Filmy na podstawie książek Nory Roberts - TOP 11 

Filmy na podstawie książek Nory Roberts - TOP 11 

Kajetan Węsierki | 24.06.2021, 23:00

Ranking, który teraz przygotowaliśmy, prawdopodobnie nie znajdzie szerokiego grona odbiorców. Jestem jednak pewien, że  konkretna nisza, która lubuje się w tego typu pozycjach, będzie zadowolona. Przygotowaliśmy dla Was bowiem zestawienie wszystkich filmów, które bazują na książkach autorstwa pani Nory Roberts! W większości są to melodramaty, ale zdecydowanie warto bliżej się z nimi zapoznać.

Dzisiejszy ranking będzie dość nietypowy, albowiem nie trzeba było w żadnym wypadku wyrzucać  jakiejkolwiek pozycji, by go stworzyć. Tak się bowiem składa, że filmów na podstawie książek Nory Roberts powstało jedenaście. Oznacza to, że jedyna kontrowersja, jaka może się pojawić, dotyczy wyłącznie kolejności. Jeśli macie inne zdanie od mojego, śmiało wspomnijcie w komentarzach, która z pozycji jest Waszym zdaniem najlepsza i dlaczego. 

Najwięcej filmów bazujących na powieściach pani Roberts pojawiało się w pierwszej dekadzie XXI wieku, ale są dwa wyjątki, które wykruszyły się z tej formuły, o czym zaraz będziecie mieli okazję się przekonać. Żadna z pozycji nie jest oczywiście na poziomie zgarniania całych mas nagród, ale wiele z nich po prostu warto zobaczyć, jeśli lubicie takie klimaty. Nie ma sensu przeciągać wstępu - przejdźmy do rankingu! 

Zobacz także: Filmy na podstawie Agathy Christie

Tribute (2009) - TOP 11 - Nora Roberts Filmy

Zestawienie otwiera film na podstawie książki „Hołd”. Produkcja opowiada o dawnej gwieździe filmowej, Cilli, która w dorosłym życiu decyduje się poświęcić swojej jedynej i największej pasji - restaurowaniu domów. Gdy postanawia uratować posiadłość swojej babci, okazuje się, iż ta nawiedza ją w snach! Sytuacja jest więc trudna, a jakakolwiek pomoc niezbędna. Całkiem przyjemny film, ale nic specjalnego. 

Tribute (2009) - Nora Roberts Filmy

Miasteczko Innocence (2011) - TOP 10 - Nora Roberts Filmy

Dziesiąta pozycja na liście bazuje na książce pod tym samym tytułem. Opowiada o utalentowanej skrzypaczce, która przybywa do pewnego miasteczka, gdzie chce znaleźć nieco spokoju i inspiracji. Tam spotyka bardzo miłego mężczyznę, który okazuje się być poszukiwany pod zarzutem seryjnych morderstw. Sytuacja bardzo się skomplikuje i bez wątpienia nie będzie łatwa dla kobiety. 

Miasteczko Innocence (2011) - Nora Roberts Filmy

Sanktuarium (2001) - TOP 9 - Nora Roberts Filmy

Jedna z najstarszych adaptacji książek Nory Roberts i raz jeszcze melodramat. Tym razem poznajemy reporterkę, Jo Ellen Hathaway, której całe życie zmienia się jednego dnia - gdy dostaje pocztą swoje własne fotografie. Okazuje się, iż ktoś zna jej każdy ruch i cały czas ją obserwuje. Decyduje się uciec na małą wyspę i tam znaleźć schronienie, ale dość zagadkowe zdarzenia pozwalają jej sądzić, że prześladowca pojechał za nią. 

Sanktuarium (2001) - Nora Roberts Filmy

Czarodziejskie Chwile (1989) - TOP 8 - Nora Roberts Filmy

Najstarsza pozycja z repertuaru filmów bazujących na powieściach Nory Roberts -na podstawie książki „Magiczne Chwile”. Opowiada o kobiecie, która choć pozornie posiada wszystko, czego mogłaby chcieć, wciąż goni za wolnością. Decyduje się więc założyć własny program magiczny - wraz z niezwykle przystojnym i uwodzicielskim czarodziejem. Niestety pomimo jej przebojowości, przekonanie mężczyzny do występów publicznych nie jest łatwym zadaniem. 

zarodziejskie Chwile (1989) - Nora Roberts Filmy

Zorza Polarna (2009) - TOP 7 - Nora Roberts Filmy

Następny film na liście opiera się o powieść pod tym samym tytułem. Poznajemy w nim policjanta, Nate’a Burnsa, który dostaje posadę szefa posterunku na Alasce. Choć udał się tam w poszukiwaniu spokoju, jego życie zostanie wywrócone do górny nogami przez niezwykle przebojową Meg Galligan - niezależną pilotkę, która skrywa mroczną tajemnicę związaną z zaginięciem własnego ojca. 

Zorza Polarna (2009) - Nora Roberts Filmy

Angels Fall (2007) - TOP 6 - Nora Roberts Filmy

Pozycja ta przedstawia nam spokojną Reese Gilmore - kobietę po przejściach. Jako jedyna ocalała bowiem ze strzelaniny w bostońskiej restauracji, gdzie zarabiała na życie. W tytułowym Angels Fall szuka spokoju ducha i odzyskania równowagi. Gdy jednak podczas rutynowego spaceru po lesie staje się świadkiem morderstwa, wszystko ulatuje niczym liść na wietrze. Powód jest dość prosty - nikt jej nie wierzy. 

Angels Fall (2007) - Nora Roberts Filmy

W samo południe (2009) - TOP 5 - Nora Roberts Filmy

Pierwszą piątkę otwiera film o Phoebe McNamarze - policyjnej pani porucznik, która zajmuje się negocjowaniem z przestępcami. W życiu, prócz pracy, najważniejsze są dla niego dwie kobiety, chora matka oraz młoda córka. Gdy pewnego dnia poznaje przystojnego właściciela baru, początkowo próbuje oprzeć się jego zalotom. Nie wytrzymuje jednak długo i wpada w prawdziwy wir miłości. 

W samo południe (2009) - Nora Roberts Filmy

Błękitny dym (2007) - TOP 4 - Nora Roberts Filmy

W filmie poznajemy Catarrinę Hale - policjantkę z wydziału w Baltimore, która fascynuje się piromanią. Zawodowo zajmuje się właśnie sprawami podpaleń, co jest niejako urazem z dzieciństwa. Prywatnie natomiast nie ma kompletnie szczęścia. Wszyscy jej partnerzy giną w niewyjaśnionych okolicznościach. 

Błękitny dym (2007) - Nora Roberts Filmy

Noc na bagnach Luizjany (2009) - TOP 3 - Nora Roberts Filmy

Nie mogło zabraknąć także ekranizacji głośnej powieści z motywami fantasy! Gdy Declan Fitzpatrick, szanowany prawnik, decyduje się porzucić swoją karierę i zamieszkać w opuszczonym dworze Manet Hall, szybko przekonuje się, iż informacje o jego nawiedzeniu rzeczywiście są prawdziwe. To zrodzi całą masę zaskakujących i nietypowym sytuacji. 

Noc na bagnach Luizjany (2009) - Nora Roberts Filmy

Pod Księżycem Karoliny (2007) - TOP 2 - Nora Roberts Filmy

Na drugim miejscu plasuje się ekranizacja książki Nory Roberts, która łączy w sobie wątki kryminału oraz thrillera. Spotykamy tam Victorię Bodeen, która decyduje się powrócić w rodzinne strony, aby raz na zawsze rozprawić się z demonami przeszłości. Walka ta nie będzie jednak łatwa, albowiem w miasteczku z dzieciństwa zaczął krążyć seryjny morderca. Czeka ją trudne zadanie, a na włosku zawiśnie nawet samo życie. 

Pod Księżycem Karoliny (2007) - Nora Roberts Filmy

Niebo Montany (2007) - TOP 1 - Nora Roberts Filmy

Bez wątpienia właśnie ten film jest najlepszym ze wszystkich, które stanowią ekranizacje powieści Nory Roberts. Poznajemy tu trzy przyrodnie siostry - Willę, Tessę oraz Lily. Do ich pierwszego spotkania dochodzi na pogrzebie ojca, gdzie dowiadują się, że każda otrzyma 1/3 jego majątku, jeśli przez rok pomieszka na ranczo. To piękna opowieść o tym, jak wspólny czas może zacieśniać więzi i budować przyjaźnie. 

Niebo Montany (2007) - Nora Roberts Filmy

Nora Roberts Filmy - Podsumowanie 

I jak? Wpadł Wam jakiś film w oko? Mam nadzieję, że znaleźliście tu pozycję, która zwyczajnie Was zainteresowała i sprawiła, że macie ochotę sięgnąć po któryś z projektów pełnometrażowych. Jeśli natomiast nie jesteście przesadnie przekonani, zachęcam do sprawdzenia książek, które w wielu przypadkach są jeszcze lepsze, niż ich ekranizacje! Niemniej, miłych seansów!