Netflix, Disney+, SkyShowtime i HBO Max w styczniu 2024. Co będziemy oglądać?

Netflix, Disney+, SkyShowtime i HBO Max w styczniu 2024. Co będziemy oglądać?

Wojciech Gruszczyk | 01.01, 13:00

Czy to będzie spokojny początek roku? Zdecydowanie nie! Na każdej platformie SVOD dostępnej w Polsce zobaczymy świetne tytuły. Widzowie mogą liczyć na powracające historie, nowości, ale także udostępnienie kinowych blockbusterów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix w styczniu – polecane produkcje

Forst (11.01)

Netflix sięgnął po kolejną propozycję z Polski – Remigiusz Mróz napisał siedem książek prezentujących sprawy Komisarza Forsta, a teraz widzowie będą mogli poznać jedną z historii. Zainteresowani trafią do Tatr, które stały się „areną brutalnych morderstw”. W głównego bohatera opowieści wcielił się Borys Szyc.

Griselda (25.01)

Twórca „Narcos” wziął na warsztat historię Griseldy Blanco, czyli zdaniem platformy Netflix „inteligentnej i ambitnej kolumbijskiej bizneswoman, która stworzyła jeden z najbardziej dochodowych karteli w dziejach”. Serial ma zaskoczyć widzów wydarzeniami, ale także z powodu głównej bohaterki.

HBO Max w styczniu – polecane produkcje

Teoria wszystkiego (01.01)

Na HBO Max i tym samym do SVOD powraca świetnie zrealizowana historia jednego z najwybitniejszych współczesnych umysłów, astrofizyka Stephena Hawkinga. Eddie Redmayne wcielający się w głównego bohatera otrzymał za rolę w „Teorii wszystkiego” Oscara (Najlepszy aktor pierwszoplanowy).

Detektyw IV (15.01)

Wielka seria HBO powraca za sprawą zupełnie nowej historii. Detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis) muszą poradzić sobie z tajemniczą sprawą – gdy w Ennis na Alasce zapada długa noc, ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu.

Disney+ w styczniu – polecane produkcje

Echo (10.01)

Czy to będzie wielki powrót Marvel Cinematic Universe? Z jednej strony trudno wierzyć, by poboczna historia mogła odnieść oczekiwany sukces, ale wszystkie opublikowane materiały zapowiadają krwawą historię, w której główna bohaterka pokaże swoje mroczne oblicze. Na ekranie nie zabraknie znanych twarzy, ponieważ Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio) odegra ważną rolę w tej opowieści, a to podobno sam początek ciekawych postaci, które pojawią się w opowieści. Warto pamiętać, że w dniu debiutu zobaczymy wszystkie odcinki.

Twórca (17.01)

To miał być wielki hit zeszłego roku, ale ostatecznie... przygoda podzieliła odbiorców. 66% krytyków poleca historię, która zebrała oceny na poziomie 76% od widzów. Zainteresowani muszą liczyć na pełen akcji epicki thriller sci-fi, w którym zobaczymy kolejny etap walki ludzi ze sztuczną inteligencją.

SkyShowtime w styczniu – polecane produkcje

Ted (11.01)

Miś powraca w swojej nowej przygodzie. „Ted” to prequel serii filmów – akcja została umiejscowiona w 1993 roku, a widzowie poznają początek znajomości tytułowego bohatera z 16-letnim Johnem Bennettem. Na zainteresowanych czeka sporo mocnych żartów.

Asteroid City (14.01)

Sophia Lillis, nagrodzony Emmy® Bryan Cranston, nagrodzony Oscarem Adrien Brody, Tom Hanks, Margot Robbie, Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, nagrodzona Oscarem Tilda Swinton i wiele innych sław wystąpiło w najnowszej produkcji Wesa Andersona. Doświadczony reżyser zaprosił widzów na romantyczny komediodramat o przełomowych zdarzeniach. Film jest polecany przez 75% krytyków z Rottentomatoes.

* – SkyShowtime Polska nie przedstawiło jeszcze oferty na styczeń, ale zaprezentowane produkcje zostały ujawnione we wcześniejszych komunikatach.

Na które produkcje czekamy?

Wojtek: Mam jeszcze sporo zaległości ze znakomitego grudnia, ale w styczniu na pewno chętnie sprawdzę „Twórcę” – miałem wybrać się do kina, ale mieszane opinie krytyków sprawiły, że zrezygnowałem. Teraz jednak historię zobaczę na własnej kanapie. Świetnie zapowiada się także „Forst” (Borys Szyc nie zawodzi!) i jestem bardzo ciekawy opinii o nowym „Detektywie” – choć w tym wypadku zapewne zaczekam na więcej odcinków, bo nie lubię oglądać we fragmentach. Jestem także zainteresowany „Echo” – w 2024 roku nie będziemy świadkami wielu wielkich premier od Marvela, więc trzeba łapać każdą historię... a może zostaniemy pozytywnie zaskoczeni?

Najbardziej czekam na: "Twórca"

Na jaką propozycję najbardziej czekacie?

Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 

Kto tym razem przygotował ciekawszą ofertę?

Netflix
156%
Disney+
156%
SkyShowtime
156%
HBO Max
156%
Pokaż wyniki Głosów: 156
cropper