Słoneczny Patrol

Jak potoczyły się losy gwiazd "Słonecznego patrolu"? Jedna z nich została Aquamanem

Igor Chrzanowski | 08.05.2022, 12:02

Słoneczny patrol to serial, który swego czasu oglądał każdy z nas, lecz nie każdy się do tego otwarcie przyznawał. Nawet dziś, te ponad 40 lat od emisji pierwszego odcinka legenda kultowej produkcji jest nieśmiertelna i co rusz przypomina o sobie przy różnych okazjach. Czy wiecie jednak jak potoczyły się losy aktorów znanych z serialu?

Pamela Anderson, David Hasselhoff, Yasmine Bleeth, Carmen Electra, czy nawet Jason Momoa - to właśnie te i wiele innych osób przewinęły się przez plan Słonecznego patrolu jako zawsze piękni i zawsze odważni ratownicy. Wiele z nich doczekało się naprawdę bardzo interesujących karier i do dziś świecą triumfy w Hollywood czy to na wielkim ekranie czy też w studiu nagraniowym. Inni jednak nie mieli takiego szczęścia i popadli w narkotyki, seks taśmy, albo po prostu wszyscy o nich zapomnieli, bo tak naprawdę nie było o kim pamiętać.

Wystrzałowa kariera, ale nie dla każdego

Dwoma najbardziej popularnymi dziś aktorami, którzy te kilkadziesiąt lat temu grali w Słonecznym patrolu są chyba David Hasselhoff i Jason Momoa - obydwaj panowie wciąż budzą wielkie emocje i każda ich wizyta na dużym i małym ekranie jest wielce wyczekiwana przez całe Hollywood. Blisko 70. już letni David stał się istną ikoną popkultury, dzięki czemu ma ten zaszczyt, że w takich produkcjach jak na przykład Strażnicy Galaktyki 2, przychodzi grać samego siebie. W między czasie grał też w naprawdę udanym Klik i robisz co chcesz, czy też w prześmiewczej serii Rekinado. Opórcz tego nadal aktywnie zajmuje się nagrywaniem muzyki - jego ostatni singiel (I Just) Died in Your Arms ukazał się w 2021 roku! Jeśli zaś chodzi o Jasona Momoę, ten zadebiutował w Słonecznym patrolu jako 19. latek i od tego czasu jego kariera, no cóż, mocno raczkowała. Prawdziwą gwiazdą Hollywood stał się dopiero przy okazji swojego debiutu w Conan Barbarzyńca 3D oraz w serialu Gra o Tron gdzie grał Drogo - od tego momentu zainteresowali się nim wszyscy więksi producenci i tak oto trafił do DC jako Aquaman.

A co się stało z innymi przystojniakami z serialu? David Charvet zagrał w paru średnich filmach, dorobił się dwójki dzieciaków, jednakże od 2010 roku ani nie gra, ani nie nagrywa żadnych muzycznych singli. Jeszcze słabiej poradził sobie David Chokachi, ten jegomość po Słonecznym partolu zagrał tylko małe role epizodyczne i poboczne postacie w takich serialach jak chociażby Sabrina, nastoletnia czarownica. Jaason Simmons zaś długo był aktywny zawodowo, ale największym dziełem w jakim zagrał jest... Rekinado.

Seks, narkotyki i inne używki

No dobra, to pora przejść do omawiania tego co ze swoim życiem wyczyniały reprezentantki tej piękniejszej części świata. Na początku weźmy się za doskonale znaną wszystkim Pamelę Anderson - symbol piękna i erotyki w drugiej połowie lat 90. oraz jedną naprawdę dobrze radzących sobie gwiazd Hollywoodu. Pamela grała w Słonecznym patrolu przez aż 110 odcinków, co jest jednym z najdłuższych staży na planie tejże produkcji. Jeszcze w trakcie swojego udziału w show, aktorka stała się ofiarą gigantycznego seks-skandalu, bowiem jej prywatne taśmy, nagrywane z Tommym Lee, zostały skradzione i wypuszczone do internetu, gdzie zapewne latają do dziś.

A wspominam o tym, albowiem już w tym roku wydany zostanie serial bazujący na ich historii, gdzie dowiemy się co i jak mniej więcej zaszło w tej sprawie oraz jakim cudem para pobrała się znając się zaledwie 4 dni. Jak zatem widać, Pamela jest wiecznie na topie, nawet 25 lat po swoim najlepszym okresie w karierze. Później też grała w wielu produkcjach, ale już nie jako ich główna gwiazda, a raczej postać poboczna lub jedna z kilku znanych twarzy - za duży sukces na pewno warto uznać serial V.I.P z jej udziałem. Dziś słyszymy o niej głównie dzięki powracającemu skandalowi, a nie jej wybitnym wyczynom aktorskim.

Drugą z gwiazd, która przetrwała w Hollywood więcej niż 5 minut na pewno jest Carmen Electra, która to doskonale radziła sobie zarówno jako piosenkarka jak i aktorka komediowa. Oprócz Słonecznego patrolu możecie ją kojarzyć także ze Strasznego filmu, Poznaj moich Spartan, czy też Totalny kataklizm. Aktualnie występuje głównie gościnnie w programach telewizyjnych, bowiem muzyczną karierę zawiesiła w 2014 roku, zaś kinową w 2015 roku. Niemniej jednak po kultowym serialu działała w Hollywood jeszcze wiele lat.

Czego nie można z kolei powiedzieć o Yasmine Bleeth - piękna i marząca o karierze w modelingu dama świetnie radziła sobie do 2003 roku, kiedy to po raz ostatni wystąpiła w filmie Słoneczny patrol: Ślub na Hawajach. Co stało się z nią później? A no wpadła w narkotyki i doszczętnie zniszczyła sobie życie. Zero filmów, seriali, modelingu, czy czegokolwiek wartego uwagi - z nałogu podobno wyszła, ale dziś do jej dawnej figury oraz temperamentu jest bardzo daleko. Serialowa Summer, czyli Nicole Eggert próbowała jakoś tam przeżyć w Hollywood, ale z dość mizernym skutkiem. Dość nieźle zagrała Detektyw Watts w filmie Przynęty, ale im dalej w las, tym gorzej jej szło i ostatecznie jej kariera upadła w 2014 roku. Co do reszty aktorek, tutaj naprawdę nie ma się co rozwodzić, bo nic nie osiągnęły i skończyły co najwyżej na operacjach plastycznych. 

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper