AI

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO MAX, Amazon Prime, Apple TV+, kina

Dawid Ilnicki | 26.01, 22:00

W ostatnim tygodniu stycznia na serwisach streamingowych nie dzieje się wiele. Najciekawiej wygląda premiera nowego serialu na Apple TV+, w którym zobaczymy Harrisona Forda. Na Amazon Prime trafiają dwa głośne filmy, a świetna polska produkcja ląduje akurat w kinach.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO MAX, Amazon Prime, Apple TV+ i kin.

Netflix

W końcówce miesiąca nie za wiele dzieje się na Netflixie, gdzie jednak pojawi się komedia, w której zagrali wspólnie Eddie Murphy i Jonah Hill. Mowa o filmie “My i Wy”, debiutującego w roli reżysera scenarzysty Kenyi Barrisa, który pracował nad skryptem do najnowszego obrazu wraz z Hillem. Ma być on utrzymany w konwencji buddy movie i skupiać się na spotkaniu rodzinnym, w którym uczestniczą krewni dwójki millenialsów, pozostających ze sobą w związku. Oprócz wspomnianych aktorów w produkcji zagrali m.in. David Duchovny, Julia Louis Dreyfus i Nia Long. Premiera filmu w piątek.

Tego samego dnia na stronie pojawią się również dwa seriale. Pierwszym jest hiszpańska “Śnieżna dziewczyna”, która opowie o śledztwie, mającym na celu odnalezienie małej dziewczynki, która nagle znika podczas parady w Maladze. Drugą propozycją jest brytyjskie “Lockwood i spółka”, oparty na serii książek Jonathana Strouda nowy serial fantasy,m przeznaczony dla nastolatków, opowiadający o trójce badaczy zjawisk nadprzyrodzonych, która rzuca wyzwanie duchom, nawiedzającym Londyn. Dzień wcześniej na serwis trafi również druga część serialu anime “Record of Ragnarok”. Na odważnych czeka drugi sezon serialu fantasy “Królowie Johannesburga”. I to by było w zasadzie na tyle.

HBO MAX

Widzowie odwiedzający stronę HBO MAX, po to by zobaczyć nowy odcinek “The Last of Us” mogą w tym tygodniu trafić także na ponownie dodany do biblioteki film Stevena Spielberga “AI. Sztuczna Inteligencja”. Innym klasycznym tytułem, który można oglądać na serwisie od tego tygodnia jest “Mouchette” Roberta Bressona, a z kolei w niedzielę na stronie ląduje “Ojciec Stu”, biograficzny film z Markiem Wahlbergiem w roli głównej.

Amazon Prime

Kilka ciekawych filmów, mających swoje premiery w ostatnich latach, trafia w tym tygodniu na stronę Amazon Prime. W czwartek ląduje tu “Obiecująca. Młoda. Kobieta”, błyskotliwy pełnometrażowy debiut aktorki Emerald Fennell, ze świetną Carey Mulligan w roli głównej. Dzień później na serwisie pojawi się “Apokawixa”, reklamowany jako pierwszy polski film o zombie obraz w reżyserii Xawerego Żuławskiego, gorąco przyjęty na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Apple TV+

Tymczasem jedną z premier miesiąca na Apple TV+jest serial “Terapia bez trzymanki”, którego gwiazdą jest sam Harrison Ford. Gwiazdor Hollywood jeszcze w tym roku przypomni o sobie widzom w jednej ze swych najsłynniejszych ról, w świeżej odsłonie przygód Indiany Jonesa. Tymczasem nowa produkcja Apple TV+ to komedia, w której Ford gra psychoanalityka, starającego się pomóc swemu pacjentowi, pogrążonemu w żałobie, granego przez Jasona Segela, będącego również twórcą scenariusza do serii. Liczyć ma sobie ona dziesięć odcinków.

Kina

Do kin wchodzi w końcu debiut reżyserski Damiana Kocura “Chleb i sól”. Choć film nie zzostał nagrodzony na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, wcześniej zdobył trofeum na imprezie w Wenecji, w konkursie “Horyzonty”. Fabuła tej produkcji koncentruje się wokół pewnego młodego pianisty, który powraca do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie konfrontuje się ze swymi dawnymi znajomymi. Całość została oparta na prawdziwych zdarzeniach z Ełku i jest to rodzaj połączenia filmu fabularnego z dokumentem, w którym zagrali wyłącznie naturszczycy. Kocur opowiada w nim przede wszystkim o perwersyjnym uroku powrotu na stare śmieci i konstruowaniu odwiecznej opozycji My vs. Oni.

W kinach pojawi się również “Mężczyzna imieniem Otto”, remake szwedzkiego filmu z 2015 roku, który powstał zapewne z dwóch powodów. Po pierwsze po to, by móc obsadzić w głównej roli, zgryźliwego i stetryczałego sześćdziesięciolatka, pozostającego w żałobie po śmierci swojej żony, Toma Hanksa. Po drugie po to, by Mark Foster, twórca tak różnych obrazów jak choćby “Marzyciel”, “Quantum of Solace” czy “World War Z” znów zaliczył kasowy hit, bo film radzi sobie w box office całkiem nieźle.

W kinach także nowy film Marii Sadowskiej “Pokusa”, litewsko-irlandzki “Zamek”, a także familijne “Pimi z Krainy Tygrysów”.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper