James Bond - Aktorzy

Nowy James Bond. Tych aktorów najczęściej przymierza się do roli Agenta 007

Kajetan Węsierski | 01.02.2022, 22:00

James Bond to marka, która ma za sobą długie dekady świetności. Właściwie trudno znaleźć dziś kogoś, kto nie kojarzy Agenta 007 i nie oglądał choćby jednego filmu z niezwykle długiej serii dzieł sensacyjnych. To dziś ikona kina - nie tylko wspomnianego gatunku, ale w najszerszym możliwym znaczeniu. Postać ta dojrzewała i ewoluowała wraz z popkulturą, a każdy kolejny aktor dokładał do niej swoją cegiełkę. 

Teraz, gdy wraz z „Nie czas umierać” z rolą pożegnał się znakomity Daniel Craig, przyszła pora na nowe otwarcie. I na to, by kolejny raz osadzić w smokingu szytym na miarę aktora, który mógłby uciągnąć tak wiele ważącą rolę. Prawdopodobnie każdy z nas byłby w stanie wymienić kilku najlepszych kandydatów według prywatnych opinii, a trzeba też zaznaczyć, że wielu przewija się w mediach na co dzień. 

Dziś chciałbym przedstawić Wam dziesięciu, o których można czytać najczęściej w kontekście zostania kolejnym Jamesem Bondem. Wszystkie poniższe nazwiska zdążyły pojawić się w minionych miesiącach w serwisach internetowych jako potencjalni następny Craiga. I trzeba przyznać, że każdy może coś wnieść do kilku kolejnych filmów o kultowym już agencie. Sprawdźcie sami!

Tom Holland

Najmłodsza kandydatura, ale przewijająca się naprawdę często. Sam Tom wyraził chęć sprawdzenia swoich sił w roli Jamesa Bonda, choć chyba to jeszcze nie jest odpowiedni moment. Wiekowo nie jest źle (dla wielu jego dziecięca twarz może być przeszkodą), a forma fizyczna zdecydowanie wystarczy. Niemniej, sam mam wrażenie, że warto wstrzymać się jeszcze kilka lat. 

temp_name

Richard Madden

Richard dał się poznać jako znakomity aktor przy okazji „Gry o Tron”, gdzie wcielał się w Robba Starka. Tam zaskarbił sobie sympatię wielu odbiorców (nie tylko z Wielkiej Brytanii) i szybko zaczął być przymierzany do „większego” kina. Jeszcze w ubiegłym roku oficjalnie znalazł się w kanonie Kinowego Uniwersum Marvela przy okazji filmu „Eternals”, więc może to dobra pora, aby wejść na kolejny etap? 

temp_name

Henry Cavill

Superman, Wiedźmin… Rola Jamesa Bonda mogłaby dopełnić naprawdę niesamowitą trójcę „badassów” w CV Henry’ego. Aktor, podobnie jak kilku innych na liście, zgłosił swoją chęć do wskoczenia w garnitur i trzeba przyznać, że działa to na wyobraźcie. Aparycji mu nie brakuje, formy fizycznej może zazdrościć każdy, a umiejętności aktorskie to u niego wysoki poziom. Byłby ciekawie. 

temp_name

James Norton

A może ktoś mniej znany? James Bond - jako marka - niejednokrotnie prowadził do rozsławienia aktora, który decydował się podjąć jego roli. Tak mogłoby być także i w tym przypadku. W swoich poprzednich występach James pokazał już, że potrafi świetnie grać emocjami widza, a przy tym oferować naprawdę sporo dzięki swojemu talentowi. Nie dziwi mnie, że od kilku lat przymierzany jest na Agenta 007. 

temp_name

Luke Evans

Walijski aktor ma za sobą role w takich filmach jak Hobbit, Szybcy i Wściekli, czy nawet Immortals: Bogowie i Herosi. Na ekranie wypada znakomicie, a w ostatnich latach jego typ urody ewoluował tak, że zdaje się perfekcyjnie pasować do brytyjskiego agenta. Uwielbiam jego role i niesamowicie chętnie zobaczyłbym, ile energii mógłby tchnąć w postać Jamesa Bonda. Buty po Danielu Craigu zdają się dla niego idealne. 

temp_name

Michael Fassbender

Mam nadzieję, że w komentarzach pojawią się stwierdzenia, że Pan Michael jest za stary, to będziemy musieli sobie porozmawiać! Niemiecki aktor wciąż prezentuje się znakomicie i zamiata wielu innych swoją ekranową charyzmą. Jestem pewien, że odnalazłbym się w roli Agenta 007 i już od kilku lat mam wrażenie, że jest przymierzany do przejęcia tej roli. Cóż - jeden z ostatnich „gwizdków”, by to zrobić. 

temp_name

Michael B. Jordan

Jestem ogromnym fanem Michaela B. Jordana. Uwielbiam większość jego ról i filmów, w których występuje. A co w tym wszystkim najlepsze, to fakt, iż jego progres oraz swoboda przed kamerami zdają się rosnąć z produkcji na produkcję. Nie dziwi mnie także to, iż jest przypisywany do postaci Jamesa Bonda - to od lat bardzo głośne nazwisko na skalę globalną i facet, który dźwignie każdą rolę. 

temp_name

Tom Hardy

Choć ostatnio Tom Hardy kojarzony jest przede wszystkim z roli Venoma, to nie można zapomnieć, iż jest to wyjątkowo utalentowany aktor, który odnajduje się dosłownie w każdym możliwym gatunku filmowym. A do produkcji sensacyjnych zdaje się wręcz stworzony. Bardzo chciałbym zobaczyć, jak wypadłby w czymś na wzór Jamesa Bonda i nie dziwią mnie doniesienia z mediów, że jest do tej obsady rozpatrywany.

 

temp_name

Robert Pattinson

Od czasów „Zmierzchu” kariera Pattinsona cały czas nabiera tempa i można odnieść wrażenie, że chwyta się coraz ambitniejszych produkcji. Co ważne - w każdej z nich dosłownie wymiata. Jakiś czas temu miał okazję sprawdzić się w „Tenet”, a już za kilka miesięcy zadebiutuje jako Batman. Może James Bond byłby dobrą opcją na kolejny krok w dużej marce filmowej? Jestem pewien, że by sobie poradził. 

temp_name

Idris Elba

Ten przypadek jest szczegóły - sam kilka tygodni temu wspominałem, iż twórcy Jamesa Bonda potwierdzili, że kontaktowali się z Irisem Elbą już jakiś czas temu. Oczywiście daleko temu do jakiegokolwiek potwierdzenia, ale skoro rozmowy się toczyły, to oznacza, że ktoś musiał go w tej roli widzieć. Jedno jest pewne - mówimy o kapitalnym aktorze, który udowadniał, że dałby radę w każdej roli. 

temp_name

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper