10 najlepszych modów do GTA The Trilogy - The Definitive Edition

10 najlepszych modów do GTA The Trilogy - The Definitive Edition

Bartosz Dawidowski | 26.12.2021, 09:00

GTA The Trilogy - The Definitive Edition pojawiło się na rynku w szokująco kiepskim stanie. W szczególności na konsolach takich jak PS4, XOne i Switch, gdzie framerate do teraz pozostawia sporo do życzenia. Lepiej przeniesienie klasycznych odsłon serii Grand Theft Auto do środowiska Unreal Engine 4 udało się na PC, ale i tutaj gry z kompilacji dalekie są od ideału.

Nie dziwi w takiej sytuacji fakt, że fani od razu zabrali się do roboty nad poprawianiem GTA The Trilogy - The Definitive Edition. W Sieci szybko pojawiła się masa świetnych modów, upiększających i ulepszających klasyczne produkcje Rockstar w wydaniu pecetowym. Przed wami 10 najlepszych w tym momencie modów z tej kategorii.

Dalsza część tekstu pod wideo

10. Classic Weapons Pack - GTA 3 Definitive Edition

Broń może w GTA 3 Definitive Edition wyglądać zdecydowanie lepiej od tego co dostaliśmy w remasterze. Za ulepszenie wyglądu giwer z tego klasyka zabrał się użytkownik znany pod pseudonimem K1IIM2n, który stworzył pakiet nowych tekstur dla całego arsenału z tej przełomowej gry w historii Rockstar.

Link do pobrania

9. SA Open All Interiors - GTA San Andreas Definitive Edition

Mod autorstwa SruckstarGames odblokowuje wszystkie normalnie zamknięte lokacje, które pojawiają się w cutscenkach w GTA San Andreas. Dzięki tej przeróbce możemy zwiedzić m.in. dal domy publiczne w Los Santos, biuro Wu Zi Mu w San Fierro czy domy wszystkich dziewczyna CJ-a.

Link do pobrania

8. Better Road Textures - GTA Vice City Definitive Edition

Tekstury dróg to element, który od razu rzuca się w oczy po wskoczeniu do samochodu w jakiejkolwiek odsłonie serii GTA. Dlatego tak ważne jest, by to podłoże wyglądało odpowiednio dobrze. Deweloperzy remasterów niestety nie przyłożyli się do wykonania tego elementu w Vice City, ale również w tym względzie z odsieczą pospieszyli fani, tworząc mod "Better Road Textures".

Link do pobrania

7. Weapons and Sounds - GTA San Andreas

Wystrzały giwer w zremasterowanym wydaniu GTA San Andreas brzmią... anemicznie. Mod Ukazeta poprawia ten aspekt gameplayu, wprowadzając do produkcji znacznie bardziej realistyczne i przyjemne efekty dźwiękowe (zaczerpnięte głównie z Call of Duty 4), związane z prowadzeniem ognia.

Link do pobrania

6. Realistic Handling - GTA San Andreas Definitive Edition

Model jazdy w serii GTA krytykowany jest praktycznie od zawsze (również obecnie, bo GTA V dalekie jest od ideału pod tym względem) za przesadną "arcade'owość" i brak realizmu. Jeśli zaliczacie się do grona osób poszukujących bardziej wyrafinowanego kierowania autami i jednośladami w GTA San Andreas, to ten mod jest właśnie dla was.

Link do pobrania

5. Better LOD Config - GTA Trilogy (wszystkie gry)

Jednym z większych z graficznych rozczarowań w rockstarowej Trylogii jest kłujący w oczy pop-in obiektów. Tym aspektem oprawy zajął się Bigbadjarret, którzy przygotował prosty, ale bardzo skuteczny "mod". To plik konfiguracyjny (ini), który zawiera zmiany znacznie ulepszający LoD (Level of Detail) obiektów, co zauważalnie poprawia grafikę przy jednoczesnym wzroście obciążenia sprzętowego (jeśli zatem już teraz wasz PC generuje mało satysfakcjonujący framerate, to lepiej zapomnieć o tym modzie).

Link do pobrania

4. Claude/Tommy Vercetti - GTA 3/GTA Vice City Definitive Edition

Wiele osób narzeka na to, jak w remasterach Trylogii wyglądają główni bohaterowie. Nie umknęło to uwadze modderów, którzy szybko zabrali się do roboty, wydając odpowiednie przeróbki modeli 3D z GTA 3/GTA Vice City. Dzięki pracy DoctorMicah w wydaniach Definitive Edition możemy cieszyć się ze wizerunku Tommy'ego Vercetti oraz Claude, którym zdecydowanie bliżej do oryginału.

Link do pobrania (Tommy)

Link do pobrania (Claude)

3. All Radio Songs Restored - GTA San Andreas Definitive Edition

Ze stacji radiowych w GTA San Andreas Definitive Edition wycięto część piosenek i audycji, znajdujących się w pierwotnym wydaniu gry. Mod "All Radio Songs Restored" przywraca pełen soundtrack produkcji w całej swojej audialnej chwale. By zainstalować tę prostą, lecz bardzo przyjemną przeróbkę należy po prostu wrzucić zawartość rozpakowanej paczki plików do podanego przez autora katalogu.

Link do pobrania

2. Better Rain - GTA Trilogy (wszystkie gry)

Jedną z największych graficznych wpadek w momencie premiery GTA The Trilogy - The Definitive Edition był okropny efekt deszczu. Ten aspekt oprawy został w pewnym stopniu poprawiony w wydanych, oficjalnym patchu. Jeszcze lepszą robotę wykonali jednak fani w modzie "Better Rain", który jest kompatybilny z wszystkimi grami zawartymi w Trylogii. Rzecz jest tak dobra, że instalacja tego dzieła od Instanity666 jest w mojej opinii obowiązkowa!
 
Link do pobrania

1. Project Revitalized - GTA San Andreas Definitive Edition

GTA San Andreas - Definitive Edition może nabrać życia dzięki świetnemu pakietowi przeróbek zebranych w ramach moda zwanego „Project Revitalized". Dzieło wprowadza do gry szereg poprawek dotyczących rozdzielczości cieni, tekstur (ulepszenia doczekało się prawie 800 powierzchni), efektów świetlnych i wielu shaderów. Po zainstalowaniu Project Revitalized oprawa w San Andreas nabiera realistycznego sznytu - kosztem zmniejszenia framerate'u. Mod zapewnia jak dotąd najbardziej imponującą poprawę oprawy w grach zawartych w Trylogii. Poniżej czekają na was instrukcje w formie filmiku, jak zainstalować to dzieło QTmodza, który naprawdę się przy nim napracował.

Link do pobrania


Bartosz Dawidowski Strona autora
Dla PPE pisze nieprzerwanie od momentu założenia portalu w 2010 roku. Przygodę z interaktywną rozrywką zaczynał od gier na kasetach magnetofonowych, by później zapałać miłością do Amigi i PlayStation. Wciąż tęskni za złotą erą najlepszych japońskich RPG-ów z lat 90. Fan strategii, gier oferujących symulacyjne elementy i bogatą immersję. Miłośnik lotnictwa w każdej postaci.
cropper