Mandalorianooo

Disney+ właśnie zadebiutował w Polsce, a do jego oglądania przyda się dobry telewizor

Maciej Zabłocki | 14.06, 18:25

Właśnie dzisiaj zadebiutował Disney+! To jeden z najbardziej wyczekiwanych serwisów VOD wśród polskich fanów. W swoich bibliotekach ma niezwykle cenione serie Marvela, takie jak Avengers, Iron Man, Thor czy Strażnicy Galaktyki. Ponadto właśnie tam możemy zobaczyć dwa sezony świetnego Mandaloriana w doskonałej jakości. Sprawdźmy zatem, jakie materiały możemy obejrzeć i jaki telewizor będzie potrzebny, żeby konsumować treści z Disney+ w najlepszej jakości. 

Telewizor służy dzisiaj w zdecydowanej większości do oglądania biblioteki serwisów VOD czy grania w gry na konsoli, a daleko mu już do klasycznego odbiornika domowej kablówki. Na Polskim rynku regularnie debiutują nowe usługi, a jedną z nich jest Disney+, który w swojej bogatej ofercie ma mnóstwo ciekawych treści do zaoferowania. To właśnie od dzisiaj, za 28,99 zł miesięcznie, będziemy mogli zobaczyć blisko 800 filmów i aż 1000 seriali. Są wśród nich produkcje ze świata Gwiezdnych Wojen, uniwersum Marvela, no i rzecz jasna, z bogatych zbiorów Disneya i Pixara. Niniejszy serwis VOD jest niemal stworzony dla każdej grupy wiekowej, bo treści dla siebie znajdą w nim zarówno najmłodsi jak i starsi użytkownicy. 

Na czym warto oglądać Disney+, żeby wycisnąć z niego najwyższą jakość? 

TCL i odbiór serwisów VOD

Gdy podejmiemy decyzje o zakupie abonamentu, warto wziąć pod uwagę odbiornik z którego korzystamy w domu. Jeżeli konieczna będzie wymiana telewizora, warto ją dobrze przemyśleć, bowiem Disney+ jest jedną z tych aplikacji, która wspiera absolutnie wszystkie najważniejsze technologie poprawy jakości obrazu. Byłoby zatem znakomicie, gdyby i nasz TV potrafił zrobić z nich dobry użytek i zagwarantował w związku z tym pełną zgodność. Na szczęście w rodzinie TCL dosłownie każdy telewizor z 2021 czy 2022 roku wspiera rozdzielczość 4K z HDR, a to już pozwoli na oglądanie biblioteki filmów w kapitalnej jakości. Gdybyśmy jednak oczekiwali czegoś więcej, warto zainwestować w najnowszy model z rodziny C63, gdzie wariant 55" dostępny jest za bardzo przystępne 2600 zł. Wspiera filmowy standard Dolby Vision, a także Dolby Atmos i zyskał matryce wyposażone w technologie QLED, czyli warstwę kropek kwantowych znacznie podkręcających kolory. A czym jest technologia Dolby Vision? Wprowadza nadzwyczajną jakość kolorów, kontrast i jasność, odmieniając całkowicie doświadczanie obrazu. To inteligentny format HDR, wykorzystujący dynamiczne metadane. Dzięki niemu zobaczymy więcej detali podczas oglądania materiałów wideo, zarówno w ciemnych jak i całkiem jasnych miejscach. 

Takie telewizory bez problemu obsłużą aplikację Disney+ za sprawą najnowszego systemu operacyjnego Google TV. Na tym jednak bogata oferta producenta się nie kończy. Gdybyście oczekiwali jeszcze wyższej jakości, przemyślcie zakup modeli wyposażonych w podświetlanie Mini LED, o wiele dokładniejsze od klasycznych LCD. To będą już modele z rodziny C83 oraz flagowej serii C93. Takie jednostki wycenione są na co najmniej 5999 zł za 55", ale mają 144 Hz matryce, zestaw kapitalnych głośników marki ONKYO czy też wsparcie Dolby Vision IQ oraz HDR10+. Całość wspierają najszybsze procesory w ofercie firmy, gwarantujące bezproblemowe i szybkie działanie dowolnej aplikacji. A do tego podświetlanie Mini LED gwarantuje bardzo wysokie kontrasty, głęboką czerń i jeszcze lepszy HDR. Do konsumowania treści z Disney+ to jeden z najlepszych wyborów. Taki Mandalorian, który robi doskonały użytek ze światów generowanych cyfrowo, wykorzysta pełen potencjał modeli C83 oraz C93. 

cropper