10 najbardziej zwariowanych i komicznych modów do Red Dead Redemption 2

10 najbardziej zwariowanych i komicznych modów do Red Dead Redemption 2

Bartosz Dawidowski | 19.09.2021, 09:00

Pecetowe mody do genialnego Red Dead Redemption 2 powstają od momentu premiery gry Rockstar na komputerach, czyli od listopada 2019 r. Od tego czasu pojawiło się już wiele zakręconych i komicznych przeróbek fanów. Przed wami lista najlepszych projektów tego typu.

10. Telekinesis

Po zainstalowaniu tego moda Arthur kończy z używaniem broni palnej i zaczyna korzystać z mocy telekinezy. NPC-e i wybrane obiekty nie mają szans z paranormalnymi zdolnościami protagonisty.

Link do pobrania 

9. Gigantyczny Arthur

Arthura można dzięki Lenny's Simple Trainer zmienić w giganta. Zapewnia to sporo komicznych efektów, kiedy gargantuiczny główny bohater wchodzi w interakcje z napotkanymi NPC-ami "liliputami". Dzięki Lenny's Simple Trainer można również grać jako dowolny model postaci dostępny w RDR 2 czy włączyć godmode.

Link do pobrania

8. Riot Mode

Riot Mode powoduje, że wszyscy NPC ze świata Red Dead Redemption 2 stają się wrodzy wobec Arthura a przy okazji również wobec siebie. Jak łatwo się domyślić agresywne hordy atakujące głównego bohatera przypominają stada zombiaków. Idealny mod dla chcących przeprowadzić totalną rozwałkę w RDR 2.

Link do pobrania

7. Zwierzaki kontratakują

Lenny's Simple Trainer pozwala nie tylko na wcielenie się w gigantycznego Arthura. To wspaniałe narzędzie daje też możliwość wcielenia się w dowolnie wybranego zwierzaka z RDR 2. Dotyczy to również tzw. legendarnych okazów czy egzotycznych stworów, takich jak lew. Oczywiście można też poszybować w przestworzach, jako orzeł czy inny ptak. Miłej zabawy!

Link do pobrania

6. Eksplodująca amunicja

Trainer Lenny'ego znów daje radę, tym razem podmieniając zwykłą amunicję na wybuchowe kulki. Zniszczenie, jakie wywołuje ta modyfikacja trudno porównać z czymkolwiek innym w grze. Polecam fanom totalnej destrukcji (w szczególności, że eksplozje rozwalają całe wnętrza budynków).

Link do pobrania

5. Storm Gun

Kolejny prosty w swoim działaniu, ale bardzo miodny mod. Storm Gun działa tak, że gdzie uderza wystrzelony pocisk tam też biją pioruny. Zaskakująco przyjemna zabawa!

Link do pobrania 

4. Fight Club

Fight Club to coś w stylu Riot Mode, ale z większym wyrafinowaniem, bo z opcją wyłączenia reakcji stróżów prawa. Mod pozwala na przywoływanie dowolnie wybranych NPC-ów, którzy są skorzy do bitki na pięści, niczym w filmowym "Fight Clubie".

Link do pobrania

3. Real VR

Luke Ross stworzył w tym roku jeden z najbardziej imponujących i zarazem szalonych projektów w RDR 2. Gość zapewnił nam możliwość grania na PC w... wirtualnej rzeczywistości. Wygląda to i działa zaskakująco dobrze. Mod, który pozwala na przejście całej gry w VR, można pobrać po wpłaceniu drobnej sumy na Patreonie twórcy, który wcześniej stworzył wspaniałą przeróbkę VR do GTA 5.

Link do pobrania

2. Playground

GoPro_2027 stworzył rewelacyjny "kombajn" do RDR 2, czyli narzędzie pozwalające na włączenie wielu zwariowanych skryptów/efektów w grze. Mod Playground pozwala przykładowo na sterowanie statkiem kosmicznym UFO, którym można przeprowadzać ataki, na wprowadzenie do gry hord zombiaków i wiele innych komicznych efektów (w tym Gravity Gun, inspirowany marką Half-Life).

Link do pobrania

1. Pig Rider

Mod stworzony przez JulioNIB pozwala na zamienianie w wierzchowce wielu zwierzaków z gry - chociażby psów, wieprzy, krokodyli, wilków czy niedźwiedzi. Futrzaste stwory mają oczywiście odpowiednio zwiększone rozmiary, przypominając swoją posturą potężne konie. Najlepsza w modzie Pig Rider jest możliwość wskoczenia na grzbiet... gigantycznego orła czy nietoperza. Naprawdę udana to przeróbka, która zapewnia całe godziny zwariowanych akcji w grze.

Link do pobrania

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper