Tajne kody Netflix

Tajne kody Netflix. Niewielu wie, a pozwalają odkryć prawdziwe skarby

Łukasz Musialik | 12.03, 08:35

Netflix, lider wśród serwisów streamingowych, oferuje bogatą bibliotekę filmów i seriali, która zadowoli każdego kinomaniaka. Jednakże nie wszyscy wiedzą, że istnieje prosty sposób na dostęp do ukrytych skarbów, jakie oferuje Netflix – tajne kody. 

Te kody to klucz do drzwi, za którymi kryją się setki na pierwszy rzut oka niewidocznych kategorii z filmami, serialami i innymi produkcjami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Algorytm Netflix jest zaprojektowany tak, aby dopasowywać treści do indywidualnych preferencji użytkowników, ale czasami może to ograniczać odkrywanie nowych tytułów. Tajne kody to sposób na przełamanie tej bariery i zagłębienie się w pełni w ofertę Netflix, odkrywając gatunki i filmy, które mogły umknąć naszej uwadze.

Jak korzystać z tajnych kodów?

Aby użyć tajnego kodu na Netflixie, wystarczy wpisać w pasku adresu ulubionej przeglądarki: www.netflix.com/browse/genre/. Następnie, przed naciśnięciem Enter, dodaj kod wybranego gatunku — np. www.netflix.com/browse/genre/1365 zaprowadzi nas prosto do kategorii z filmami przygodowymi akcji. Resztę działających kodów znajdziesz poniżej. Wystarczy podmienić końcówkę „1365”, aby dostać się do zupełnie innej kategorii filmów, seriali lub gatunków, jakie nas interesują.

Tajne kody Netflix w 2024

Zgromadziliśmy wszystkie dostępne tajne kody Netflix na rok 2024. Są one uporządkowane według gatunku – akcja, animacje, filmy dla dzieci, klasyki kina itd. Aby łatwiej szybciej odnaleźć interesujący Cię gatunek z kodem, wystarczy użyć wyszukiwarki na stronie (skrót klawiszy CTRL+F) i wpisać np. „Przygoda”, „Anime” lub „Polskie” - wystarczy jedno słowo lub całe nazewnictwo. Możesz także kliknąć link, który od razu przekieruje Cię do danej kategorii lub gatunku. Oto ich cała lista:

Akcja i przygoda

Kreskówki i Anime

Filmy dla dzieci i dla rodziny

Wielka klasyka kina

Komedie

Kultowe filmy

Filmy dokumentalne

Dramaty

Filmy i seriale o wierze i duchowości

Filmy zagraniczne

Filmy LGBTQ+

Horrory i filmy grozy

Filmy niezależne

Filmy i seriale o tematyce muzycznej

Musicale

Filmy romantyczne

Filmy i seriale fantasy / science fiction

Sportowe

Thrilery

Seriale

Inne

Podsumowanie

To wszystkie sekretne kody, jakie znamy. Z pewnością odkryją przed Tobą produkcje, o których wcześniej nie miałeś pojęcia. Netflix ma wiele kategorii z pozornie ukrytymi filmami i serialami, do których ciężko byłoby Ci dotrzeć z pozycji wyszukiwarki, zwłaszcza gdy nie znasz ich nazwy. Dzięki kodom każdy z Was może odkryć nowe i interesujące go treści. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś nowego, czy chcesz ponownie odkryć zapomniane pozycje, te kody to Twoje narzędzie do eksploracji bogatej biblioteki, jaką oferuje Netflix.

Łukasz Musialik Strona autora
Pasjonat gier od samego dzieciństwa, kiedy to swoją pierwszą konsolę dostał od rodziców. Od tamtej pory zafascynowany grami i ich światem, ponieważ jako dorosły uważa, że to nie tylko rozrywka, ale także sztuka, która może nas uczyć, inspirować i poruszać emocje. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie gier i konsol, aby móc dostarczać innym jak najbardziej wartościowe treści.
cropper