SKLEP
redakcja PPE redakcja PPE 05.04.2019
Gry z zombie, które ukażą się w 2019 roku (i później)
1377V

Gry z zombie, które ukażą się w 2019 roku (i później)

Gry z zombie, jak się okazuje, bynajmniej nie tracą na popularności, a w tym roku ukażą się kolejne (także duże) tytuły z żywymi trupami w roli głównej. Przygotowaliśmy dla Was ich zestawienie.

The Walking Dead: The Final Season (PC, PS4, Xbox One)

Po zawirowaniach w studiu Telltale, które ostatecznie upadło, los ostatniego sezonu The Walking Dead stał pod sporym znakiem zapytania. Jak się jednak okazało, pałeczkę postanowiło przejąć Skybound Games. Własnie wjechał ostatni odcinek finałowego sezonu.

Days Gone (PS4)

Survival horror rozgrywający się w otwartym świecie, za którego produkcję odpowiada należące do Sony Bend Studio. W Days Gone dwa lata upłynęły od apokalipsy zombie. Głównym bohaterem jest Deacon St. John, w poprzednim życiu członek gangu motocyklowego, obecnie łowca głów. Podróżując po świecie będzie on wykonywał rozmaite zadania i zmagał się z freakersami, tutejszymi zombie. Mają one różnie reagować na zmieniające się warunki: za dnia będą wolne i słabe, w nocy szybkie i agresywne. Premiera odbędzie się 26 kwietnia.

Daymare: 1998 (PC, PS4, Xbox One)

Trudno nie dostrzec w Daymare inspiracji klasycznymi odsłonami Resident Evil: niewielkie miasto opanowane przez potwory, tajny ośrodek badawczy, śmiercionośna broń chemiczna w tle itd. Developer, Invader Studios, obiecuje prawdziwy survival z trudnymi do zabicia przeciwnikami, wymagającymi zagadkami, bogatym lore i historią śledzoną z perspektywy trzech postaci, tj. żołnierza, pilota helikoptera i rangera. Gra ma ukazać się w drugim kwartale tego roku.

The Black Masses (PC)

Produkcja niezależnej ekipy Brilliant Game Studios. W odróżnieniu od zdecydowanej większości survival horrorów tutaj mamy do czynienia z klimatami fantasy. Nasza postać trafia na wyspę, na której doszło do niepokojących zdarzeń - jej mieszkańcy zostali opętani i przemienili się w krwiożercze bestie. Korzystając ze skromnych środków i parkourowych zdolności, musimy dowiedzieć się prawdy o incydencie i przeżyć. Developer chwali się dużymi tłumami nieprzyjaciół, którzy będą nam próbowali regularnie uprzykrzać życie. Dostępny będzie tryb dla jednego gracza oraz kooperacja.

Dying Light 2 (PC, PS4, Xbox One)

Do prac nad kontynuacją Dying Light Techland zaprosiło Chrisa Avellone’a, twórcę i scenarzystę wielu cenionych gier RPG. Sequel rozgrywa się kilkanaście lat po pierwowzorze. Apokalipsa zombie postępuje, a ludzkość jest coraz bardziej przetrzebiona. Ostała się niewielka liczba bezpiecznych miejsc, które często kontrolowane są przez różne nieprzyjemne frakcje. Lawirowanie między nimi będzie jedną z głównych atrakcji Dying Light 2. Decyzje, jakie podejmiemy w trakcie rozgrywki, mają wpływać na świat wokół nas (wiele na pozór prostych wyborów może mieć daleko idące negatywne konsekwencje).

Pandemic Express (PC)

Pandemic Express to nowa gra studia tinyBuild. Jej główną atrakcją jest asymetryczny tryb wieloosobowy. Zabawa polega na tym, że jedna osoba przemienia się w zombie, a reszta próbuje przed nią uciekać. Głównym celem ocalałych jest uciec pociągiem, zważając przy tym, by nie zostać zarażonym (taki nieszczęśnik sam następnie przemienia się w żywego trupa). Tytuł ma ukazać się jakoś w tym roku.

World War Z (PC, PS4, Xbox One)

Gra na podstawie filmu o tej samej nazwie z 2013 roku. Adaptacja World War Z to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby z rozgrywką nastawioną na kooperację - grać mogą razem cztery osoby jednocześnie. Podczas zmagań odwiedzimy trzy miasta opanowane przez zombie: Nowy Jork, Jerozolimę i Moskwę. Saber Interactive (developer) chwali się, że dzięki silnikowi Swarm Engine na ekranie będą się mogły pojawić setki truposzy. Premiera odbędzie się 16 kwietnia.

Dead Matter (PC)

Projekt realizowany przez kilku pasjonatów, którzy chcą stworzyć najlepszą survivalową grę o zombie (nie ma pewności, czy ukaże się ona w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy). Dead Matter zaczynało jako mod w 2012 roku, a potem trafiło na Steam Greenlight i Kickstartera, gdzie twórcy zebrali niecałe 300 tys. dolarów kanadyjskich. Akcja rozgrywa się w Calgary zrujnowanym po apokalipsie zombie. Gra dawać ma nam dużą swobodę w kwestii tego, jak funkcjonować w świecie: czy na przykład osiąść gdzieś i skupić się na bronieniu swoich włości (dostępnych ma być sporo możliwości budowania barykad i wszelkiej maści zasieków), czy eksplorować teren.

Beyond Death (PC)

Beyond Death bardzo przypomina wspomniane wyżej Dead Matter, przy czym tutaj akcja rozgrywa się w Alabamie, a nie w Calgary. Realizm będzie tu ważną częścią rozgrywki. Nasza postać dla przykładu musi jeść i pić, a im większy wysiłek, tym więcej pożywienia będzie potrzebować. Jego brak może dać o sobie na różne sposoby: pogorszeniem wzroku, gorszą kondycją, brakiem siły itd. Innym ważnym elementem zabawy jest rozbudowywanie domu/bazy. W Beyond Death będziemy mogli grać w singlu bądź w multi. Nie ma pewności, czy gra ukaże się w tym roku.

The Last of Us Part II (PS4)

O grze nie wiadomo na razie zbyt wiele, choć bez wątpienia jest to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tak w ogóle. Druga część The Last of Us skupi się tym razem bardziej na postaci Ellie, która odwiedzi m.in. Seattle. Na pewno nie zabraknie trybu multiplayer, który w ‘jedynce’ był oceniany bardzo pozytywnie. Co warto dodać, w pracach uczestniczy Halley Gross, scenarzystka m.in. serialu Westworld.

Nowe Dead Rising

Kolejna część Dead Rising nie została oficjalnie zapowiedziana, ale o jej istnieniu informowały media branżowe, gdy pojawiły się doniesienia o zwolnieniach w Capcom Vancouver (twórcy części drugiej, trzeciej i czwartej). Jak mogliśmy się dowiedzieć jeszcze na początku zeszłego roku, gra przeżyła restrukturyzację studia (w przeciwieństwie do innego projektu), ale jej rozmiary ponoć się skurczyły.

Tagi: capcom Naughty Dog pc ps4 Techland xbox one zombie

Miesięcznik PSX Extreme