Xbox Game PAss

10 mocnych gier, które mogą zostać usunięte w II kwartale 2023 roku z oferty Xbox Game Pass

Bartosz Dawidowski | 30.04.2023, 09:01

Pora na uzupełnienie naszej listy gier, które są najbardziej zagrożone rychłym opuszczeniem Xbox Game Pass. Sprawdźmy, jakie produkcje mogą już w najbliższych miesiącach, w II kwartale 2023 roku, zostać skasowane z oferty abonamentowej Microsoftu.

10. Chorus

Dalsza część tekstu pod wideo

Chorus robi wrażenie nie fabułą i nie gameplayem, lecz… oprawą wizualną. Jeśli nie przeszkadza wam zatem fakt, że produkcja jest raczej prosta w oferowanej rozgrywce i bardzo daleka od klimatów poważnych, kosmicznych symulacji, w stylu Elite Dangerous czy Star Citizen, to można spróbować sił w tym projekcie od studia Fish Labs.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 7 czerwca 2023 r.

9. Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza 6 weszła do oferty Xbox Game Pass już w marcu 2021 roku, więc zapewne to już ostatnie miesiące, kiedy piękne zakończenie historii Kiryu jest dostępne w systemie subskrypcji Microsoftu. Tytuł na pewno nie jest dobrym punktem startowym w serii Yakuza, jeśli nie poznaliście wcześniej poprzednich jej odsłon. Dla osób, które znają jednak poprzednie przygody Kazumy Kiryu jest to pozycja obowiązkowa.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 25 marca 2021

8. Outriders

Powiem szczerze - nowy "looter shooter" od zespołu People Can Fly mnie nie porwał. Jeśli jednak szukacie strzelanki TPP w klimatach sci-fi, to warto chociaż raz włączyć ten tytuł. A nuż złapiecie bakcyla. Grafika mogłaby być w Outriders lepsza a fabuła ciekawsza, ale to tytuł pomimo pewnych mankamentów i tak znalazł grono fanów. Biorąc pod uwagę fakt, że tytuł zawitał do Xbox Game Pass już w kwietniu 2021 roku, zbliżamy się zapewne do rychłego usunięcia tytułu z tej oferty.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 1 kwietnia 2021

7. Citizen Sleeper

Gra uważana przez wielu za najciekawsze dzieło indie z 2022 roku pojawiła się w ofercie Xbox Game Pass 12 miesięcy temu, co oznacza, że tytuł zapewne bardzo niedługo wyleci z tego systemu subskrypcji. Macie zatem prawdopodobnie już tylko ostatnie tygodnie na poznanie tej fascynującej historii science fiction/cyberpunk. W produkcji wcielamy się w zbiegłego robotnika, który zaczyna życie na stacji kosmicznej, znajdującej się na marginesie cywilizacji. Tytuł został zainspirowany klasycznymi, "papierowymi" RPG-ami i zapewnia masę okazji do podejmowania ciekawych wyborów.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 5 maja 2022 r.

6. Jurassic World Evolution 2

Za kilkanaście dni dobijemy do 12 miesięcy obecności Jurassic World Evolution 2 w Xbox Game Pass a to możemy oznaczać tylko jedno: będziemy musieli zapewne pożegnać się z tą świetną fuzją gry strategicznej, menadżerskiej i ekonomicznej. Bardzo ładna grafika, dużo gatunków dinozaurów dostępnych już w podstawowym wydaniu tej produkcji i świetne wyzwania sprawiają, że trudno oderwać się od konsoli.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 17 maja 2022 r.

5. SnowRunner

W kategorii przepraw offroadowych SnowRunner praktycznie nie ma na Xbox Series X oraz XOne konkurencji. Warto zatem chociaż raz zagrać w tym zachwalanym tytule, w którym nie ścigamy się w tradycyjnym sensie, ale dostarczamy materiały budowlane, transportujemy produkty itd. Świetna sprawa dla miłośników ciężkich maszyn z napędem na 4 koła. Warto pamiętać, że gra doczekała się aktualizacji current-genowej, dzięki czemu możemy na XSX/XSS cieszyć oczy nieco lepszą grafiką (w 60 fps), niż na XOne.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 18 maja 2022 r.

4. Sniper Elite 5

Sniper Elite 5 z pewnością nie odmienia charakteru znanej serii, która szczerze mówiąc na tym etapie wydaje się już trochę skostniała. Opcja zabawy w kooperacji online w Kampanii cieszy jednak tak mocno, że nie mogłem nie umieścić tej skradankowej strzelanki w rankingu hitów, które mogą się niedługo ulotnić z Xbox Game Pass. Warto w to zagrać, koniecznie na najwyższym poziomie trudności i oczywiście w opcji coop.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 26 maja 2022 r.

3. This War of Mine: Final Cut

This War of Mine to klasyk, którego chyba nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Polski hit wszedł rok temu do oferty Xbox Game Pass w swojej kompletnej formie ("Final Cut") a teraz grozi mu oczywiście usunięcie z abonamentowego programu Microsoftu. Warto zatem pospieszyć się z zaliczaniem tej wyjątkowo ciekawej, survivalowej produkcji.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 10 maja 2022 r.

2. Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge to doskonała zabawa, jak w najlepszych chodzonych bijatykach z lat 80. i 90. Podana, by było fajniej, w opcji kooperacji dla aż sześciu graczy. Co ważne - ten fantastycznie zrealizowany multiplayer dostępny jest nie tylko online, ale również we wspaniale działającej formule kanapowej, lokalnej kooperacji.

Data wejścia do Xbox Game Pass: 16 czerwca 2022 r.

1. Assassin's Creed Origins

Po niedawnym odpaleniu subskrypcji Ubisoft+ nie mam cienia wątpliwości, że obecność Assassin's Creed Origins będzie w Xbox Game Pass ograniczona do maksymalnie 12 miesięcy. Ten okres dobiegnie końca dokładnie 7 czerwca 2023 r. Warto więc pospieszyć się z przechodzeniem przygody Bayeka, jednej z najlepszych gier w historii Ubisoftu, z zaskakująco wysokim stopniem historycznej dbałości o szczegóły (przykładowo deweloperzy uwzględnili w budowie ukrytych komnat w piramidzie Cheopsa najnowsze hipotezy francuskich archeologów), z ciekawym systemem ekwipunku i wciąż piękną grafiką (z aktualizacją dla Xbox Series X!).

Data wejścia do Xbox Game Pass: 7 czerwca 2023 r.

Pierwsza część naszej listy tytułów zagrożonych rychłym opuszczeniem Xbox Game Pass, którą przygotowaliśmy dla I kwartału 2023 roku, czeka na was w tym miejscu. Warto ją sprawdzić, bo wiele produkcji, której na niej umieściliśmy, wciąż wchodzi w skład Xbox Game Pass.

Bartosz Dawidowski Strona autora
Dla PPE pisze nieprzerwanie od momentu założenia portalu w 2010 roku. Przygodę z interaktywną rozrywką zaczynał od gier na kasetach magnetofonowych, by później zapałać miłością do Amigi i PlayStation. Wciąż tęskni za złotą erą najlepszych japońskich RPG-ów z lat 90. Fan strategii, gier oferujących symulacyjne elementy i bogatą immersję. Miłośnik lotnictwa w każdej postaci.
cropper