Cavill

Co oglądać – Netflix, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+, kina

Dawid Ilnicki | 28.07, 21:00

W tym tygodniu widownia pożegna się z Geraltem z Rivii, przynajmniej tym odtwarzanym przez Henry Cavilla. Na Netflixie pojawiły się bowiem ostatnie odcinki trzeciego sezonu “Wiedźmina”. Kilka ciekawych seriali i filmów czeka na widzów również na innych serwisach streamingowych, a w kinach królować powinna nowa produkcja Disneya.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime, Apple TV+ i kin. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

W czwartek na stronę trafiły trzy ostatnie odcinki trzeciego sezonu “Wiedźmina”, który miał swoją premierę miesiąc temu. Dotychczasowe odsłony nie zdołały zmienić - generalnie negatywnej - opinii na temat tej serii Netflixa, która jak wiadomo przejdzie teraz duże zmiany. Wszystko za sprawą rezygnacji z występowania w niej Henry’ego Cavilla, którego w czwartym sezonie zastąpi Liam Hemsworth. Jak ta metamorfoza wpłynie na globalne postrzeganie tej całkiem dużej serialowej marki streamingowego giganta dowiemy się zapewne za kilka lat, teraz można jeszcze w spokoju obejrzeć ostatniego takiego Geralta.

Tego samego dnia do oferty trafi także reklamowane jako dystopijny thriller science fiction niemieckie “Paradise”. Fabuła koncentruje się wokół bohatera, którego żona musiała oddać 40 lat swojej egzystencji pewnej firmie biotechnologicznej, zajmującej się manipulowaniem czasem życia swoich klientów. Całość przypomina nieco dustową krótkometrażówkę “The Bargain”, a dla reżysera Borisa Kunza będzie to pierwsza produkcja od 2012 roku, kiedy nakręcił nieznaną w Polsce komedię romantyczną. 

Z kolei w piątek i w sobotę trafiają do biblioteki dwa ciekawe filmy. Pierwszym z nich jest widowisko zatytułowane “Snafu”, które znane jest również pod tytułem “Hidden Strike” i zapowiada się na napakowany spektakularnymi pościgami akcyjniak, w którym zagrali Jackie Chan i John Cena. Film reżyserował Scott Waugh, odpowiedzialny za nadchodzącą czwartą część “Niezniszczalnych”. Drugi film to “Joe Bell” w reżyserii Reinaldo Marcusa Greena, z Markiem Wahlbergiem. Oparty na faktach obraz opowiada o ojcu, który decyduje się na nietypowy protest przeciwko znęcaniu się w szkole nad jego synem.

Od piątku można sprawdzić kolejną, netflixową animację dla dorosłych, którą jest “Kapitan Fall”. Dzień wcześniej pojawi się już piąty sezon animowanego “Smoczego księcia”. Również w piątek premierę będzie miał drugi sezon dotąd słabo znanego koreańskiego serialu “D.P.”, opowiadającego o realiach życia żołnierzy, odbywających przymusową służbę wojskową. Z drugim sezonem powraca również turecki “Krawiec”. Ciekawą propozycją może być tajska mroczna komedia “Kto zabił?”.

HBO MAX

Wśród kilku nowości filmowych z tego tygodnia wyróżnia się przede wszystkim dramat “Living” w reżyserii Olivera Hermanusa z nominowanym do Oscara Billem Nighy w roli głównej. To już drugie podejście do tego samego materiału literackiego, autorstwa Kazuo Ishiguro, po “Piętnu śmierci” Akiry Kurosawy z 1952 roku. Fabuła obrazu krąży wokół mężczyzny, którego pozbawione sensu życie urzędnika w biurze, zmienia otrzymana przez niego wiadomość. Być może nieco staroświecki, ale z pewnością ważny, bo mądry film, który z pewnością warto zobaczyć.

Dwa inne ciekawe, a mało znane obrazy w tym tygodniu trafią na stronę HBO MAX. Niemiecko-belgijski thriller “W imię Allacha” opowiada o załodze karetki zajmującej się młodym mężczyzną, a nieświadomymi tego kim tak naprawdę jest. Warto też zwrócić uwagę na graną na zeszłorocznych festiwalach “Jethicę”, stanowiącą nietypowy przykład komediodramatu o ofierze stalkingu.

Disney+

W poniedziałek na serwisie Disney+ pojawiły się odcinki już jedenastego sezonu kultowego serialu “Futurama”, którego twórcą jest Matt Groening, odpowiedzialnego również za “Simpsonów”. Fabuła tej animacji opowiada o mężczyźnie, który zostaje zamrożony w 1999 roku i budzi się w XXXI wieku, w oczywiście zupełnie zmienionym świecie.

Amazon Prime

Od piątku na Amazon Prime z drugim sezonem wraca serial “Dobry Omen”. To kolejna w ostatnich latach produkcja oparta na twórczości Neila Gaimana, współtworzonej jednak tym razem z samym Terry’m Pratchettem, stąd też utrzymana w konwencji komediowego fantasy. Klasyczna opowieść o końcu świata jest tu opowiadana z perspektywy anioła, demona i jedenastoletniego antychrysta. W obsadzie świetne nazwiska: Michael Sheen, David Tennant, John Hamm, Adria Arjona, Miranda Richardson, Michael McKean, a w szatana wciela się Benedict Cumberbatch.

Apple TV+

Z kolei najnowsza propozycja od Apple TV+ “Bańka pluszaków” wpisuje się w ciąg realizowanych ostatnio fabuł o wielkich sukcesach biznesowych, takich jak “Air”, “Tetris” czy też “Blackberry”. Głównym bohaterem jest tu nudny sprzedawca zabawek, który za sprawą współpracy z trzema kobietami w końcu odnosi sukces, zalewając świat tonami pluszowego szmelcu. W rolach głównych Zach Galifianakis, Elizabeth Banks, Sarah Snook i Geraldine Viswanathan.

Kina

Po zeszłotygodniowym, gorącym weekendzie tym razem dużo spokojniej. Najciekawsza premierą tygodnia wydaje się disneyowski “Nawiedzony dwór”, połączenie fantasy z kinem familijnym, w którym zwraca uwagę w zasadzie wyłącznie obecność znanego i lubianego, choćby dzięki “Atlancie”, Lakeitha Stansfielda, który zapewne będzie tu znów odgrywał typową dla siebie rolę luzackiego, domorosłego mistrza zen. Obok niego zagrali tu m.in. Rosario Dawson, Jamie Lee Curtis, Owen Wilson, Danny DeVito, Winona Ryder i Jared Leto.

W kinach pojawią się również trzy inne obrazy. Do horroru “Pajęczyna” zachęca obecność duetu Antony Starr - Lizzy Caplan, jak również znanego z “C’mon c’mon” Woody Normana. Dla jego twórcy to jednak pełnometrażowy debiut. Dalej sequel do francuskiej komedii z 2019 roku, czyli “Alibi.com 2”, w którym zagrała aż czwórka aktorów pojawiających się wcześniej w parodii kina superbohaterskiego “Badman”, co nie wygląda na przypadek. Na koniec klasyczna pozycja dla najmłodszych “Lassie. Nowe przygody”.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper