Torba na laptopa

Torba czy plecak na laptopa? Które modele warto wybrać? Sprawdźcie polecane produkty

Maciej Zabłocki | 21.02, 22:30

Zaraz po zakupie nowego, pięknego i błyszczącego laptopa myślimy zwykle o tym, by jak najszybciej go uruchomić. Warto jednak przygotować się także na przenoszenie go z domu do biura lub do znajomych. Do tego przyda się sprawdzona i wygodna torba lub plecak. W niniejszym artykule wskażemy kilka najchętniej wybieranych produktów, które z powodzeniem zadbają o bezpieczeństwo Waszego komputera. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD. 

Porządna torba na laptopa to podstawa, bo przecież kupujemy ją co najmniej raz na kilka lat. Nasz wybór powinniśmy rozpocząć od określenia właściwej przekątnej, bo to właśnie ona determinuje, czy nasze urządzenie będzie bezpieczne. Za duża sprawi, że sprzęt będzie w środku latać, a jeśli wrzucimy tam cokolwiek jeszcze, wówczas pojawi się problem z ewentualnymi rysami i odpryskami. Za mała z kolei może być problematyczna, gdy zechcemy komfortowo wkładać i wyciągać urządzenie ze środka. Poza tym, warto zwrócić uwagę, by miała solidny pasek na ramię i co najmniej dwie dodatkowe kieszenie, do których włożymy ładowarkę, myszkę i słuchawki, a także dorzucimy ewentualne pozostałe akcesoria. 

Standardowa torba na laptopa to koszt dochodzący do 100 zł. Są jednak interesujące alternatywy, a jedną z nich może być plecak na laptopa. Tutaj wybór jest już całkiem porządny, chociaż największą wagę i tak przywiązujemy do wyglądu i ewentualnej wygody. Możliwość swobodnej regulacji pasków ma każdy egzemplarz dostępny na rynku, ale i w przypadku laptopa ważne jest, żebyśmy w pierwszej kolejności zwrócili uwagę na maksymalną dozwoloną przekątną dla naszego laptopa. W tym przypadku jednak nie ma większego znaczenia, gdy jest ona znacznie większa od sprzętu, którym dysponujemy. Będzie on bowiem wygodnie i bezpiecznie ukryty w kieszeni przylegającej do naszych pleców, a także zabezpieczony wygodnym rzepem. 

Torba czy plecak na laptopa? Ten drugi gwarantuje więcej możliwości

Plecak na laptopa

Co ważne, w przypadku plecaka dostępnych jest wiele dodatkowych możliwości. Znajdziemy wśród nich między innymi zewnętrzne złącza USB przeznaczone do ładowania telefonu bez konieczności otwierania kieszeni. Możemy też do środka zapakować znacznie więcej akcesoriów i przydatnych elementów, a wygoda noszenia go na plecach sprawia, że często lepiej spawdzi się na wyjazdach czy w podróży. Za ok. 200 zł kupicie między innymi plecak Genesis Pallad 550 wyposażony w dwie duże komory, stworzony z wodoodpornego materiału i zawierający miękką kieszeń na laptopa o przekątnej do 17,3". 

Kieszenie we wskazanym wyżej plecaku zostały zaprojektowane w taki sposob, by w środku wygodnie powiesić słuchawki, włożyć myszkę i podkładkę, a także powerbank. To wszystko zostanie zamknięte wyłącznie w jednej komorze. Jeśli jednak nie odpowiada Wam ani torba, ani plecak, wówczas dobrze sprawdzi się zwyczajny pokrowiec na laptopa. To rozwiązanie przydatne jest dla kogoś, kto nigdy nie korzysta z myszki, pracuje zwykle w biurze, tyle że w kilku pomieszczeniach lub zainwestował środki w ultrabooka, długo trzymającego na baterii. Dobre etui na laptopa zabezpieczy go przed ewentualnym zalaniem czy zachlapaniem, a także sprawi, że unikniemy jakichkolwiek zarysowań w trakcie przenoszenia. Pokrowiec przyda się także, gdy zechcemy schować laptopa w luku bagażowym samolotu czy pociągu. Zabezpieczy go przed wszelkimi okolicznościami. 

Ciekawe modele w swojej ofercie ma firma Hama, której twarte etui na laptopa - model Hardcase Protection, kosztuje ok. 140 zł, a wykonane jest z bardzo twardego i odpornego materiału. Ten zestaw przetrwa nawet mocny upadek i nie straszne mu będą ciężkie przedmioty czy wypchane walizki. 

Źródło: Materiał sponsorowany
Maciej Zabłocki Strona autora
Swoją przygodę z recenzowaniem gier rozpoczął w 2005 roku. Z wykształcenia dziennikarz, ale zawodowo pracujący też w marketingu. Na PPE odpowiada głównie za testy sprzętów i dział tech. Gatunkowo uwielbia RPG, strategie i wyścigi. Uzależniony od codziennego czytania newsów i oglądania konferencji.
cropper