poświęca na to, by bronić jej przed kolejnymi atakami świnek, jednocześnie odpłacając im pięknym za nadobne. Tymczasem wkrótce okaże się, że obie krainy mogą mieć wspólnego wroga, który będzie je bez pardonu atakować. Dawni wrogowie będą musieli więc połączyć siły, by uratować pobratymców.

Angry Birds Film 2 recenzja 1

Angry Birds Film 2 recenzja 2

Angry Birds Film 2 – sympatyczna historia z mądrym przesłaniem

Szczerze mówiąc, przed seansem niewiele pamiętałem z części pierwszej, zupełnie wyrzuciłem ten film z głowy. Jeśli ktoś ma tak samo, to mogę uspokoić, że w niczym to nie przeszkadza i spokojnie można dobrze się bawić oglądając kontynuację. Ta ma historię niesamowicie wręcz prostą, ale całkiem sprawnie poprowadzoną. Nie ma tu miejsca na wielkie zaskoczenia, za to znalazło się kilka mądrych – chociaż nie da się ukryć, że dość oczywistych – przesłań. Głównym tematem filmu ponownie są obawy Reda, że zostanie sam, nikt go nie będzie lubić. Dlatego też potrzebuje on być bohaterem, gdy świnki wysyłają prośbę o rozejm, Red wpierw reaguje przerażeniem. Jak to, to teraz wszyscy będą już żyć szczęśliwie i nie będą potrzebować obrońcy? Co się z nim stanie? Bohater ten będzie musiał więc zrozumieć, że nie musi wszystkiego robić sam, zespołowa praca zwykle przynosi więcej efektów niż załatwianie wszystkiego solo. I że warto po prostu być sobą, zachowywać się porządnie, bo wtedy też wszyscy będą cię lubić. Przy okazji Angry Birds Film 2 przypomina, że nigdy nie jest za późno, by naprawić dawne błędy oraz że miłość to zdecydowanie nie jest nauka ścisła i nie da się jej zaprogramować algorytmem. Wszystko to jest więc całkiem sympatyczne i powinno się spodobać zwłaszcza młodszym odbiorcom.

Angry Birds Film 2 recenzja 3

Angry Birds Film 2 – nierówny humor

Szkoda tylko, że mocno nierówny jest tu humor. Są momenty, w których wszyscy, także dorośli, będą się śmiać, ale na każdy taki moment przypada dowcip przesadzony, a niekiedy dość żenujący. Ogółem jednak, chociaż to głównie dzięki całkowicie pobocznemu wątkowi, którego gwiazdami są ptasie dzieci, wrażenie jest całkiem pozytywne. Dodatkowo jest tu naprawdę dobry dobór piosenek, które nadają opowieści tempa, maskując odrobinę fakt, że co jakiś czas z ekranu wieje nudą. Pochwaliłbym też dubbing, ale film oglądałem w oryginalnej wersji, a do polskich kin, tak podejrzewam, wejdzie wyłącznie w polskiej wersji językowej, więc nie ma to wielkiego sensu.

Podsumowując, Angry Birds 2 Film żadnym przełomem w animacji oczywiście nie jest, ale jeśli szukacie produkcji, którą można obejrzeć całą rodziną, to jest ona godna polecenia.

PS Film trafi do polskich kin 20 września.

Tagi: Angry Birds 2 Angry Birds Film 2 film recenzja

Angry Birds Film 2 – recenzja filmu
  • + Kilka mądrych przesłań;
  • + Sporo niezłego humoru (choć nie zawsze, patrz: minusy); Soundtrack;
  • + Ładna animacja
  • - Film czasem traci tempo i zaczyna wiać nudą;
  • - Humor bywa też nijaki lub zwyczajnie słaby
6.0
Jędrzej Dudkiewicz
Jędrzej Dudkiewicz Angry Birds 2 Film to całkiem udana kontynuacja i niezła propozycja wspólnego wyjścia do kina z całą rodziną.