Legendy mrvela

Co oglądać w weekend - Netflix, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime, kina

Dawid Ilnicki | 09.02, 22:00

Przed nami kolejny, średnio atrakcyjny weekend na serwisach streamingowych. Na HBO MAX pojawi się jednak dobry film i dwa seriale, a z kolei Disney+ przygotowuje widzów na kolejne widowisko Marvela. Dwa polskie filmy trafiają do oferty Amazon Prime. W kinach, przez ledwie trzy dni, będzie się można zmierzyć z horrorowym doświadczeniem filmowym.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Disney+, Amazon Prime i kin.

Netflix

Luty, mówiąc bardzo oględnie, nie jest jak dotąd atrakcyjnym miesiącem na Netflixie i kolejny tydzień tylko potwierdza ten trend. Być może swoich amatorów znajdzie jednak turecki kryminał “Dziesięć dni z życia dobrego człowieka”, którego bohaterem jest były prawnik, pracujący obecnie jako prywatny detektyw, który przejmuje sprawę pewnego zaginięcia. Obraz ma być początkiem trylogii i opowiadać o mężczyźnie zmieniającym się ze zwykłego człowieka w antybohatera.

Innym filmem, który będzie miał swoją premierę w tym tygodniu jest wyraźnie celowany w Walentynki obraz “U ciebie czy u mnie?” z Reese Witherspoon i Ashtonem Kutcherem. Na serwisie pojawi się także druga część serialu “Ty”, który miał swoją premierę w 2018 roku. Opowiada o księgarzu, zakochującym się w pewnej kobiecie, która wkrótce staje się jego obsesją.

Wśród propozycji dokumentalnych tym razem rzecz dla fanów koszykówki. Chodzi tu o film “Bill Russell: Legenda NBA”. Bohaterem jest tu, niedawno zmarły, znakomity center Boston Celtics, Bill Russell, który w trakcie swojej trzynastoletniej kariery zdobył aż jedenaście tytułów mistrzowskich z ekipą Celtów, a jako trener wygrywał ligę dwukrotnie. Zupełnie inną produkcją, również opartą na faktach, ale tym razem udramatyzowanych, jest kuwejcki serial “Królowe giełdy”, opowiadający o dwóch kobietach, które w latach 80. poprzedniego stulecia, utorowały sobie drogę w męskim świecie finansów.

HBO MAX

Okrętem flagowym serwisu streamingowego jest rzecz jasna nadal “The Last of Us”, którego nowe odcinki pojawiają się co poniedziałek. W poniedziałek dodany został kolejny klasyczny film, którym jest tym razem “Hiroszima, moja miłość” Alana Resnais. Za to w weekend pojawi się tu “T2:Trainspotting”, sequel do wielkiego przeboju Danny Boyle’a, w którym znów pojawiają się dobrze znane postacie Rentona, Spuda, Simona, Begbiego i Diane, a choć sama myśl o kontynuacji tej produkcji początkowo spotkała się raczej z chłodnym przyjęciem to jednak ostatecznie została oceniona całkiem nieźle.

W tym tygodniu na stronę trafiły też dwa nowe seriale. Pierwszym z nich jest “Szpieg wśród przyjaciół”, ekranizacja bestsellerowych powieści Bena MacIntyre’a, należący do gatunku thrillerów szpiegowskich, który imponuje przede wszystkim obsadą. Dwóch głównych bohaterów zagrali tu bowiem Guy Pearce i Damian Lewis. Od wtorku na stronie pojawiają się również nowe odcinki już piątego sezonu serii, będącej adaptacją kryminałów J.K. Rowling “Cormoran Strike: Niespokojna krew”.

Disney+

Tuż przed premierą najnowszego widowiska Marvela na serwis Disney+ trafia drugi sezon “Legend Marvela”, który w zasadzie składa się z ledwie trzech odcinków. Dokumentalna seria przypomina zarówno bohaterów, jak i ich przeciwników w dotychczasowych filmach, a najnowsze trzy części traktować będą o Ant-Manie, Hanku i Janet, a także o Osie. Do biblioteki mają trafić w piątek.

Amazon Prime

W poniedziałek na stronę Prime trafiła polska premiera kinowa z zeszłego roku, czyli “Fucking Bornholm” Anny Kazejak. Komediodramat, w którym dwie pary wybierają się na wspólną wycieczką na duńską wyspę. W piątek na serwisie pojawi się z kolei nowsza propozycja, którą jest “Nie cudzołóż i nie kradnij” Mariusza Kuczewskiego, w którym zagrali m.in. Cezary Pazura, Sebastian Stankiewicz, Aleksandra Popławska, Michał Żurawski i Julia Wieniawa-Narkiewicz. To  jeszcze nie koniec polskich premier filmowych na Amazon Prime w tym miesiącu…

Kina

Po jedenastu latach od premiery “Asterix i Obelix: w służbie jej Królewskiej Mości” pojawia się nowy obraz wykorzystujący popularność postaci z kart komiksów Rene Goscinnego. Mowa o “Asterix i Obelix: Imperium Smoka”, znów osadzone w 50 roku n.e., w którym bohaterowie trafiają do Chin. W najnowszej odsłonie Obelixa nie gra już Gerard Depardieu, a Gilles Lelouche, a w postać Kleopatry wciela się Marion Cotillard.

Jako prawdziwe horrorowe doświadczenie filmowe reklamowany jest z kolei “Skinamarink”. W przypadku wyjątkowo taniego filmu Kyle’a Edwarda Bella nie mamy bowiem do czynienia ze zwykłym widowiskiem, a raczej rodzajem eksperymentu. Szczątkowa fabuła opowiada bowiem o świecie wyjętym wprost z sennego koszmaru, w którym dwoje dzieci budzi się nocą i odkrywają, że w domu nie ma ich ojca, jak również drzwi i okien. Obraz wywołuje skrajne emocje, a żeby zobaczyć go w kinie należy się spieszyć, w Polsce jest bowiem pokazywany tylko między 10. a 12. lutego.

W kinach również, szykowany bezpośrednio na Walentynki, nowy film Tomasza Mandesa “Heaven in Hell” z Magdaleną Boczarską w roli głównej, po którym wiadomo czego się spodziewać. Podobnie jest w przypadku sequelu do widowiska z 2012 roku, trzecim już w kolejności “Magic Mike: Ostatni taniec” Stevena Soderbergha z Channingiem Tatumem. Ciekawiej w tym towarzystwie wypada komediodramat Valerii Bruni Tedeschi “Forever Young”, w którym główną rolę zagrała, mająca polskie pochodzenie Nadia Tereszkiewicz.

W kinach pojawią się także dwa horrory amerykańskie: “Abyzou” i “Play Dead”, jak również dokumentalna “Rzeka”, podobno w dość sugestywny sposób przedstawiająca jak ważną rolę w ekosystemie pełnią wszelkie zbiorniki wodne. Narratorem w tym obrazie jest Willem Defoe.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper