Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Mateusz Wróbel | 23.10.2020, 22:00

Zastanawialiście się, jakich wątków i mechanik pozbyto się w Red Dead Redemption 2? Jeśli tak, zapraszam do rozwinięcia, gdzie przedstawiam najciekawszą, wyciętą zawartość z najnowszej produkcji Rockstar Games.

Red Dead Redemption 2 to jeden z największych hiciorów kończącej się już generacji. Odpowiedzialni za niego deweloperzy ze studia Rockstar Games dopieścili swoje oczko w głowie do maksimum, czego dowodem było wiele ocen 10/10 - według mnie - w pełni zasłużonych. Twórcy na papierze mieli sporo pomysłów na rozwinięcie przygody Arthura Morgana, lecz z wielu z nich musieli zrezygnować - zobaczcie, co wycięli z produkcji.

Poniższy tekst to jeden wielki spoiler.

Bliższa relacja z Abigail

Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Życie miłosne Arthura Morgana zostało potraktowane trochę po macoszemu, ale nie dlatego, że deweloperzy nad nim nie pracowali, a dlatego, iż koniec końców nie zaimplementowało go do samego tytułu. Wybranką protagonisty miała być matka Jacka, a jednocześnie żona Johna Marstona, który odłączył się od gangu. Arthur miał zaopiekować się kobietą, a ich relacja wraz z każdym dialogiem zaczęła się polepszać, aż koniec końców zaczęliby spędzać większość czasu ze sobą. Cały wątek miał trwać pięć godzin, co potwierdza fakt, iż nie miał to być jednorazowy skok w bok, kiedy to Jack położył się na łóżku i zamknął oczka. Więcej o tejże kwestii pisałem już tutaj.

Zainteresowanie mężczyznami

Arhur Morgan początkowo miał być biseksualny, co potwierdza wczesna wersja jego dziennika, w którym relacjonował swoje działania. Główny bohater miał nawiązać bliższą relację z Charlesem, z którym rozmawiałby przede wszystkim w trudnych sytuacjach. Rewolwerowiec miał przyznać się do swojej orientacji seksualnej przed swoimi znajomymi dopiero w ostatnim rozdziale gry, kiedy to dowiedział się, że jest chory na gruźlicę. 

Rozmnażanie koni

Rockstar Games - śmiem twierdzić - spędził sporo czasu na dopracowaniu wierzchowców, o czym świadczą np. dokładnie odwzorowane genitalia. Okazuje się, że protagonista miał mieć możliwość stworzenia hodowli koni, a aby uzyskać jak najbardziej wydajne zwierzęta, trzeba by było dbać o ich rozmnażanie i wychowanie. Każdy z penisów był tak dokładny, że bez zaglądania w statystyki identyfikował ogiera. Jednym z wierzchowców, które mieliśmy móc "stworzyć" w swojej hodowli, miał być arabskim albinosem - takiego samego konia używał Dutch.

Drugie ja Micaha

Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Micah pierwotnie był prawdziwym przyjacielem wielu osób. Tegoż członka gangu w wersji beta wyróżniała przede wszystkim lojalność (nawet gdy Dutch zrobił coś głupiego, on go bronił przed innymi osobami chcącymi aż wyłupać mu oczy), a także dbał o ludzi, bowiem gdy dowiedział się, iż szef gangu skrzywdzi nieokreślonych ludzi, postanowił uratować im życie. Nie spodobało się to testerom, którzy uznali, że zdrajca nie jest prawdziwym antagonistą, a raczej kolegą Arthura. Koniec końców Micah jest kim jest, ale warto wspomnieć, że w międzyczasie Rockstar Games, chcąc zrobić z rzeczonej postaci jeszcze większego złoczyńcę, myślało o tym, aby Micah zaczął być pedofilem, a co za tym idzie, dobierać się do Jacka.

Powroty na Guarmę

Podróż na Guarmę, tropikalną wyspę, to według wielu najnudniejszy rozdział kampanii fabularnej. Okazuje się, iż deweloperzy początkowo chcieli zaimplementować do portu w Saint Denis statek, dzięki któremu w każdym momencie rozgrywki moglibyśmy udać się na tamtejsze tereny. Koniec końców pojazd transportowy nie pojawił się w grze - być może sami twórcy zrozumieli, że Guarma nie ma nic więcej do zaoferowania, a samo jej zwiedzanie nie miałoby zbyt dużego sensu, skoro Red Dead Redemption 2 to i tak bardzo długa przygoda.

Tajemniczy filmik zwieńczający historię po wymaksowaniu gry

Rockstar Games chciał wynagrodzić fanom gry ukończenie RDR2 w 100%. Z tej okazji powstawał tajny materiał, który wyświetliłby się na naszych ekranach tuż po ukończeniu ostatniego wyzwania. Miał on pokazać, jak potoczyło się życie Jacka tuż po śmierci Johna i Abigail, jego rodziców. Ojciec zginął przez Pinkertona, a matka nie umarła z powodu złamanego serca i problemów psychicznych, jak to niektórzy sądzili, a z powodu niewykrywalnej w tamtym czasie choroby, coś na podobieństwo dzisiejszego raka. Chłopak po dramatycznych przeżyciach sprzedał ranczo i przeniósł się do Blackwater, gdzie spotkał Sadie, z którą pracował razem w wielu zleceniach. Kobieta była jego mentorką, a można nawet rzec, że w pewnym sensie zastąpiła Abigail. Jack następnie przeniósł się na wschód, gdzie miał zostać bardzo wysoko położonym członkiem pewnego gangu. Być może będzie to intro do Red Dead Redemption 3? Dajcie znać, co sądzicie na ten temat w komentarzach - ja sam jestem na tak.

Pierwsze spotkanie z Sadie

Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Sadie nie miała łatwego życia. Po raz pierwszy spotykamy ją w zaśnieżonym regionie Grizzlies, w domu, który przejęli O'Driscollowie. Zabili oni męża bohaterki, a ją samą uwięzili. Cała scenka z jej poznaniem miała wyglądać zdecydowanie inaczej, ponieważ bohaterka byłaby w tym czasie gwałcona, a kiedy zaczęlibyśmy wymieniać ogień do swoich oponentów, ona sama odgryzłaby jednemu z nich penisa. Po uporaniu się z pierwszą grupą przybiegłby kolejny oddział O'Driscollów - jeden ze strzałów znalazłby się w lampie, która wznieciłaby ogień. Po zabiciu wrogów, Dutch zauważyłby gwałciciela (prawdopodobnie tego nieposiadającego już członka) i zapytałby Arthura, czy chcielibyśmy go zabić, czy też rozebrać i zmusić do ucieczki w zamieć, która równała się z zamrożeniem. 

Żona Dutcha z większą rolą

Molly w becie miała więcej zajęć, aniżeli wyłącznie kłócenie się ze swoim mężem i robieniem makijażu. Dla członkini gangu Van Der Linde przygotowano całkiem interesującą historię, którą poznawać stopniowo mieli członkowie gangu. Kobieta początkowo kłamała, że pochodzi z bogatej rodziny, a tak naprawdę była biedną osobą pracującą w irlandzkim burdelu, w miejscu, gdzie spotkał ją porucznik O'Driscollów, z którym próbowała spędzić resztę życia. Przez niewyjaśnioną sytuację, porucznik został zabity przez Colma, antagonistę, który wraz ze swoimi znajomymi zaczął wykorzystywać Molly psychicznie, jak i fizycznie. Postać ta w końcu uwolniła się od Colma i uciekła z Dutchem w góry Grizzlies, będąc w ciąży. Podczas podróży miała poronić i być jeszcze bardziej przygnębioną, a co więcej, w ogóle nie opuszczać obozu, aby nie znaleźć się ponownie w rękach szukających ją O'Driscollów. Wątek prawdopodobnie usunięto, bowiem nie zgrywał on się ze zdradą, której dopuściła się w finalnej wersji gry.

Zbieranie zapałek 

Początkowo Rockstar Games stawiał jeszcze większy nacisk na eksplorację, jak i realizm. Do odpalenia papierosów, tudzież dynamitu czy innych środków łatwopalnych, potrzebowaliśmy zapałek. Pudełka po 50 lub 250 zapałek były dostępne przede wszystkim w miastach, na beczkach czy ławkach, ale mogliśmy je także kupić u miejscowych kupców. Mówiąc o tak dużej ilości zapałek, można domyślić się, że byłyby one zużywane w sporych ilościach do jednej czynności.

Javier ateistą, Bill alkoholikiem, a Karen rozrabiaką

Red Dead Redemption 2 i wątek miłosny Arthura - co wycięto z gry Rockstar Games

Javier, Bill i Karen mieli pierwotnie więcej życia w sobie. Ten pierwszy miał być ateistą, któremu przeszkadzałby każdy wierny na ulicy, a na widok kościoła zacząłby wręcz "wymiotować". Jest to spowodowane zapewne współpracą Kościoła w Meksyku z tyrańskim rządem wyniszczającym państwo z jego pomocą. Bill z kolei zaczął wdawać się w bójki i nadużywał alkohol, co było spowodowane jego trudną przeszłością. Co warto wspomnieć, rewolwerowiec miał posiadać epizody psychotyczne. Z kolei Karen chciała brać udział w jeszcze większej ilości napadów, pokazując tym samym pazur Mary-Beth, Tilly czy Grimshaw, którą nawet w pewnym momencie ogłuszyła swoim ciosem, gdy starsza kobieta spoliczkowała ją za swoje zachowanie. Piersi bohaterki podczas integracji miały być jeszcze bardziej widoczne, a ona sama - będąc w stanie upojenia alkoholowego - miała proponować innym bohaterom upojną noc. 

Który news z tego tygodnia najbardziej Cię zainteresował?

Cyberpunk 2077, japońskie produkcje u Microsoftu, nowe gry Capcomu i tajemniczy tytuł Remedy na E3 2018!
26%
FIFA World Cup Russia 2018 bezpłatną aktualizacją do FIFY 18
26%
Zwiastun i nowe informacje o Red Dead Redemption 2
26%
Jeden z pobocznych (napisz w komentarzu jaki)
26%
Pokaż wyniki Głosów: 26

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper