Netflix, Disney+, Amazon Prime Video i SkyShowtime w maju 2024. Jakie filmy i seriale warto zobaczyć?

Netflix, Disney+, Amazon Prime Video i SkyShowtime w maju 2024. Jakie filmy i seriale warto zobaczyć?

Iza Łęcka | 06.05, 21:18

To będzie miesiąc wielkich, kinowych premier nakręconych w naszym kraju oraz kontynuacji docenionych serii. Jakie filmy i seriale warto zobaczyć w maju dzięki takim serwisom jak Netflix, Disney+, SkyShowtime czy Amazon Prime Video? Sprawdźcie nasze propozycje.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix w maju – polecane produkcje

Akademia Pana Kleksa (08.05)

Netflix zgarnął jedną z najlepiej zarabiających polskich produkcji ostatnich lat. Nowa „Akademia Pana Kleksa” podzieliła widzów, ale jednocześnie zarobiła gigantyczne pieniądze. Twórcy mogą rozwijać kontynuację i poszerzać zasięg historii przez zaoferowanie jej w najpopularniejszym SVOD.

Bridgertonowie: Sezon 3: Część 1 (16.05)

3. sezon jednej z najpopularniejszych serii platformy Netflix. „Bridgertonowie” przedstawią szczegółowe miłosne perypetie kolejnego członka rodziny oraz postaci, która już w poprzednich sezonach nieźle namieszała. Nasza uwaga skupi się na efektownej przemianie Penelope Featherington (Nicola Coughlan).

Kolory zła: Czerwień (29.05)

Polski thriller może podbić Netflix? Wstrząsające morderstwo w Trójmieście prowadzi do odkrycia kryminalnego podziemia, które wystawi na próbę odwagę prokuratora i próbującej dociec prawdy, pogrążonej w żałobie matki.

Amazon Prime Video w maju – polecane produkcje

Nieobliczalna (17.05)

Amazon coraz chętniej przygotowuje nowe produkcje w Polsce. „Nieobliczalna” pozwoli śledzić losy 7 bohaterów – każdy próbuje walczyć z rzeczywistością, w jakiej się znalazł i mierzy się z życiowymi, skrzętnie ukrywanymi, problemami.

Biała odwaga (24.05)

Jedna z ostatnich, kinowych historii nakręconych w Polsce, która nie bez powodu wywołała sporo kontrowersji. Film w reżyserii Marcina Koszałki skupia się na opowieści o dwóch podhalańskich rodach wystawionych na najtrudniejszą próbę podczas niemieckiej okupacji.

Demeter: Przebudzenie zła (24.05)

W sierpniu zeszłego roku na wielkim ekranie zadebiutował horror prezentujący losy załogi szkunera płynącego z Warny nad Morzem Czarnym do Anglii. W trakcie podróży bohaterowie odkrywają, że przewożą bardzo niebezpieczny ładunek.

Disney+ w maju – polecane produkcje

Shardlake (01.05)

Na dobry początek miesiąca Disney+ oferuje widzom „ Shardlake”, czyli serial bazujący na serii bestsellerowych powieści C.J. Sansoma. Głównym bohaterem jest prawnik Matthew Shardlake, który po otrzymaniu zlecenia od Thomasa Cromwella zostaje wplątany w sieć kłamstw w odległym klasztorze.

Gwiezdne Wojny: Opowieści z Imperium (04.05)

Uniwersum Gwiezdnych wojen zostanie w maju rozbudowane o kolejną animację. W tym wypadku subskrybenci Disney+ będą śledzić sześcioodcinkową podróż dwóch wojowniczek przez Imperium Galaktyczne.

X-Men 97 (01-15.05)

Finał 1. sezonu „X-Men 97” został podzielony na trzy części, a maj przyniesie odpowiedzi na wszystkie tajemnice. Jednocześnie zostanie zakończona aktualnie najlepiej oceniana seria w historii Marvela – żaden inny serial lub film nie osiągnął lepszych wyników niż animacja o mutantach czerpiąca z klimatu wcześniejszej produkcji.

SkyShowtime w maju – polecane produkcje

Egzorcysta: Wyznawca (04.05)

Twórca nowej trylogii „Halloween” otrzymał możliwość rozwijania uznanej serii. „Egzorcysta: Wyznawca” nie okazał się wielkim, kinowym hitem, ale teraz opowieść będziemy mogli sprawdzić w domowym zaciszu, co może podbić wrażenia i pewnie wielu widzów chętnie zapozna się z opowieścią.

Na które produkcje czekamy?

Iza: Maj wydaje się naprawdę interesującym miesiącem dla widzów korzystających z ofert różnych platform streamingowych. Fakt, nie mamy do czynienia z całą masą głośnych filmów czy seriali, jednakże z tej różnorodnej mieszanki można wyciągnąć kilka naprawdę interesujących propozycji. W moim odczuciu najbardziej wartą uwagi ofertą w tym miesiącu może pochwalić się Netflix - serwis już teraz promuje film science fiction z Jennifer Lopez w roli głównej, nie brakuje polskich opowieści, z których na pierwszy plan wysuwają się „Akademia Pana Kleksa” oraz „Kolory zła: Czerwień”, a wisienką na torcie będzie debiut jednego z największych hitów platformy. „Bridgertonowie” powracają w pierwszej części 3. sezonu i jak pokazują materiały promocyjne, rozpalą fanów do czerwoności.

Najbardziej czekam na 3. sezon „Bridgertonów”.

Na jaką propozycję w maju czekacie najbardziej?

Iza Łęcka Strona autora
Od 2019 roku działa w redakcji, wspomagając dział newsów oraz sekcję recenzji filmowych. Za dnia fanka klimatycznych thrillerów i planszówek zabierających wiele godzin, w nocy zaś entuzjastka gier z mocną, wciągającą fabułą i japońskich horrorów.

Jaka platforma przygotowała najciekawszą ofertę?

Netflix
103%
Amazon Prime Video
103%
Disney+
103%
SkyShowtime
103%
Pokaż wyniki Głosów: 103
cropper