Słuchawki bezprzewodowe

Wygodne słuchawki bezprzewodowe to dzisiaj obowiązkowe akcesorium. Sprawdźcie najlepsze modele!

Maciej Zabłocki | 25.01, 08:30

Zakup wygodnych słuchawek bezprzewodowych, zarówno dousznych jak i nausznych, staje się dzisiaj niemal obowiązkowym wydatkiem. Zgodnie z aktualnymi trendami, znacznie wzrosła liczba odsłuchiwanych podcastów czy muzyki zgromadzonej w serwisach streamingowych takich jak Spotify, Tidal lub Apple Music. Podróżując komunikacją miejską, często właśnie w taki sposób chcemy sobie umilić dalszą drogę. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych i wygodnych słuchawek i dokonać wyboru na najbliższe lata.

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD.

Dobre słuchawki bezprzewodowe charakteryzują się przede wszystkim głębokim brzmieniem, komfortem użytkowania, kompatybilnością z wybranymi urządzeniami oraz długim czasem pracy na baterii. Najciekawsze modele douszne powinny zawierać gotowy zestaw wymiennych gumek o różnej wielkości, żebyśmy mogli je we właściwy sposób dopasować do budowy naszego ucha. Warto też zwrócić uwagę na takie parametry jak pojemność akumulatora, głębokość basu (zgodnie z opiniami i testami znalezionymi w sieci) czy dedykowaną aplikację. To właśnie ona pozwoli zadbać o aktywację wyciszenia otoczenia (popularne ANC), włączenie dźwięku przestrzennego (w zakresie 360 stopni) lub zastosowanie korektora, znacznie wpływającego na charakter odtwarzanych utworów. Tego typu słuchawki powinny mieć również wbudowane co najmniej dwa mikrofony do prowadzenia swobodnych konwersacji. Jeżeli posiadamy telefon marki Apple lub Samsung, zdecydowanie rekomendujemy zakup jednego z dedykowanych modeli właśnie od tych producentów. Zyskamy pewność działania i dodatkowe funkcje wynikające z doskonałej kompatybilności. 

Słuchawki douszne czy nauszne? Te drugie także mają wiele zalet, ale sprawdzą się do innych zastosowań

Słuchawki bezprzewodowe

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że są wśród nas użytkownicy, którym nie odpowiadają słuchawki douszne i w takiej sytuacji znacznie lepiej zrobią, rozglądając się za zdecydowanie większymi słuchawkami nausznymi. Ich oczywistą wadą jest wyraźnie ograniczona mobilność, a także zdecydowanie mniejsza wygoda i komfort użytkowania w trakcie wykonywania programów treningowych. Potrafią za to dostarczyć o wiele głębsze, pełniejsze brzmienie i zauważalnie potężniejszy bas - szczególnie ten drugi parametr ma dla niektórych niebagatelne znaczenie. Słuchawki nauszne nie wpłyną też w tak dużym stopniu na zmęczenie naszych uszu i nie rozładują się po kilku godzinach pracy. Modele douszne, choć wykorzystują wygodne i niewielkie etui do ładowania, same w sobie wytrzymają na baterii do 8h. Nauszne z kolei potrafią pracować nieprzerwanie przez 30 do nawet 40h. To ich olbrzymia zaleta, choć nie da się ukryć, że przeznaczone są dla nieco innych okoliczności i sposobu pracy. Cenowo obydwie kategorie wyglądają bardzo podobnie. 

Sprawdzone słuchawki, to także zakup na lata, bo jeśli początkowo zainwestujemy nieco większe środki w odpowiedni sprzęt, nie będziemy czuli konieczności jego wymiany przez wiele długich miesięcy. Warto też zwrócić uwagę na szeroki zakres pasma przenoszenia i jakość wykonania. Rekomendujemy wybór sprawdzonych i renomowanych producentów takich jak Apple, Samsung, Sony, JBL czy Edifier. Ten ostatni przez wiele lat kojarzony był wyłącznie z drogo wycenianymi produktami premium, ale producent postanowił przenieść swoje rozwiązania do nieco tańszych i bardziej przystępnych urządzeń. Charakteryzują się głębokim basem, dobrym brzmieniem, niezależnie od wybranego gatunku i sprawnie działającym wyciszeniem otoczenia. W świecie słuchawek nie ma sensu czekać na kolejne, udoskonalone modele. W budżecie do 1000 czy nawet 2000 zł większość producentów osiągnęła tak wysoki poziom jakości dźwięku, że śmiało możecie już teraz rozglądać się za odpowiednim wyborem, do czego gorąco zachęcamy. 

cropper