TOP 10 gier z najpiękniejszymi open worldami - redakcja PPE wybiera

TOP 10 gier z najpiękniejszymi open worldami - redakcja PPE wybiera

Mateusz Wróbel | 13.12.2020, 17:00

W tym tygodniu redakcja PPE postanowiła wybrać dziesięć gier, które mogą poszczycić się pięknym, tętniącym życiem światem. Jeśli jesteście ciekawi naszych typów, zapraszamy do rozwinięcia tekstu.

10. Batman Arkham Knight

Batman: Arkham Knight jest kojarzony z ogromnymi bugami, które spowodowały, że Warner Bros - pod naciskiem społeczności - postanowiło wycofać ze sprzedaży wersję skierowaną dla "PeCeciarzów". Gdy jednak zapomnimy o błędach, to od razu przypomni nam się Gotham City, które swoją mrocznością potrafiło urzec niemalże każdego odbiorcę.

9. Death Stranding

Najbardziej specyficzna gra ósmej generacji? Zdecydowanie Death Stranding. Wielu uzna, że świat w najnowszej pozycji Hideo Kojimy jest pusty, lecz gdy głębiej mu się przyjrzymy powinniśmy zauważyć i zrozumieć koncepcje grafików przedstawiających wyniszczony przez serię wybuchów open world.

8. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild rozgrywa się w bajkowym, ale jednocześnie zrujnowanym królestwie Hyrule, które skrywa wiele zagadek tylko czekających, aż się za nie zabierzemy. Eksploracja najmocniejszego "exa" na hybrydowe konsole Nintendo Switch satysfakcjonuje, co czyni najnowszą Zeldę jedną z najlepszych gier oferujących piękny, autorski świat.

7. GTA V

Grand Theft Auto V zabiera nas do Los Santos, ogromnego miasta wzorowanego na Los Angeles, które zaprasza z otwartymi ramionami na swoje tereny Franklina, Trevora oraz Michaela, czyli głównych bohaterów piątej pełnoprawnej odsłony gangsterskiej serii. Mimo tego, iż gra ma na karku już ponad 5 lat (mając na myśli wersję PC), wciąż potrafi urzec ilością detali, czy nawet ilością przechodniów na ulicach wykonujących jakieś czynności.

6. Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed: Origins to bez jakichkolwiek wątpliwości najpiękniejsza gra Ubisoftu i wątpię, aby na przestrzeni następnych kilkudziesięciu miesięcy zaszły w tym aspekcie jakieś zmiany. Starożytny Egipt - w którym swoje początki miało bractwo Zakonu Ukrytych - tętnił życiem na każdym kroku i to dzięki niemu wyżej wspomniany Asasyn, będący restartem marki, Origins jest tak ciepło wspominany.

5. Ghost of Tsushima

Do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu, jak XIII-wieczna Japonia, zaatakowana przez żądne walki i nowych wrażeń imperium mongolskie, prezentowała się na siedmioletnim systemie PlayStation 4. Sucker Punch dokonało - można śmiało stwierdzić - niemożliwego, a Kraj Kwitnącej Wiśni to największy, a jednocześnie najważniejszy bohater ostatniego "exa" od Sony.

4. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dynamiczność świata w Wiedźmin 3: Dziki Gon potrafiła zaskoczyć. Od podjętych przez nas decyzji zależało m.in. czy ulice Novigradu spłyną krwią. Co więcej, Toussaint, czyli kraina dostępna za sprawą fabularnego rozszerzenia Krew i Wino, wyróżnia się bardziej intensywną paletą kolorów, a przejście z mrocznego Velen oraz zaśnieżonego Skellige na rzecz baśniowego księstwa wyszło twórcom na dobre.

3. Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn lśniło już od pierwszego materiału promocyjnego. Większość z nas do projektu holenderskich twórców podchodziła z lekkim dystansem, ponieważ każdy z nas pamięta, jak błyszczał przedpremierowo Killzone: Shadow Fall, a jak prezentował się w finalnej wersji. Koniec końców przygoda rudowłosej wojowniczki Alloy to, tuż przed Ghost of Tsushimą, najpiękniejszy open world, z którym mogą zapoznać się posiadacze PlayStation 4 oraz - minimum - średniej klasy komputerów osobistych.

2. Cyberpunk 2077

Warstwa techniczna Cyberpunk 2077 leży - co do tego nie ma wątpliwości. Jednakże wielopoziomowe Night City zasługuje na pochwałę, ponieważ tak żywego - w przypadku wersji na komputery osobiste - świata już od pewnego czasu nie doświadczyliśmy. Miasto marzeń, jak sama nazwa wskazuje, zapiera dech w piersiach, a jego eksploracja nie nudzi.

1. Red Dead Redemption 2

Pierwsze miejsce w redakcyjnym rankignu zgarnęło Red Dead Redemption 2, w którym każdy metr świata został odpowiednio przygotowany. Realistyczne zachowanie zwierząt, setki animacji głównych, jak i pobocznych bohaterów, masa przemyślanych aktywności zachęcających do zwiedzania wykreowanego przez Rockstar Games Dzikiego Zachodu przyczyniła się do tego, iż Red Dead Redemption 2 oferuje najbardziej dopracowany otwarty świat, z którym przyszło nam kiedykolwiek obcować. W tym przypadku został dopracowany każdy, nawet najmniejszy detal.

cropper