Gorące premiery na gorący lipiec - te seriale zadebiutują w najbliższym miesiącu

Gorące premiery na gorący lipiec - te seriale zadebiutują w najbliższym miesiącu [Netflix, Apple TV, HBO Max]

Kajetan Węsierski | 30.06, 21:30

Nadchodzący miesiąc zapowiada się naprawdę gorąco. Zresztą, już w momencie pisania tego tekstu topię się od samego siedzenia i stukania klawiszy. A przecież jeszcze się nawet ten lipiec nie zaczął! I warto pamiętać, że choć świeże powietrze jest czymś zbawiennym dla organizmu, a ruchu nigdy za wiele, to w pełnym słońcu zdecydowanie lepiej po prostu zostać w domu i przeczekać do wieczora, gdy temperatury będą niższe. 

Tylko co wtedy robić? Dużych gier wideo nie ma, książki wszystkie przeczytane, a komiksy nadrobione… I tu wchodzą platformy SVOD, które rozwijają się tak prężnie, jak mało co! Okazuje się bowiem, że gorąco nie będzie wyłącznie na dworze, ale także w serwisach streamingowych, które dostarczą nam naprawdę sporej liczby nowych produkcji serialowych, które pomogą nam wytrwać przeczekiwanie upałów. 

Dziś chciałbym przedstawić Wam pozycji, które pojawią się już w nadchodzących tygodniach. Będzie kilka całkowitych nowości, nieco nowych sezonów, a także dwie premiery drugich części sezonów (i to głośnych tytułów). Chyba nie muszę Was zachęcać do lektury, prawda? Nie przedłużam więc i zapraszam do zapoznania się z tym, co będzie nam umilało czas w najbliższym miesiącu! 

Stranger Things - Sezon 4 Część 2 (1 lipca) - Netflix

Miesiąc zacznie się od dużego uderzenia - to bardziej niż pewne. Na Netflix zadebiutuje bowiem druga część czwartego sezonu Stranger Things, który niezwykle przypadł odbiorcom do gustu. Zewsząd napływają słowa pochwały dla twórców za kierunek, w jakim poszli z serialem, więc pozostało to skończyć z pozytywnym hukiem. Jak wyjdzie? Przekonamy się dosłownie za momencik - zdecydowanie warto czekać. 

The Terminal List (1 lipca) - Prime Video

Tego samego dnia zadebiutuje także najnowsza pozycja od Prime Video, gdzie główną rolę zagra Chris Pratt (znany m.in. ze „Strażników Galaktyki” i „Jurassic World”). Wcieli się on w byłego żołnierza Navy Seals, który będzie próbował dojść do rozwiązania, jakim cudem cały jego pluton wpadł w zasadzkę wroga podczas jednej z tajnych operacji militarnych. Kolejna sensacyjna produkcja od Amazona, więc warto czekać. 

Black Bird (8 lipca) - Apple TV+

Tydzień później będziemy mogli przeskoczyć na Apple TV+, aby podziwiać niewątpliwy talent aktorski Tarona Egertona, Grega Kinneara, czy choćby Paula Hausera. W serialu przyjdzie nam śledzić losy skazanego na 10 lat więzienia Jimmy’ego Keene’a, który na mocy umowy z FBI próbuje zaprzyjaźnić się z seryjnym mordercą i poznać miejsce pochówku 18 kobiet, które ów swego czasu zabił. 

The Anarchists (10 lipca) - HBO Max

Nieco później dostaniemy ciekawy dokument (jedyny w naszym zestawieniu), który przybliży sprawę pewnego Kanadyjczyka, Jeffa Berwicka. Mężczyzna zasłynął w 2015 roku, gdy zszokował świat swoją teorią anarchizmu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zaczął ją wprowadzać w życie i zdobywać coraz to nowszych wyznawców. Wszystko to rozwinęło się do niebotycznych rozmiarów. 

The Anarchists

Better Call Saul - Sezon 6 Część 2 (12 lipca) - Netflix

Kolejną kontynuacją rozgrzebanego sezonu w lipcu będzie druga część finału „Better Call Saul”, a więc głośnego spin-offu „Breaking Bad”, który skupia się na doskonale znanej postaci popularnego prawnika. Jak dotychczas odcinki nie zawodzą, a my powoli zmierzamy do brzegu w sposób, o jakim wielu marzyło. Miejmy nadzieję, że zwieńczenie nie zawiedzie, a my skończymy ze spoconymi oczami. 

What We Do in the Shadows - Sezon 4 (13 lipca) - HBO Max

Jeśli rzeczywiście tak będzie, to przyda się także coś na rozweselenie - i tu „What We Do in the Shadows” od Taiki Waititiego nada się wprost idealnie. Czwarty sezon genialnej komedii o wampirach (w nieco innym wydaniu, niż znamy z wielu dzieł popkultury) dostarczy nam prawdopodobnie po prostu więcej tego, co dobrze znamy - czarny humor, przaśne żarty i niezwykle przemyślany komizm sytuacyjny. 

Resident Evil (14 lipca) - Netflix

Ten serial ma prawdopodobnie tylko dwa wyjścia - albo zostać sporym hitem na miarę pierwszych filmów pełnometrażowych (o grach nawet nie wspominam), albo okazać się całkowitą wtopą (jak kilka nowych produkcji). W jaką stronę pójdzie? Trudno stwierdzić. Faktem jest natomiast, że to pozycja obowiązkowa w kalendarzu praktycznie każdego gracza z aktywną subskrypcją Netflixa. Ja czekam i jestem ciekaw, co z tego będzie.

Park Jurajski: Obóz Kredowy - Sezon 5 (21 lipca) - Netflix

Jeśli udaliście się do kina na „Jurassic World: Dominion” i najzwyczajniej w świecie nie jesteście zadowoleni z tego, co mieliście okazję oglądać to… Jest pewne rozwiązanie! Już 21 lipca na Netflixie zadebiutuje piąty sezon „Obozu Kredowego”, a więc naprawdę przyjemnej animacji z uniwersum Parku Jurajskiego! Choć całość kierowana jest bardziej do młodszej widowni, to i starsi będą się całkiem nieźle bawić. 

Harley Quinn - Sezon 3 (28 lipca) - HBO Max

W lipcu zadebiutuje także serial animowany, którego wyczekują fani komiksów i nie tylko - jedna z najlepszych czarnych komedii ostatnich lat, a więc trzeci sezon opowieści o Harley Quinn! Popularna antagonistka powróci na HBO Max, aby raz jeszcze rozprawić się ze wszystkimi, którzy ją irytują i załażą za skórę. Jeśli brakuje Wam nieco śmiechu w życiu, to gwarantuję, że przy okazji tej produkcji dostaniecie go wręcz w nadmiarze. 

Surface (29 lipca) - Apple TV+

Kolejna produkcja od Apple, która ma potencjał, aby stać się niezłą perełką! Skupia się bowiem na Victorii (w tej roli zjawiskowa Christin Park), która przeżywa nieudaną próbę samobójczą. Problemem jest to, iż nie pamięta, co doprowadziło ją do tak skrajnej decyzji. Próbuje więc odbudować swoje życie i zrozumieć, dlaczego była bliska popełnienia największego błędu, jaki tylko mogła. 

Surface

cropper