JOMSVIKINGS

Dołącz do elity! Odkryj Jomsvikings - nową, taktyczną grę karcianą dla fanów nordyckich klimatów

Łukasz Musialik | 11.06, 15:36

Przygotuj się na niesamowitą przygodę w świecie, gdzie mitologia nordycka spotyka się z zaawansowaną technologią. Jomsvikings to nowa gra karciana stworzona przez Artura Szymałę, która z pewnością dostarczy emocji zarówno fanom gier taktycznych, jak i miłośnikom mitologii. 

Jomsvikings osadzony jest w uniwersum MidGuard (świecie stworzonym na potrzeby gry fabularnej o tej samej nazwie) będącym unikalnym połączeniem mitologii nordyckiej i futurystycznej technologii. To także miejsce, gdzie boscy Aesirowie walczą z Jotunami, a groźba Ragnaroku wisi nad całym uniwersum. W tym świecie, pełnym kosmicznych bitew i potężnych stworzeń, każdy gracz może kształtować swoją epicką historię na swój sposób, aby zdobyć upragnioną chwałę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Autorem gry jest Artur Szymała, CEO Dark Rabbit, studia odpowiedzialnego za produkcję gry. Artur to także weteran gier fabularnych i właściciel sklepu hobbystycznego z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jego wcześniejsze projekty, takie jak MidGuard, Herosi vs Horrory i Thorgal, zdobyły uznanie graczy i zapewniły sukces na polskim rynku crowdfundingowym. Kolejna gra, jaką jest Jomsvikings, dzięki wspierającym ma szansę powtórzyć to osiągnięcie i trafić do tysięcy osób na świecie, w tym także do ciebie.

JOMSVIKINGS

Czym jest Jomsvikings?

Jomsvikings to taktyczna gra karciana przeznaczona dla 1-4 graczy, w której stajesz się elitarnym najemnikiem, walczącym dla chwały Odyna. Gracze mogą działać samodzielnie, tworzyć drużyny lub rywalizować ze sobą, wykonując niebezpieczne misje na planetach Dziewięciu Układów. Jako wojownik nie cofniesz się przed niczym, aby zdobyć przychylność samego władcy bogów.

Rozgrywka w Jomsvikings łączy w sobie elementy znanych mechanik z nowatorskimi rozwiązaniami. Gra opiera się na dynamicznych starciach, w których musisz umiejętnie planować swoje ataki i wykorzystywać karty po to, aby pokonać potwory. System walki jest inspirowany klasyczną grą w blackjacka – musisz zagrywać karty o łącznej wartości niższej niż wartość trafienia krytycznego na karcie postaci, aby zadać obrażenia potworom, które staną Ci na drodze. Ryzykuj, grając kartami z wierzchu talii, ale pamiętaj – jeśli przekroczysz wartość trafienia krytycznego, Twój atak się nie powiedzie, a potwór ujdzie cało.

Podstawowe zasady gry

Przygotowanie do gry w Jomsvikings to pierwszy krok do wciągającej przygody. Gra toczy się na trzech losowo wybranych planetach, a celem jest zdobycie jak największej liczby punktów chwały. Możesz je zdobywać, eliminując potwory i zdobywając cenne wyposażenie. Każda misja to nowa szansa na udowodnienie swojej wartości i zdobycie błogosławieństwa Odyna. Oto najważniejsze zasady i etapy rozgrywki:

 • Przygotowanie planszy i żetonów: Planszę główną umieść na środku stołu, potasuj talie kart potworów, ekwipunku, walki oraz planet i umieść je w odpowiednich miejscach na planszy. Przygotuj wszystkie niezbędne żetony i znaczniki.
 • Przygotowanie graczy: Każdy gracz wybiera swoją postać z talii kart postaci, umieszcza przed sobą swoją planszę postaci i pola walki, a także dobiera odpowiednią liczbę żetonów Gullveig.
 • Faza przygotowań: Gracze dobierają swoje podstawowe talie walki, wybierają postacie i przygotowują swoje pionki na torze Yggdrasilu.
 • Przebieg gry: Rozgrywka trwa trzy rundy, zwane sagami. W każdej rundzie gracze walczą z potworem na jednej z planet Dziewięciu Układów. Każda saga składa się z faz przygotowania, walki i etapu końcowego.
 • Faza walki: Gracze planują swoje ataki, wykorzystując karty ekwipunku i walki. Celem jest jak najszybsze pokonanie potwora i zdobycie jak największej chwały.
 • Tryb solo/kooperacja: Gra oferuje tryby solo oraz kooperacji, co pozwala doświadczyć gry na różnych poziomach.

Jeśli chcesz poznać całą listę zasad dotyczącą gry, możesz rzucić na nią okiem w tym miejscu. 

JOMSVIKINGS

Z ilu elementów będzie składać się gra i co zawierać?

Pakiet Najemnik zawiera:

 • 1 planszę główną
 • 4 plansze postaci
 • 4 plansze pola walki
 • 239 kart
 • 38 znaczników
 • 12 pionków graczy
 • 107 żetonów
 • 1 woreczek
 • 1 instrukcję
 • 1 figurkę rogu
 • Wszystkie odblokowane cele dodatkowe

Pakiet Weteran dodatkowo zawiera 12 szczegółowych figurek postaci, które można będzie zamówić podczas kampanii.

JOMSVIKINGS

Od 11 czerwca 2024 roku na platformie Gamefound ruszyła kampania crowdfundingowa, której głównym celem jest ufundowanie gry Jomsvikings. Dzięki twojemu wsparciu, jak i innych graczy, planowane wydanie gry przewidziane jest na pierwszy kwartał 2025 roku i będzie dostępne w językach polskim i angielskim. Warto wspomnieć, że wspierający od pierwszego dnia kampanii otrzymają unikalną figurkę Odyna oraz wiele innych ekskluzywnych nagród, niedostępnych później w sprzedaży detalicznej.

Dołącz do elity Jomsvikings i zanurz się w świecie pełnym przygód, walk oraz chwały. Bądź jednym z pierwszych, którzy wesprą projekt, aby zdobyć unikalne nagrody. Spraw, aby Twoja historia w uniwersum MidGuard była naprawdę epicka! Więcej informacji znajdziesz na stronie Gamefound.com.

Łukasz Musialik Strona autora
Pasjonat gier od samego dzieciństwa, kiedy to swoją pierwszą konsolę dostał od rodziców. Od tamtej pory zafascynowany grami i ich światem, ponieważ jako dorosły uważa, że to nie tylko rozrywka, ale także sztuka, która może nas uczyć, inspirować i poruszać emocje. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie gier i konsol, aby móc dostarczać innym jak najbardziej wartościowe treści.
cropper