Co chroni telefon przed upadkiem?

Co chroni telefon przed upadkiem? Sprawdź polecane rozwiązania

redakcja | 29.11.2023, 13:28

Smartfony to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie. Korzystamy z nich w pracy, na siłowni, w trakcie imprez czy wyjazdów służbowych. Warto zadbać o odpowiednią ochronę tego wszechstronnego urządzenia. Zastanawiasz się, co chroni telefon przed upadkiem? Co zabezpiecza ekran smartfona? Wyjaśniamy poniżej! 

Materiał powstał przy współpracy z Media Expert.

Szkło hartowane, folia ochronna i etui plastikowe jako zabezpieczenie ekranu

Zestaw ochronny 3MK ComfortSet do Apple iPhone 15

Smartfon dla ogromnej części populacji jest niemal nierozłączną częścią codziennego życia. Urządzenie to zapewnia nie tylko rozrywkę, ale również przydaje się w pracy. Co roku na rynku pojawiają się nowe modele telefonów. Zawierają one praktycznie wszystkie przydatne udogodnienia, które kiedyś były charakterystyczne dla innych urządzeń. Mimo małego rozmiaru smartfon to istne centrum łączące sprawy związane z rozrywką z bardziej zawodowymi zadaniami. Warto jednak zadbać, by nasz elektroniczny przyjaciel miał odpowiednią ochronę. Ekran telefonu jest podatny na zarysowania i uszkodzenia, zwłaszcza gdy upada nam na ziemię ze znacznej wysokości.

Smartfon ze szkłem hartowanym, nawet najprostszą nakładką albo folią ochronną dostosowaną do konkretnego modelu telefonu, będzie dłużej sprawny niż ten pozostający bez żadnej ochrony.

Praktycznie każdy posiadacz smartfona dokupuje do niego etui, ponieważ wie, że jest ono niezbędną ochroną. Dzięki etui urządzenie dłużej wygląda jak nowe – nie zarysowuje się oraz jest zabezpieczone przed uszkodzeniami, o które przecież nie tak trudno. Na rynku dostępnych jest wiele różnych pokrowców – począwszy od etui magnetycznych aż po etui pancerne czy etui silikonowe, które zabezpieczają telefony w różnym stopniu. Odwiedź Media Expert i przejrzyj wysokiej jakości etui do telefonów.

Co chroni telefon przed upadkiem? Wysokiej jakości etui!

Etui TECH-PROTECT Flip View Pro do Samsung Galaxy A14 4G Lite Czarny

Obudowy do telefonów występują w rozmaitych formach, a znaczna większość z nich jest tak skonstruowana, by po prostu ułatwiać korzystanie z telefonu. Etui na telefon przydaje się np. w sytuacjach, kiedy sporo podróżujemy, imprezujemy lub mamy dzieci. Wybierając folie ochronne lub etui do smartfona, warto dokładnie sprawdzić, do jakiej wielkości urządzeń dany model jest przeznaczony. Jest to szczególnie istotne w przypadku najczęściej spotykanych pokrowców, tzw. case’ów, które muszą idealnie pasować do krawędzi urządzenia.

W przypadku kieszonek smartfon musi łatwo się wsuwać, ale nie powinien samoistnie się wysuwać z etui, nawet jeśli to nie zostanie zapięte. Oprócz tego dobrze dobrane etui powinno umożliwiać sprawne skorzystanie z telefonu i obsługę aparatu czy dostęp do złącz. 
Na rynku można znaleźć m.in.:

  • pokrowce z poliwęglanu i włókna węglowego
  • okładki na telefon plastikowe pełniące raczej funkcję dekoracyjną niż ochronną
  • case na telefon wykonany z sylikonu
  • etui skórzane
Źródło: Materiał partnera
redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper