Rycerze Gotham (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC) - wszystko, co wiemy o grze

Rycerze Gotham (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC) - wszystko, co wiemy o grze

redakcja | 26.12.2020, 15:00

Gotham City stacza się po równi pochyłej, lecz ani Batman, ani komisarz Gordon nie przyjdą mu tym razem z odsieczą. W Rycerzach Gotham, najnowszej produkcji WB Games Montreal, pałeczkę przejmują nieopierzeni następcy. Nowy projekt kanadyjskiego studia stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak wyglądać będzie tytułowa metropolia bez swoich dotychczasowych obrońców.

Premiera

Premiera Rycerzy Gotham odbędzie się w przyszłym roku. Gra ukaże się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Polonizacja

Gra będzie będzie dostępna w polskiej wersji językowej (napisy).

Fabuła i założenia

Choć Rycerze Gotham nie są pierwszą grą WB Games Montreal rozgrywającą się w uniwersum Batmana/wydawnictwa DC, jej fabuła nie jest ani adaptacją komiksów, ani kontynuacją Batman: Arkham Knight (tą jest Suicide Squad: Kill the Justice League autorstwa studia Rocksteady), tylko zupełnie nową historią.

Wydarzenia przedstawione w produkcji WB Games rozpoczynają się od hitchcockowskiego trzęsienia ziemi - umiera i Batman, i komisarz James Gordon, dwa filary bezpieczeństwa w toczonym przez korupcję Gotham City. Następstwa są łatwe do przewidzenia: wydarzenie to rozochoca wszelkich miejscowych bandziorów, mniejszych i większych, a na ulicach wzbiera fala przemocy. Ostatnią tamę stanowi dla niej wychowankowie zmarłego: Nightwing (Dick Grayson), Batgirl (Barbara Gordon), Red Hood (Jason Todd) i Robin (Tim Drake). 

Bohaterowie stawią czoło wielu szwarccharakterom, przy czym na końcu długiej drogi czeka ich rozprawa z Court of Owls, tajnym stowarzyszeniem lokalnej elity, które od 350 lat pociąga za najważniejsze sznurki w Gotham City. Jego członkowie, jako architekci obecnej (dystopijnej) rzeczywistości, ponoszą największą winę za opłakaną kondycję miasta.

Rycerze Gotham (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC) - wszystko, co wiemy o grze

Rozgrywka

Rycerze Gotham to gra action-RPG z otwartym światem, która pozwala wejść w buty jednej z czterech postaci - następców Batmana. - Tragedia uderza najbardziej w bliskich, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na ten kwartet - tłumaczył Patrick Redding z WB Games Montreal, który pełni funkcję reżysera. 

Redding w swoich wypowiedział podkreślał, że oddane nam do użytku postacie nie są jedynie poślednimi Batmanami. Przeciwnie - każda z nich ma unikalną osobowość, zdolności, wyposażenie oraz rozbudowane drzewka umiejętności, które dają dużą swobodę w kwestii tego, jak pokierować rozwojem podopiecznego/podopiecznej i stworzyć autorski build. Nightwing wyróżnia się efektownym stylem walki i spośród wszystkich bohaterów najlepiej radzi sobie z grupami nieprzyjaciół, Red Hood posługuje się bronią palną, toteż z łatwością może razić przeciwników z dystansu, specjalnością Robina jest skradanie, z kolei Batgirl dysponuje umiejętnościami hakerskimi, co pozwala jej przejmować kontrolę nad niektórymi urządzeniami i wykorzystywać je do swoich potrzeb. 

Piątym bohaterem Rycerzy Gotham, jeśli można tak powiedzieć, jest natomiast Gotham City - wykoślawiona, zdeformowana wersja Nowego Jorku, którą WB Games -- według deklaracji -- zbudowało znaczącym nakładem sił i środków. Tutejszy otwarty świat to wielka, ewoluująca i tętniąca życiem metropolia złożona z pięciu dużych dzielnic, a także pomniejszych dystryktów i różnych atrakcji innego typu. Łącznie: skondensowane 350 lat bogatej historii, w trakcie której do głosu dochodziły rozmaite wpływy odciskające swe piętno na poszczególnych częściach miasta. 

Rycerze Gotham (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC) - wszystko, co wiemy o grze

Według przytaczanego wcześniej Patricka Reddinga w konstruowaniu atrakcyjnego, wiarygodnego Gotham kluczowe znaczenie ma gęstość i jakość szczegółu. Pęknięcia w chodnikach z niedopałkiem w środku, wyrastające spomiędzy nich chwasty, graffiti na murach, style architektoniczne, ornamenty zdobiące budynki - tego, jak mówi reżyser, potrzeba miastu, “by było niesamowite”. Wielkość i zróżnicowane dzielnic oraz dystryktów pozwala natomiast zbudować scenę, która pomieści mnogość wydarzeń i postaci biorących w nich udział. 

Z informacji, jakie do tej pory opublikowano, można wydedukować to i owo na temat struktury Rycerzy Gotham. Czwórka bohaterów będzie działać nocami, a ich zadania będą polegać nie tylko na obijaniu facjat bandziorów wszelkiej maści, ale też eksploracji (korzystać można z linki z hakiem, a podróżowanie pomiędzy kluczowymi lokacjami ułatwia batcycle, motocykl Batmana) i przeprowadzaniu śledztw. Gra pozwoli przełączać się między postaciami, ale jeśli chcemy, będzie ją też można z powodzeniem przejść jednym ulubieńcem/ulubienicą bez konieczności grania kimś innym.

Gdy natomiast skończymy harówkę na ulicach Gotham, przeniesiemy się do Dzwonnicy, bazy bohaterów. Wolny czas za dnia spędzimy np. na gawędzeniu z towarzyszami (oraz Alfredem, którego w produkcji WB Games bynajmniej nie zabraknie) i badaniu zdobytych w pocie czoła dowodów.

Rycerze Gotham (PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X, PC) - wszystko, co wiemy o grze

Wprawdzie, jak wspomniano, najważniejsze dla superbohaterskiego kwartetu rycerzy Gotham jest wyrwanie z korzeniami Court of Owl, członkowie stowarzyszenia nie są jedynymi poważniejszymi antagonistami występującymi w produkcji kanadyjskiego studia. Pojawi się ich znacznie więcej - będą to twarze nowe, stare i “antyczne” (jak to określali developerzy), tj. wyciągnięte z najciemniejszych, zapomnianych zakamarków komiksowego uniwersum. Ciemna noc Gotham, jaka nastała po śmierci Bruce’a Wayne’a i komisarza Gordona, ma być długa i naznaczona wieloma trudnościami, ale w trakcie jej (scenariuszowego) trwania wykuć mają się charaktery następców Człowieka Nietoperza. 

Rycerze Gotham posiadać będą tryb multiplayer (kooperacja) dla dwóch osób. 

Video - Rycerze Gotham

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Rycerze Gotham.

redakcja Strona autora
Wszechstronny autor – a to przygotuje materiał sponsorowany, a to komunikat redakcyjny. Znajdziecie go w każdym zakątku portalu jak to na szefa wszystkich szefów przystało. Nie tylko pisze, ale coś naprawi i wysłucha - piszcie na [email protected].
cropper