iPhone dlaczego warto

5 powodów, dla których warto wybrać iPhone'a

redakcja | 13.09, 13:06

Burzliwa dyskusja toczona między miłośnikami telefonów z Androidem a osobami preferującymi smartfony iPhone trwa od wielu lat i nic nie wskazuje na to, aby została kiedykolwiek rozstrzygnięta jednoznacznie. Nie ulega jednak wątpliwości, że często podnoszonymi zaletami produktów Apple'a są bezpieczeństwo, jakość i nowoczesność rozwiązań technologicznych. Sprawdźmy jednak konkretnie, jakie zalety mają telefony Apple i dlaczego warto zdecydować się na taki właśnie zakup.

Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

1. Ekosystem Apple'a
2. iPhone a rozwiązania technologiczne
3. Aktualizacje i wsparcie serwisowe
4. Akcesoria od Apple'a
5. Wartość samego telefonu

Co jakiś czas na rynku pojawia się nowy iPhone, dlatego miłośnicy marki mają naprawdę spore możliwości wyboru. Dodatkowo zyskują pewność tej decyzji, gdyż smartfony Apple poniżej pewnego poziomu nie schodzą.

Ekosystem Apple'a

System iOS, w oparciu o który działa iPhone, ma charakter zamknięty, niemodyfikowalny. Daje to dużo większą stabilność, przejawiającą się mniejszą liczbą awarii czy zawieszeń smartfona. To także znacznie większe bezpieczeństwo, gdyż trudno włamać się do systemu, który tworzy jednolitą całość. Na telefony z iOS powstaje mniej wirusów, co zmniejsza ryzyko infekcji.

Podkreślmy w tym miejscu, że jeżeli korzystasz z kilku sprzętów od Apple'a, możesz wszystkie je bezproblemowo skonfigurować i korzystać w obrębie jednego układu z tego samego zasobu danych. Teoretycznie w sprzętach z Androidem także jest to możliwe, jednak każdy, kto podjął się takiej synchronizacji, wie, że nie w każdym przypadku jest to proste. Nie wszystkie urządzenia są kompatybilne, niekoniecznie widzą się nawzajem, a czasem bez pobrania aktualizacji czy patchy nie da się działać dalej. W Apple'u tego problemu nie ma, a łączność bezprzewodowa nie zawodzi.

iPhone a rozwiązania technologiczne

Technologia jest rzeczą zmienną, a producent telefonów stara się nieustannie zaskakiwać swoich klientów. Najdobitniej wyrażają to wersje Pro, na przykład iPhone 14 Pro Max. To największy i najcięższy z telefonów sygnowanych logo marki, co z korzyścią wpływa na wielkość wyświetlacza i rozdzielczość ekranu.

Zastosowano tutaj wyświetlacz OLED Super Retina XDR, 6,1” o rozdzielczości 2532 x 1170 pikseli, aparat 12 Mpix z pięciokrotnym zoomem cyfrowym, drugi aparat tylny 12 Mpix z ultraszerokokątnym obiektywem oraz aparat przedni 12 Mpix. Telefon pracuje na iOS 16 i procesorze Apple A15 Bionic. Dual SIM pozwala wykorzystać w nim drugi rodzaj karty SIM, a dostępu chroni czytnik linii papilarnych. O ile w przypadku podstawowej wersji iPhone'a 14 za minus uznawano częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 60 Hz, o tyle w modelach Pro wartość jest już na wyższym poziomie 120 Hz.

iPhone 14

Aktualizacje i wsparcie serwisowe

Systemy Apple'a są regularnie aktualizowane, a na wsparcie tego typu można liczyć przez 4-5 lat od daty zakupu. Oznacza to, że starsze telefony również mogą pracować na najnowszej wersji oprogramowania. Sama aktualizacja urządzeń również przebiega sprawnie, nie wymagając ponownej synchronizacji urządzeń, jak często ma to miejsce w przypadku Androida.

Akcesoria od Apple'a

Wybierz telefony i sprzęt od Apple'a i raz na zawsze zapomnij o problemie dopasowania akcesoriów. W urządzeniach z Androidem, nawet tego samego producenta, znajdziemy różnice wymiarowe, które nawet na poziomie kilku milimetrów czynią dotychczasowe akcesoria bezużytecznymi. Później możesz poszczycić się kolekcją starych kabli, ładowarek, pokrowców.

Tu nic takiego nie ma miejsca. Ładowarka, którą wykorzystywałeś do starego telefonu, będzie pasować do nowego. Bardzo często etui również.

Wartość samego telefonu

I na koniec... Telefony pracujące na Androidzie po wymianie na nowy model bardzo szybko tracą na wartości. W iPhone'ach jest inaczej: starsze, używane modele nadal można odsprzedać w atrakcyjnej cenie.

Jak widać, istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się na telefon od Apple’a. To nie tylko korzystne parametry techniczne i niezawodność, ale również wygoda użytkowania na co dzień.

Źródło: Materiał partnera
redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper