Xbox Game Pass

Xbox Game Pass w 2023 roku - tych premier wyglądamy najbardziej

Kajetan Węsierski | 22.04.2023, 13:00

W branży gier wideo jest sporo interesujących i jednocześnie intrygujących elementów. Mam tu na myśli pewne rozwiązania, które na swój sposób zrewolucjonizowały sposób, w jaki dziś obcujemy z naszym ukochanym hobby. Mogą być to oczywiście różnego rodzaju nowinki technologiczne, rozwiązania sprzętowe, przełomowe opcje w grach wideo, czy formy dystrybucji nowych tytułów, które są wydawane przez utalentowane studia. 

I wśród tych grup na pewno znalazłby się Game Pass - usługa stworzona i wypromowana przez Microsoft, aby zachęcić graczy do zakupu ich sprzętów - zarówno PC, jak i Xboksów. Sam wspomniany Game Pass jest po prostu abonamentem, którego cykliczne opłacanie daje nam dostęp do niemałej wirtualnej biblioteki gier. Dopóki ją subskrybujemy, dopóty możemy korzystać z dóbr, które oferuje. 

Dalsza część tekstu pod wideo

A te są dynamiczne - w myśl tego, iż co kilka tygodni pewna pula wypada z obiegu, a w jej miejsce wchodzi kolejna. Taki przemiał funkcjonuje od dawna i choć zabiera niektóre pozycje, to bardzo często oferuje w ich miejsce głośniejsze i mocniejsze. A już teraz wiemy, że pozostałe miesiące 2023 roku przyniosą sporo właśnie takich gier. Pozwólcie, że przedstawię Wam dziesięć tych, których wyczekuję najbardziej! 

Redfall 

Zacznijmy od tytułu, którego premiera jest zdecydowanie najbliżej nas. Kooperacyjna strzelanina z elementami humoru, w której przyjdzie nam mierzyć się z nadnaturalnymi bytami, jest czymś, co może przyciągnąć i zatrzymać przy sobie na długie godziny. Cóż - oczywiście jeśli pod względem rozgrywki dostaniemy jakość, jakiej oczekujemy po produkcji wydawanej pod banderą Microsoftu. Jestem dobrej myśli. 

Amnesia: The Bunker

Gra Amnesia: The Bunker, będąca kolejną częścią popularnej serii survival horrorów FPP od studia Frictional Games, zadebiutuje na rynku już 23 maja 2023 roku. Akcja gry toczy się w bunkrze z czasów I wojny światowej, w którym gracz będzie miał możliwość walki z potworami! Możecie być pewnie, że uczucie zaszczucia i przytłoczenia będzie nam towarzyszyło praktycznie przez cały czas trwania tej przerażającej historii. Jesteście na to gotowi? 

Planet of Lana

Ten tytuł wspomniałem już w jednym z niedawnych tekstów dotyczących najbardziej wyczekiwanych gier indie na 2023 rok. Platformówka została wykonana w ręcznie malowanym 2D, co zdecydowanie zachęca, aby dać się temu pochłonąć. Choć nie jest do końca jasne, jak wypadnie wszystko w praktyce, to gra niewątpliwie ma unikalny styl i charakter. Gorąco polecam, jeśli jarają Was innowacyjne rozwiązania w grach platformowych.

Forza Motorsport 

W maju zostanie wydana najnowsza, ósma odsłona kultowej serii gier wyścigowych od Microsoftu. Z pewnością warto zwrócić na nią uwagę, szczególnie biorąc pod uwagę doświadczenie, jakie zdobyto przy tworzeniu poprzednich dwóch części Forza Horizon. Nowa gra zapewni nam pełną gamę pojazdów, rozbudowane trasy, realistyczną fizykę prowadzenia oraz wspaniałą grafikę. Z pewnością jest to coś, czego nie można odpuścić.

Replaced

Nie zamierzam ukrywać, że jestem bardzo podekscytowany nadchodzącą grą przygodową, której akcja rozgrywa się w Ameryce lat 80. ubiegłego wieku. Choć producenci wprowadzili do klimatu gry pewne elementy futurystyczne, to wciąż zachowali charakterystyczny dla tamtego okresu styl, co robi na mnie ogromne wrażenie. Jak wyjdzie w praktyce? Cóż, o tym przekonamy się już w nadchodzących miesiącach. 

COCOON

Swego czasu napisałem oddzielny tekst na temat jednej z nadchodzących gier, którą tworzy znany z hitów Limbo i Inside twórca - traktował on właśnie o Cocoonie. Chociaż gra jest stosunkowo niewielka, to jestem przekonany, że będzie ona równie interesująca i intrygująca jak poprzednie produkcje z jego portfolio. Już sam zwiastun pozwala założyć, że będziemy mieli do czynienia z czymś niebywale klimatycznym. 

Lies of P

Postać Pinokia kojarzy chyba każdy - drewniany chłopiec, który chciał stać się prawdziwy, ale miał niemałe tendencje do kłamstw. W zasadzie przez lata widzieliśmy różne inkarnacje bohatera i adaptacje historii, ale jeszcze nigdy takiej, jakie ma nam zaserwować ekipa z Round8 Studio. W poszukiwaniu Gepetta zmierzymy się z licznymi niebezpieczeństwami. A wszystko to w formule soulslike. Może być naprawdę ciekawie. 

Starfield

Ten tytuł jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów Bethesdy od dłuższego czasu. Gra często określana jest jako "Skyrim w kosmosie", ale oczywiście nie jest to do końca trafne porównanie. Tytuł od premiery dostępny będzie dla użytkowników subskrypcji Game Pass, więc nie mam cienia wątpliwości, że będzie cieszył się sporą popularnością. Dostaniemy gatunkowy przełom? To się okaże! 

Hollow Knight: Silksong

Hollow Knight: Silksong to kontynuacja bardzo popularnej platformówki 2D od studia Team Cherry. I właściwie tyle wystarczy, aby odpowiednio nakreślić, z czym będziemy mieli do czynienia. W praktyce bowiem wiemy niewiele o nowościach, a w teorii doskonale zdążyliśmy zapoznać się z tym, z czym mieliśmy do czynienia przy okazji głośnego debiutu pierwszej odsłony. Czekacie? 

S.T.A.L.K.E.R. 2

Na sam koniec tytuł, który jest dziełem ukraińskiego studia GSC Game World. Tym razem przyjdzie nam się wcielić w postać ocalałego z katastrofy w elektrowni atomowej, który musi zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami w postapokaliptycznym świecie. Tytuł oferuje otwarty świat, który można eksplorować w dowolny sposób, a datę premiery na razie trudno określić - wiemy tyle, że 2023. 

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper