Najrzadziej platynowane gry nowej generacji. Te pucharki ma garstka osób

Najrzadziej platynowane gry nowej generacji. Te pucharki ma garstka osób

Igor Chrzanowski | 03.07, 12:26

Gdy na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 wprowadzono osiągnięcia i trofea, spora część graczy znalazła w tym coś dla siebie i zaczęła namiętnie calakować oraz platynować posiadane przez siebie gry. Trend ten trwa oczywiście na PlayStation 5 - poznajmy najrzadsze platyny nowej generacji.

W dzisiejszym zestawieniu przygotowałem dla Was 20 najrzadziej platynowanych gier na PlayStation 5. Nowa konsola Sony jest na rynku już od blisko 20 miesięcy, a więc na tyle dużo czasu, abyśmy mogli zobaczyć już które z tytułów pojawiających się na sprzęcie Japończyków, są prawdziwymi rarytasami dla łowców super rzadkich trofeów. Poniższe dane wziąłem ze strony PSN Profiles - największej i najbardziej reprezentatywnej społeczności łowców trofeów na PlayStation. Dodatkowo pominąłem przy tym bardzo niszowe gierki, których platyny mają po 2-3 osoby. 

Diablo II: Resurrected - 0,32%

Okazuje się, że najrzadziej platynowaną grą na PlayStation 5 jest remaster drugiej części Diablo. Według poradnika, aby zdobyć tu wszystkie osiągnięcia trzeba przejść grę aż 21 razy, co na spokojnie może zająć nawet i tysiąc godzin. Nic dziwnego, że platynę ma tu tylko 0,32% graczy.

Fortnite - 0,41%

Fortnite jest kolejną niemalże "niemożliwą" do zdobycia platynką. Dlaczego? Jeśli wszystko pójdzie po waszej myśli, bez żadnych powtórek czy zgonów, i tak musicie rozegrać co najmniej 1500 meczów w trybie Ratowanie Świata - a tu pojedyncza rozgrywka trwa z dobre 20-30 minut. Zarówno na PS4 jak i na PS5 osiągnięcie to zdobyły dosłownie garstki osób. Sam próbowałem, ale stwierdziłem, że no nie ma bata, nie starczy mi na to życia.

NBA 2K22 - 0,55%

Projektanci gier sportowych często przygotowują szalenie wymagające osiągnięcia, które zdobyć mogą tylko naprawdę najbardziej doświadczeni i utalentowani gracze danego tytułu. Z najnowszym NBA 2K22 jest podobnie - jeśli macie odpowiednie umiejętności, platynowy pucharek wpadnie Wam dopiero po 150 godzinach.

Deep Rock Galactic - 0,68%

Deep Rock Galactic już samo w sobie jest dość trudną produkcją, aczkolwiek jej wymasterowanie może być jednym z najtrudniejszych wyzwań w waszej growej karierze. Nie dość, że całość zajmuje aż 300 godzin, to jeszcze duża część trofeów opiera się na konkretnym poziomie trudności, a jak dobrze wiecie, nie tak łatwo znaleźć odpowiednią drużynę, która pozwoli nam na zdobycie konkretnego pucharka.

NHL 22 - 0,75%

Wracamy na moment do gier sportowych. Obok NBA 2K, jedną z najbardziej wymagających serii jest NHL od Electronic Arts. Tutaj najważniejszy pucharek ma tylko 0,75% osób, a sporo zależy tu oczywiście od naszych umiejętności w rozgrywkach online. 

NBA 2K21 - 0,77%

Z jakiegoś powodu, pomimo bycia równie szalenie trudną grą do splatynowania, NBA 2K21 ma nieco lepsze statystyki niż młodszy braciszek. Czy to ze względu na dłuższą dostępność na rynku? Być może.

Oddworld: Soulstorm - 1,26%

Oddworld nigdy nie było łatwą serią jeśli chciało się zrobić w niej 100% wyzwań - już na PSX uratowaniu wszystkich Mudokonów stanowiło nie lada wyczyn, ale tym razem to deweloperzy dali już na całego. Stąd tylko 1,26% graczy zdołało wbić tu platynę.

Worms: Rumble - 1,27%

Worms: Rumble jest pierwszą odsłoną marki, która próbowała czegoś nowego, ale pomimo sporej początkowej popularności, dużo trofeów opiera się o grindowanie meczów online, a przy bardzo małej już społeczności graczy, jest to dość trudne do osiągnięcia.

Final Fantasy XIV - 1,28%

Gatunek MMORPG od zawsze stawiał masę szalonych wyzwań swoim graczom, co tyczy się dwóch następnych gier z tego zestawienia. W Final Fantasy XIV Online na PlayStation 5 póki co dopiero 1,28% graczy zdołało zdobyć platynowy pucharek - według poradnika zajmuje to dobre tysiąc godzin i masę grindu.

The Elder Scrolls Online - 1,52%

Podobnie jest z The Elder Scrolls Online, gdzie zdobycie ostatniego pucharka stanowi spore wyzwanie dla tych, których nie kręcą takie rzeczy jak chociażby łowienie rybek. Na PS5 platynę ma 1,52% graczy, ale na PlayStation 4 zaledwie 0,17% osób. 

Temtem - 1,58%

Sieciowy klon Pokemonów nie zdobył oczekiwanej popularności na konsolach, aczkolwiek nadal było tu na tyle dużo graczy, aby stworzyć całkiem fajną społeczność. Jak się okazuje, tylko nieco ponad 1,5% miłośników tytułu zdecydowało się na polowanie na platynkę.

Hell Let Loose - 1,81%

Hell Let Loose jest jedną z głośniejszych strzelanek dotyczących II Wojny światowej w ostatnich latach, dzięki czemu zyskała naprawdę sporo graczy, którzy zdecydowali się dać grze szansę. Dość szybko okazało się jednak, że łowcy trofeów natknęli się tu na kilka upierdliwych, staroświeckich osiągnięć stworzonych na zasadzie. Zrób X czegoś, zabij Y kogoś i tym podobne bzdury. Efekt? Tylko 1,81% platyn i średni czas 95 godzin rozgrywki, aby takową zdobyć.

FIFA 21 - 1,82%

Zdobycie platynowego osiągnięcia w FIFIE nigdy nie było łatwe - prawie za każdym razem po najważniejszy puchar sięgało niespełna 2 procent wszystkich grających, przy czym często bywało to nawet mniej niż 1%. FIFA 21 wpisuje się w tą średnią i tutaj platynowe osiągnięcie ma 1,82% osób.

Destruction AllStars - 1,92%

Jedna z najgłośniejszych gier z pierwszego roku życia PlayStation 5 dołączyła do PlayStation Plus z prawdziwym hukiem i z równie wielkim hukiem prawie zaliczyła zgon. Teraz Sony stara się odratować tytuł, ale co z tego wyjdzie, zobaczymy. Póki co platynkę zdobyło tu 1,92% grających, przy czym nie jest to w sumie takie czasochłonne - to tylko 25 godzin zabawy.

Train Sim World 2 - 1,96%

Najpopularniejszy konsolowy symulator kolei jest równie wymagający co w sumie męczący - gdyby nie jedno upierdliwe osiągnięcie, platynowe trofeum zdobyłoby więcej niż 1,96% graczy. No bo w sumie, nawet w takim tytule, komu chce się jeździć przez 10 tysięcy mil.

Hunter's Arena: Legends - 2,38%

Hunter's Arena: Legends zadebiutowało na PlayStation 5 w ramach PlayStation Plus i szturmem zdobyło serca graczy. Niestety, ci równie szybko opuścili serwery gry. Z tego właśnie względu zdobycie dziś platyny jest dość ciężkim wyzwaniem - nie dość, że trzeba tu wygrać co najmniej 12 meczów, to jeszcze należy wykonać szereg kolegialnych wyzwań, a to przy hermetycznej społeczności jest bardzo trudne.  

Battlefield 2042 - 3,57%

Jaki nowy Battlefield jest każdy już wie. Niemniej jednak łowcy trofeów nie odpuścili sobie zabawy z tytułem Electronic Arts i zapełnili konsolowe serwery. Według statystyk PlayStation Network po platynę sięgnęło tylko 0,1% graczy, ale na PSN Profiles jest to ponad 3,57%.

Dead by Daylight - 3,58%

Dead by Daylight ma jedną z najdłuższych list trofeów na PlayStation 5, dzięki czemu jest atrakcyjnym kąskiem dla tych, którzy pragną zagrać w tytuł zapewniający sporą liczbę punktów do statystyk. Aktualnie platynę ma 3,58% szczęśliwców, którzy ukończyli szereg wymagających wyzwań. 

Devil May Cry 5 - 3,67%

Zazwyczaj slashery mają bardzo niski współczynnik platynowania, a to głównie ze względu na dość duże umiejętności, jakie musi okazać gracz podczas obcowania z tym gatunkiem. Jak się okazuje, posiadacze DMC 5: Special Edition radzą sobie lepiej niż posiadacze gry na PlayStation 4 - tutaj platynę wbiło prawie 1% graczy więcej.

Call of Duty: Black Ops Cold War - 4%

Naszą listę zakończymy piątą odsłoną cyklu Call of Duty: Black Ops. Produkcje Treyarch zawsze serwowały najcięższe platyny, ale tym razem deweloperzy jednak poluzowali trochę temat, dzięki czemu gracze tegoż CoD-a znacznie chętniej sięgają po platynowy pucharek - teraz to równe 4% osób. 

Czy zależy ci na zdobywaniu trofeów?

No jasne, uważam się za łowcę trofeów
1903%
Chętnie platynuję gry, ale tylko te ulubione
1903%
Raz na jakiś czas zdarza mi się wbić platynkę
1903%
Nie dbam o to - nawet nie wiem ile mam trofeów
1903%
Pokaż wyniki Głosów: 1903
cropper