XSXS

Xbox Series X/S w sprzedaży w Empiku. Sprawdźcie ceny za konsole i akcesoria!

Maciej Zabłocki | 10.11, 08:37

Konsole Microsoft Xbox Series zdobyły szerokie uznanie w naszym kraju, głównie za sprawą abonamentu Game Pass, którego zawartość w zestawieniu z ceną jest doprawdy imponująca. Od teraz możecie kupić te sprzęty także w sklepach sieci Empik, gdzie kosztują odpowiednio 2499 zł za XSX oraz 1394 zł za  XSS. Co otrzymujecie w ramach takiej kwoty? Bardzo dużo.

Materiał powstał przy współpracy z siecią Empik. 

Empik to jedna z najbardziej znanych sieci sklepów w Polsce. Możecie tam kupić wiele różnych, ciekawych rzeczy. Od prasy przez książki aż po różnorodne prezenty, figurki, gry komputerowe czy planszowe, właśnie na konsolach kończąc. W sprzedaży są zarówno Xbox Series X, jak i Xbox Series S. Za chwilę pokrótce omówimy specyfikacje tych dwóch sprzętów. Chociaż ten drugi nazywany jest pieszczotliwie "ziemniakiem" to jego design, wielkość i cena są niewątpliwie gigantyczną zaletą względem pozostałych urządzeń na rynku. 

Różnice w specyfikacji pomiędzy Xbox Series X oraz S są zauważalne, ale też uzależnione od oczekiwań i ekranu, którym dysponujecie

XSXS_1

Już na starcie warto podkreślić, że Xbox Series X oraz S przeznaczone są dla nieco innego odbiorcy. Pierwsza z tych konsol, zauważalnie mocniejsza, stworzona została do zabawy w rozdzielczości 4K, z uwzględnieniem najwyższych ustawień jakości grafiki. Dysponuje teoretyczną mocą obliczeniową o wartości 12 TFLOPs, a XSX oprócz tego, ma także napęd, dzięki któremu może uruchamiać gry kupione w sklepie w pudełku. Xbox Series S z kolei to sprzęt przeznaczony głównie dla posiadaczy telewizorów FullHD, a więc o zauważalnie niższej, choć dalej wystarczającej rozdzielczości. Jego teoretyczna moc to 4 TFLOPs, a główne różnice sięgają wydajności karty graficznej oraz mniejszej ilości pamięci operacyjnej. Dodatkowo, brakuje w nim napędu, więc często nazywany jest "odtwarzaczem Game Passa", bo praktycznie do tego właśnie służy. Poza nieco mniejszą mocą i wspomnianym brakiem sprzętowym, nie różni się jednak zupełnie niczym, jeśli chodzi o możliwości użytkowe. 

Na jednym i drugim sprzęcie możemy włączyć dokładnie te same gry. Na Xbox Series S będzie trzeba je kupić w oficjalnym sklepie Microsoftu, jeżeli nie wystarczy nam zawartość Game Passa. Czym on jest, omówimy za chwilę. Xbox Series S jest także pięknie wykonany, bardzo niewielki, całkowicie bezgłośny i nie wymaga wiele prądu do działania. Wyposażono go w 512GB wbudowanej pamięci na gry, co może nie być w pełni wystarczające, bo po wypakowaniu konsoli z pudełka zostaje tylko 364 GB. Resztę przestrzeni zajmują niezbędne pliki systemowe, których nie możemy usunąć. Wielkość tej pamięci można powiększyć albo za sprawą zewnętrznego dysku, albo za pomocą dedykowanych kart rozszerzeń. 

Abonament Game Pass to usługa, która zrewolucjonizowała rynek gamingowy

Game Pass

Xbox Series S powinien być sprzętem bardzo cenionym przez młodszych odbiorców. Nie kosztuje tak wiele, jak "większe" konsole, a dzięki możliwości wykupienia abonamentu Game Pass, pozwoli na setki godzin kapitalnej zabawy. No właśnie, ale czym ten rzeczony abonament jest? To usługa skonstruowana przez Microsoft, która wymaga stałej, miesięcznej opłaty w wysokości 54 zł (można z niej w każdej chwili zrezygnować), ale w zamian otrzymujemy regularny dostęp do blisko 140 gier z bogatej biblioteki producenta. Do Game Passa w dniu premiery trafiają wszystkie pozycje wydawane lub produkowane przez Microsoft. To oznacza, że za 54 zł miesięcznie możemy ściągnąć najnowsze Halo: Infinite, Forze Horizon 4 czy 5, a także nadchodzącą Forze Motorsport 8 (która pojawi się na rynku bez żadnej numeracji). Oprócz tego znajdziemy tam pełną kolekcję serii Gears of War, pozostałe odsłony Halo, a także pełen komplet tytułów od Bethesdy, czyli Obliviona, Skyrima, Fallouta czy Dooma, a także przyszłorocznego Starfielda. Do abonamentu regularnie trafiają nowe gry, ale na stałe są tam jedynie te, które wychodzą spod skrzydeł Microsoftu. Pozostałe po jakimś czasie zostają wymienione na inne, ale spokojnie - czasu na ogranie dostaniecie mnóstwo, bo gdy jakiś tytuł trafi do Game Passa to będzie tam przez przynajmniej kilka miesięcy. 

Tutaj znajdziecie zdrapki i kody, którymi możecie zasilić konto w sklepie Microsoftu. Dzięki temu kupicie najnowsze gry, takie jak Call of Duty Modern Warfare 2, a także zdrapki pozwalające na doładowanie abonamentu Xbox Game Pass. Jeżeli natomiast zdecydujecie się zainwestować w konsolę Xbox Series X wyposażoną w napęd optyczny (lub macie już Xbox One S/X), warto wejść na te stronę, by zobaczyć pełną ofertę gier na Xboxy dostępną w sklepie internetowym sieci Empik. Co istotne, to właśnie Xbox Series X/S są obecnie najnowszymi konsolami Microsoftu i pozwolą na jeszcze wiele lat zabawy. Kupując takie urządzenie, gwarantujecie sobie spokój na kilkadziesiąt nadchodzących miesięcy. Co ważne, wspomniany powyżej Xbox One to starsza konsola, wydana pierwotnie w 2013 roku. Xbox Series to jej następca, który zadebiutował w listopadzie 2020 roku. 

cropper