10 najlepszych Easter Eggów i smaczków w serii Assassin's Creed

10 najlepszych Easter Eggów i smaczków w serii Assassin's Creed

Bartosz Dawidowski | 19.12.2021, 09:00

Marka Assassin's Creed nie jest specjalnie znana z bogactwa poukrywanych Easter Eggów. Gdy jednak nieco poszperać w światach przygotowanych przez Ubisoft, można w nich znaleźć sporo niezłych smaczków.

10. Assassin's Creed: Rogue - Vaas, Splinter Cell i Prince of Persia

W Assassin's Creed Rogue Ubisost umieścił na półkach kilka smaczków dla fanów wydawanych przez siebie gier. Oprócz magazynów z okładkami, na których widnieje Vaas z Far Cry 3 czy grafiki z  Ghost Recon: Future Soldier, Splinter Cell: Blacklist i Splinter Cell: Conviction, ujrzeć możemy w budynku Abstergo również tytułowego księcia w wydaniu z Prince of Persia: Warrior Within.

9. Assassin's Creed: Liberation - bagienny wieloryb

Po wdrapaniu się na latarnię w pobliżu hiszpańskiego fortu, w Louisiana Bayou, można przedostać się w Assassin's Creed Liberation do "punktu widokowego", w którym słychać dźwięki wydawane przez wieloryby. Kiedy będziemy dłuższą chwilę wpatrywać się w wody znajdujące się na dole, po chwili wyłoni się z nich wielki, morski ssak. Cóż to za piękny gatunek, ten bagienny wieloryb!

8. Assassin's Creed III - Indyczy asasyn

Jeden ze śmieszniejszych Easter Eggów w dziejach skrytobójczej marki Ubisoftu skryto blisko posiadłości Davenportów. Wystarczy tylko schować się za rogiem budynku i gwizdnąć, by przywołać tutaj... indyka. Ptaszysko podążą po wykonaniu tej czynności za protagonistą, ale to nie koniec tego żartu. Po wprowadzeniu doskonale znanego fanom retroklimatów "kodu Konami" (góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, O, X na DualShocku) sprawimy, że na głowie zwierzaka pojawi się malutki, asasyński kaptur.


 
7. Assassin's Creed: Brotherhood – motywy z Metal Gear

W Brotherhood natknąć się można na oczywiste odniesienie do marki Metal Gear. To oczywiście kombinezon Raidena, który zdobyć można po zaliczeniu wszystkich wyzwań w programie wirtualnych treningów Animus. Dodatkową aluzją do postaci Raidena jest fakt, że ten bohater zdobywał swoje bojowe doświadczenie - w przeciwieństwie do Snake'a - w wirtualnych symulacjach.

Drugi smaczek związany z Metal Gear, to zupełnie niepasujące do epoki kartonowe pudło, która ujrzeć można przed spotkaniem z Leonardem da Vincim.


6. Asassin's Creed - Optimus Prime na ścianie

Na niektórych budynkach znajdujących się w Damaszki, w pierwszym Assassin's Creed, można zauważyć charakterystyczny wzór drewnianych okiennic. Kształt przypomina maskę Optimusa Prime'a po transformacji w ciężarówkę. Mały smaczek, a cieszy.

5. Assassin's Creed Unity – Cukiernicza tajemnica

Odszukanie wszystkich pięciu ukrytych tortów w Unity zajęło fanom... ponad rok. Ubisoft naprawdę dobrze schował te ciacha (deweloperzy sami musieli naprowadzić społeczność na te przedmioty). Po odnalezieniu wszystkich przedmiotów z serii (i oczywiście zjedzeniu ich) odblokowujemy... ogromny tort, na którego szczycie stoi Marquis de Bullion, postać, która występowała w wersji demonstracyjnej gry, pokazywanej podczas E3 2014 (i o której słuch później zaginął). Ubisoft zachował tego bohatera właśnie na tego Easter Egga. Po spróbowaniu konsumpcji gigantycznego ciacha, Bullion zaczyna z nami walczyć. Gość jest przy tym wyjątkowo mocnym zawodnikiem.

4. Assasin's Creed Valhalla – “Gollum” szuka pierścienia

W jednym z obszarów położonych niedaleko wioski wikingów Eivor może dziwaka ogarniętego obsesją tajemniczego pierścienia. Przedmiot ma się znajdować we wraku okrętu. Kiedy główny bohater wyławia pierścień tajemniczy jegomość wpada w szał, zachowując się jak Gollum ze znakomitych powieści fantasy J.R.R. Tolkiena.

3. Assassin's Creed Origins - TARDIS z "Doctor Who"

Jeden z najtrudniejszych do odkrycia w dziejach serii Assassin's Creed smaczków ukryto w znakomitej egipskiej przygodzie Bayeka. W głębinach Nilu możemy w Assassin's Creed Origins natknąć się na kamienną... budkę, która mocno przypomina TARDIS z serialu "Doctor Who". Cóż, wygląda na to, że tym razem bohater nie wybrał najlepszego miejsca na materializację swego wehikułu.

2. Assassin's Creed Odyssey - Prawie jak Breath od the Wild

To jeden z lepiej ukrytych Easter Eggów w marce Assassin's Creed. W Odyssey Ubisoft umieścił smaczek dla fanów Zeldy. W regionie Malis, na charakterystycznym cyplu/wysepce znajdziemy kilka kamieni ustawionych w kręgu. W jego centralnej części znajduje się ulepiony z gliny ludek, z patykami zamiast ramion i przyklejonym do nich uschniętym liściem. Poszukiwacze Koroków z Breath of the Wild od razu rozpoznają, o co chodzi w tym Easter Eggu.

1. Assassin's Creed Valhalla - Keith Flint z The Prodigy

Ubisoft postanowił upamiętnić zmarłego w 2019 roku Keitha Flinta, wokalistę z zespołu The Prodigy. W Valhalli Eivor spotyka pod ruinami jednego z angielskich kościołów barda, nazywającego się Keith. Główny bohater(-ka) rozpoczyna w tym miejscu małą bójkę z biskupem, któremu nie podoba się hałasowanie. W trakcie bijatyki Keith śpiewa piosenkę z refrenem: "Smack my Bishop". To parafraza tytułu jednego z bardziej rozpoznawalnych utworów The Prodigy. Po popaleniu przedmiotów znajdujących się w pobliżu Eivor jest też nazywany przez Keitha "Fire Starterem" (kolejna aluzja do słynnej piosenki zespołu).