Xbox & Bethesda Games Showcase 2022

10 gier, bez których nie wyobrażam sobie Xbox & Bethesda Games Showcase 2023

Mateusz Wróbel | 10.06, 09:00

Microsoft ma ogromną szansę odkupić winy i sprawić, że gracze zapomną o słabym poprzednik roku kalendarzowym w wykonaniu zespołów Microsoftu i Bethesdy - zważywszy na to, że tegoroczne PlayStation Showcase pozostawiło wiele do życzenia i większości posiadaczy sprzętów PlayStation po prostu... nie zadowoliło.

Sam wierzę w to, że przed Xboxem jeden z najlepszych okresów - ba, może i nawet najlepszy, jeśli w końcu te zapowiedziane z 2020 roku projekty będą jeden po drugim debiutować na półkach sklepowych. Poniżej przedstawiam dziesięć tytułów, bez których nie wyobrażam sobie Xbox & Bethesda Games Showcase 2023.

Hellblade 2

Zestawienie rozpocznie Hellblade 2, który w mojej opinii powstaje już aż za długo. Produkcja rzekomo nie ma żadnych problemów w trakcie developingu, a to, że prace nad nią trwają już ponad 5 lat, ma być podyktowane tym, iż twórcy dopieszczają każdy najmniejszy detal - niczym kiedyś Rockstar Games w GTA 5, a następnie w Red Dead Redemption 2. Na potwierdzenie tego warto przypomnieć wpis na Twitterze przedstawiciela studia, w którym pokazano, jak dopracowywany jest lot... ptasiej kupy. Cóż... w przypadku Hellblade 2 jest na co czekać, bo wydaje się, że będzie to najlepszy horror psychologiczny w najbliższym czasie i trzymam kciuki za to, aby pojawił się na rynku jeszcze w tym roku.

Perfect Dark

Perfect Dark - projekt z segmentu AAAA - to obecnie przeciwieństwo Fable. Produkcja również powstaje długo, ale ekipę The Initiative opuściło już sporo kluczowych deweloperów - mówi się nawet o zmniejszeniu ekipy programistów o 50% zespołu. Nie brzmi to dobrze, zważywszy na to, że miał to być jeden z droższych tytułów Microsoftu, mający pokazać moc drzemiącą w Xbox Series X. Być może nasze wątpliwości zostaną rozwiane już w najbliższą niedzielę.

Avowed

Ostatni większy RPG ekipy Obsidian Entertainment - The Outer Worlds - może i nie czarował pod względem animacji oraz oprawy graficznej, ale miał w sobie tego ciężkiego do opisania ducha RPG-owego, któremu osoby stawiające na pierwszym miejscu klimat, ciekawą historię i dobrze zaprojektowane lokacje nie potrafiły się oprzeć. Obecnie studio opracowuje Avowed i The Outer Worlds 2 - wydaje się, że ten pierwszy projekt ma pierwszeństwo.

Fable

Nowe Fable zostało już "zteasowane" przez samych deweloperów, więc wydawać się może, że jest to pewniak Xbox & Bethesda Games Showcase 2023. RPG od twórców Forza Horizon na razie jest zagadką i zmienić się to może już niebawem, choć po wydarzeniach na PlayStation Showcase (przed którym twórcy Days Gone także teasowali swój nowy projekt) jeszcze nie odpalałbym fajerwerków.

STALKER 2 (?)

Przez wojnę na Ukrainie deweloperzy z GSC Game World mają nie tylko problemy z ilością osób pracujących nad ich produkcją (wielu pracowników zdecydowało się bronić swojej ojczyzny), ale również muszą się zmagać z niemającymi honoru hakerami ze wschodu. Produkcja STALKER 2 jest więc ciężka i mimo zapewnień ukraińskiej ekipy, że tytuł dojedzie na półki sklepowe w 2023 roku, ja jednak obawiam się kolejnej obsuwy okraszonej być może nowym gameplay-trailerem z nadchodzącego show Microsoftu.

Forza Motorsport

Nowa Forza Motorsport na show Xboxa jest tak samo wielkim pewniakiem, jakim był Spider-Man 2 na tegorocznym PlayStation Showcase. Tytuł z kategorii gier wyścigowych złapał gumą, zostając opóźnionym na drugą połowę 2023 roku, lecz do jego premiery jest na pewno bliżej niż dalej. Produkcja wygląda nieziemsko dobrze i jestem pewny, że dla fanów motoryzacji będzie przepyszną gratką.

Nowa gra twórców Wasteland 3

Wasteland 3 pod niemalże wszystkimi aspektami pozytywnie zaskakiwało. Szczególnie dobrze pamiętam ciekawie zarysowanych bohaterów, struktury zadań i lokacje pozwalające wykonać wszelkie questy na wiele sposobów. Doczepić się nie można było również do poziomu dialogów i fabuły, choć ta pod koniec była już trochę naciągana. Niemniej - InXile Entertainment na czele z Brianem Fargo opracowuje obecnie RPG-a na Unreal Engine 5, a także inny niezapowiedziany projekt. Myślę, że jeden z nich zostanie zapowiedziany już jutro.

Gears of War Collection

Od dłuższego czasu w powietrzu unoszą się plotki, jakoby The Coalition rezygnowało z innych mniejszych gier w celu przyśpieszenia prac nad Gears 6. Możliwe jednak, że przed premierą nowej odsłony serii otrzymamy jeszcze Gears of War Collection - coś na styl Mass Effect: Edycja Legendarna. Odświeżyć sobie wszystkie pięć głównych części marką przed tą, która wydaje się być kluczową opowieścią mającą zamknąć wiele wątków, nie byłoby złym pomysłem ze strony Microsoftu.

State of Decay 3

State of Decay 2 nie było bardzo popularne - szczególnie w naszym regionie. Zawinił tutaj przede wszystkim marketing (a raczej jego brak) i oczywiście polska lokalizacja, której nie uświadczyliśmy. Nie wiadomo obecnie, na jakim etapie prac jest State of Decay 3, ale survival z plagą zombie w roli głównej nigdy nie brzmi źle. Pierwszy zwiastun pokazał, że choroba dotyka również zwierzęta, więc twórcy mają spore pole do popisu.

REPLACED

REPLACED jeszcze nie zadebiutowało, a przez wielu graczy zostało już okrzyknięte najpiękniejszą produkcją 2,5D. Zostaniemy przeniesieni do alternatywnej wersji Ameryki z lat 80. XX wieku i przejmiemy kontrolę nad SI uwięzioną wewnątrz ciała człowieka. Jest to platformówka, więc tradycyjnie wykonamy wiele zagadek, aby dostać się na kolejne poziomy i poznawać przygodę w brutalnym, przepełnionym neonami mieście.

Źródło: Opracowanie własne
Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper