EA Sports FC 24 - Haaland

EA Sports FC 24 nadciąga! Tych piłkarzy warto mieć w składzie na start gry

Kajetan Węsierski | 21.09.2023, 22:30

EA Sports FC… Już za momencik! Jeśli jesteście subskrybentami EA Play, albo skusiliście się na wyższą edycję gry, niż standardowa, to już od jutra powinniście móc zaczynać swoją przygodę z najnowszą grą piłkarską od Electronic Arts. I biorąc pod uwagę to, jak wiele się obecnie o niej mówi, można odnieść wrażenie, że zmiana nazwy nie osłabiła popularności marki, a wręcz ją wzmocniła - zwiększając przy okazji oczekiwania graczy. 

Tak się bowiem składa, że rebranding zawsze budzi wśród odbiorców myśli związane z tym, iż możemy dostać coś nietypowego. Coś nowego, odświeżającego i niewidzianego wcześniej. Nawet mimo tego, że w praktyce (w dużej mierze) chodzi tu wyłącznie o nazwę. EA zdaje sobie jednak z tego sprawę i już teraz wiemy, po wielu udostępnianych materiałach, że zmiany rzeczywiście się pojawią. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Wiele z nich oczywiście nie ma większego znaczenia, albowiem ogromna część ludzi czeka na Ultimate Team i ponowne budowanie składu, którym później będziemy mierzyć się z przeciwnikami z różnych stron świata. A aby ułatwić Wam nieco początek, dokładnie tak, jak przed rokiem, przygotowałem dziesięciu zawodników (w tym również dwie zawodniczki), którzy mogą okazać się dobrymi opcjami na start. Prawdopodobnie nie będą drodzy, a mogą mocno pomóc

Karim Adeyemi (Borussia Dortmund)

Pozwolę sobie zacząć listę od piłkarza, który niemal rokrocznie może pojawiać się w takim zestawieniu. Od kilku lat jest to jedna z najlepszych opcji na start i w EA Sports FC 24 nie będzie inaczej. Aż 96 tempa (a to dużo nawet po kilku miesiącach funkcjonowania gry), cztery gwiazdki sztuczek i słabszej nogi, a przy tym całkiem niezłe strzelanie, bo ocenione na 77. Może być dobrze i pewnie będzie mi niejednokrotnie dostarczał problemów! 

Kaoru Mitoma (Brighton Hove & Albion)

Kolejna karta 4/4 (gwiazdki sztuczek i słabsza noga)... A do posiadająca tego naprawdę nieźle ocenione statystyki. Tu jednak magia tkwi w tych wewnętrznych, których nie widać na pierwszy rzut oka. Choć bowiem na karcie mamy „zaledwie” 84 tempa, to jest to statystyka zaniżona przez prędkość sprintu - przyspieszenie wynosi aż 89 i gwarantuję, że będzie pomagało zostawić rywali w tyle. Dokładając do tego niesamowicie wysoko rozwinięte statystyki wewnętrzne dryblingu, dostaniemy coś na wzór gorszego Neymara! 

Joelinton (Newcastle United)

Prawdę mówiąc, podejrzewam, że na start gry będzie to jeden z droższych zawodników na tej liście. Cenę obniży jednak fakt, że mówimy tu o tylko trzech gwiazdkach sztuczek i słabszej nogi. Jeśli jednak spojrzymy na statystyki, to jest się czym zachwycać. Bez wątpienia startowa czołówka, jeśli chodzi o wszechstronność w środku pola. Wszystko oceniona na ponad 70, a 81 defensywny i 88 fizyczności to połączenie, które sprawi, że będzie trudnym przeciwnikiem do przejścia. 

Jule Brand (VfL Wolfsburg)

Pierwsza z dwóch kobiet, które pojawią się w zestawieniu, ale zdecydowanie wypadało o niej wspomnieć. Głównie ze względu na to, że będzie naprawdę tania. W końcu trzy gwiazdki sztuczek na lewym skrzydle nie są niczym zachwycającym. Niemniej, 91 może robić znakomitą robotę, a wysoka praca w ataku oraz style gry Rapid i Quick Step sprawią, że trudno będzie się przed nią bronić. Wypuścić piłeczkę i jazda! 

Donyell Malen (Borussia Dortmund)

Drugi zawodnik z BVB, ale przecież nie mogłem nie wspomnieć na łamach takiego tekstu o Malenie! To na start skrzydłowy niemal doskonały! Statystyka tempa oceniona na 89, strzały na 80 i drybling na 85! Co więcej, cztery gwiazdki słabszej nogi oraz sztuczek, eksplozywne przyspieszenie i kilka naprawdę przydatnych stylów gry (jak Flair czy Quick Step). Będę korzystał z jego możliwości przez pierwsze dni, jestem pewien!

Alex Balde (FC Barcelona)

Nawet jeśli na starcie EA Sports FC 24, jak w kilku poprzednich latach, znaczenie tempa zostanie pchnięte na drugi plan, to najpóźniej w połowie października i tak wszystko wróci do normy. I wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, prawda? Wtedy przydadzą się szybcy boczni obrońcy ze sporą dynamiką i jednym z nich będzie Balde z Barcelony. Spodziewam się niskiej ceny i sporej przydatności - również przez wzgląd na potencjalne połączenia.

Lois Openda (RB Lipsk)

Openda, który znów zmienił klub, niemal od trzech lat zachwyca. Zarówno w swojej podstawowej wersji, jak i późniejszych specjalnych, których nigdy mu nie brakuje. Tym razem już w podstawce wygląda najlepiej w historii i zdecydowanie będziemy go często widywać na serwerach. Cztery gwiazdki słabszej nogi, 93 tempa, 79 strzałów i 80 dryblingu! Co więcej, specjalne style gry, które tylko nakręcają prędkość! 

Przemysław Frankowski (RC Lens)

W zestawieniu znalazło się oczywiście również miejsce dla polskiego akcentu! Jestem przekonany, że u wszystkich, którzy postanowią rozpocząć swoją przygodę z przynajmniej kilkoma piłkarzami z Ligue 1, właśnie ten piłkarz pojawi się na prawej obronie. Aż 91 tempa i niemal każda z głównych statystyk (niestety prócz defensywny) oceniona na ponad 70 oczek! Wszechstronny gość i za. 

Jurrien Timber (Arsenal FC)

Jeśli będziecie potrzebowali obrońcy do Waszego składu z Ligi Angielskiej, to wydaje się, że na starcie za dobrą cenę trudno będzie znaleźć lepszą opcję, niż właśnie Timber. Wysoko oceniony balans (jak na obrońcę), blisko 80 tempa i obie statystyki defensywne ocenione właśnie na 80. Brzmi dobrze, choć 179 centymetrów wzrostu może być dla niektórych przeszkodą - paradoksalnie - nie do przeskoczenia. 

Geyse da Silva Ferreira (Manchester United) 

Na sam koniec zawodniczka z Manchesteru United, która nie powinna wiele kosztować ze względu na kilka wad. Wśród nich wyróżnić można trzy gwiazdki słabszej nogi i zaledwie kontrolowany styl przyspieszenia. Niemniej, bardzo dobra narodowość oraz klub (pod zgranie), cztery gwiazdki sztuczek, a do tego połączenie 90 tempa i 87 fizyczności… Te rzeczy zdecydowanie mogą być przydatne! 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do EA Sports FC 24.

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper