Iphone 13 mini

Wybierz jeden z telefonów Apple - zobacz ceny iPhone 11, 12 lub 13!

Maciej Zabłocki | 17.11, 09:25

Chociaż nie brakuje głosów, że Apple w ostatnich latach nie dokonuje żadnej rewolucji sprzętowej, to wyniki sprzedaży do tej pory pozostają na szalonym poziomie. Wydany iPhone 14, mimo zaporowych cen, sprzedaje się znakomicie. Mowa tutaj szczególnie o wersji Pro, która w tym roku dostarczyła znaczącej ewolucji, rezygnując z popularnego notcha. Nie trzeba jednak kupować najnowszego modelu, bo te starsze dalej radzą sobie doskonale. 

Materiał powstał przy współpracy z RTV Euro AGD. 

Telefony z logo nadgryzionego jabłuszka są w niektórych kręgach traktowane jako jedyne urządzenia, które warto posiadać. Nie mówimy przecież o wyznawcach tej firmy, a zwykłych użytkownikach, którym bardzo odpowiada zarówno system operacyjny jak i łatwość użytkowania. Jeden spójny ekosystem znacząco wpływa na komfort pracy, pozwalając przenosić w locie swoje zdjęcia, notatki czy nagrania, bez zgrywania ich na komputer czy dysk zewnętrzny. Gdy do zestawu kupimy jeden z komputerów Apple, możemy dla przykładu odbierać połączenia głosowe z poziomu laptopa, nie dotykając telefonu. Takich urozmaiceń i wygodnych rozwiązań jest mnóstwo, a wielu klientów z całego świata nie wyobraża sobie dziś codziennego funkcjonowania bez tych wszystkich udogodnień. 

iPhone 11 dalej pozostaje świeży i wydajny, a kosztuje przystępne pieniądze

iPhone 11

W niniejszym artykule podkreślimy trzy wybrane serie telefonów Apple, które pojawiły się na rynku w ostatnich latach. Jeżeli chcielibyście przeskoczyć do środowiska Apple i sprawdzić, jak to wszystko działa, to zdecydowanie warto rozważyć zakup modelu iPhone 11. To dalej wystarczająco mocny i świeży telefon, wyposażony w 6,1" ekran LCD o rozdzielczości 1792x828 pikseli z 60 Hz odświeżaniem. Całość zasila bardzo wydajny procesor Apple A13 Bionic, którego moc dalej pozwala na wygodne i bezproblemowe korzystanie z tego urządzenia, bez żadnych mikroprzycięć i spowolnień. Producent zaktualizował też iPhone'a 11 o najnowszy system operacyjny iOS16, który wprowadza mnóstwo interesujących zmian, w tym opcję kompletnej przebudowy wizualnej zablokowanego ekranu, umożliwiając ustawienie dowolnej tapety, której elementy będą nachodzić na cyfry zegara. Chociaż na papierze iPhone 11 jest zdecydowanie najsłabszym z wymienionych wariantów, to znacznie staniał po dłuższej obecności na rynku i może być doskonałym produktem na początek przygody z ekosystemem producenta.

Apple dalej dystrybuuje starsze modele smartfonów, bo mają taką moc i jakość aparatów, że nie starzeją się zbytnio, nawet mimo upływu lat. Gdybyście chcieli jednak zainwestować w coś nowocześniejszego, to na rynku znajduje się iPhone 12. Ten telefon, w porównaniu do poprzednika, ma przede wszystkim wymieniony ekran na OLED, co gwarantuje kapitalną, głęboką czerń, duże kontrasty, lepsze oszczędzanie baterii i ogólnie ładniejszy obraz. Znacznie wzrosła też rozdzielczość, bo mimo tej samej przekątnej, wynosi teraz 2532x1170 pikseli, co daje dużo większe zagęszczenie na cal i w rezultacie o wiele lepsze efekty. Wymieniono także procesor na znacznie szybszy - A14 Bionic, ale aparaty pozostały w zasadzie takiej samej jakości. Telefon przybrał za to inne, bardziej kanciaste i kwadratowe kształty, co wielu użytkownikom przypadło do gustu. Podobnie jak poprzednik, otrzymał aktualizację do najnowszego iOS 16, a w planach producenta są jeszcze co najmniej dwie duże aktualizacje systemowe. 

iPhone 13

Jeśli chcecie zainwestować w jeszcze lepszy smartfon, warto rozważyć model iPhone 13, który względem poprzednika zachował doskonały ekran, ale zyskał znacznie dłuższy czas pracy na baterii i lepszy zestaw aparatów. Obiektywy są teraz zauważalnie większe, a telefon potrafi zrobić o wiele lepsze zdjęcia nocne. Łapie przy tym o wiele mniej szumów podczas rejestrowania wideo w rozdzielczości 4K i 60 klatkach. Dalej wyposażony jest w 6,1" ekran OLED o tej samej rozdzielczości, co iPhone 12, ale wykorzystuje zauważalnie mocniejszy procesor Apple A15 Bionic. Względem poprzednika ma także wyraźnie zmniejszony notch, co oznacza mniejsze wcięcie w ekranie i w rezultacie nieco więcej widocznych treści. Bryła pozostała niezmieniona, dalej jest kwadratowy, ale wygląda bardzo elegancko. Modele iPhone 12 oraz iPhone 13 wspierają ładowanie bezprzewodowe i uchwyt magnetyczny z rodziny MagSafe, który pozwala naładować smartfon od 1 do 100% w czasie nieco powyżej godziny, a więc znacznie szybciej niż standardowa ładowarka. Co ważne, tylko iPhone 11 ze wszystkich wymienionych modeli ma w zestawie ładowarkę. Egzemplarze z nowszych serii dysponują jedynie kablem lightning. 

cropper