Red Dead Redemption 2 - największe sekrety gry Rockstar Games

Red Dead Redemption 2 - największe sekrety gry Rockstar Games

Mateusz Wróbel | 06.09.2020, 15:00

Sekrety w Red Dead Redemption 2? Zarezerwujcie sobie przynajmniej godzinę wolnego czasu, bowiem jest ich masa. Najciekawsze z nich znajdziecie w rozwinięciu.

Rockstar Games to mistrzowie tworzenia wszelakich easter eggów. Jedne z nich możemy zauważyć gołym okiem, a do znalezienie tych drugich, bardziej ukrytych i tajemniczych, potrzeba więcej czasu, a co najważniejsze, odpowiednich osób, które lubią stawiać sobie wyzwania.

Potwierdzeniem powyższych słów jest Red Dead Redemption 2, najnowsza gra amerykańskiego studia, która zadebiutowała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One pod koniec 2018 roku (w późniejszym czasie zawitała również na komputery osobiste). Ów tytuł może poszczycić się masą sekretów, dzięki którym rozgrywka nabiera rumieńców. Dziesięć z nich przedstawię poniżej.

Szalona kobieta w wychodku

W RDR2 nie brakuje postaci mających problemy psychiczne. Jedną z nich jest kobieta, która przebywa zamknięta w wychodku. Zbliżając się do niej, możemy odnieść wrażenie, że kobieta została uprowadzona lub odurzona, bowiem rzuca stwierdzeniami typu: „chcesz buziaka?” czy „zabiję Cię!”. Sekret jest o tyle ciekawy, że gdy załączymy kamerkę z perspektywy pierwszej osoby, aby przez dziurę zobaczyć, kto kryje się po drugiej stronie, kobieta zacznie wymachiwać do nas rękoma, tudzież podrapać naszą twarz. 

Generał Harris

Jestem pewny, że zwiedzając obrzeża Saint Denis, największego miasta w rzeczonej produkcji, niejednokrotnie trafiliście na odgłosy krwawej walki. Dopiero miesiąc temu odkryto, iż nie były to zwidy spowodowane zmęczeniem, a odtworzenie bitwy podczas wojny secesyjnej. Sekret występuje wyłącznie podczas burzy o północy w Bolger Glade. To właśnie z tamtego miejsca słychać generała Harrisa wydającego rozkazy swoim żołnierzom, parskające konie czy okrzyki zwiastujące zwycięstwo/porażkę.

Wampir

Będąc już w okolicach Saint Denis, trzeba wspomnieć także o ukrytym wampirze wychodzącym na miasto o późnych porach. Aby go spotkać, trzeba znaleźć pięć notatek porozrzucanych po mieście - począwszy od tablic ogłoszeniowych, a skończywszy na ścianie budynku. Gdy już uda nam się odnaleźć pięć papierków dotyczących wampira, jego miejsce przebywania zostanie zaznaczone na mapie. Co z nim zrobimy? To już zależy tylko i wyłącznie od nas... w grę wchodzi np. zabicie go lub zabranie do kościoła.

Farma Świń

Rodzeństwo Aberdeen to według mnie najciekawszy easter egg w Red Dead Redemption 2 ze względu na masę interakcji. W okolicach Scarlett Meadows, blisko granicy z Roanoke Ridge możemy znaleźć swego rodzaju ranczo, którym zajmują się Bray i Tammy Aberdeen. Para będzie próbowała otruć Arthura Morgana i zabrać wszystkie jego oszczędności. Co jednak najciekawsze, mieszkający w pobliżu farmer wspomni głównemu bohaterowi pozycji, iż w pobliżu znajduje się farma świń. Jej mieszkańcy chcieli poczęstować go jedzeniem, ale jego sumienie podpowiedziało mu, aby nie tykać poczęstunku.

Samotny robot

Po wykonaniu misji od Marko Dragica, szalonego naukowca, możemy udać się do północno-zachodniej części gór Grizzlies, a dokładniej do okolic, w którym był położony obóz Colter. Na samym szczycie góry znajdziemy robota, rozpaczającego nad swoim właścicielem, jak i samym losem, który go teraz czeka. Można rzec, że to tylko „głupia maszyna”, ale na jego widok, niejednemu graczowi może zrobić się przykro.

Szatański pentagram

Podczas przemierzenia w nocy zalesionych terenów w Red Dead Redemption 2, natknąć można się na szatański pentagram, który świeci się od 4 w nocy, a gaśnie gdy na zegarze pojawi się 5 nad ranem. Co jednak najciekawsze, decydując się na rozbicie obozu w pobliżu pentagramu, podejdzie do nas kobieta, która zacznie opowiadać o niestworzonych rzeczach (dziwnych głosach itd.), a także nazwie nas diabłem. 

Nagi mężczyzna kochający wilki

Podczas przemierzania doliny Roanoke możemy usłyszeć wilcze odgłosy wydawane przez... mężczyznę, a nie wilki. Okazuje się, że nagi NPC albo dorastał wśród zwierząt, albo chciał, będąc już starszym, utożsamić się z nimi. Jeśli nie zabijemy go od razu, ani nie użyjemy lassa, mężczyzna wbiegnie do jaskini, w której znajdziemy dwa wilki. Po zabiciu ich, rzeczona postać zacznie przy nich płakać, nie potrafiąc pogodzić się z tym, że już nie żyją.

Gadające drzewa

W lesie na zachód od doliny Roanoke rosną gadające drzewa. Sekret jest podobny do tego związanego z wojną secesyjną, bowiem w obu przypadkach słyszymy szepty, krzyki - w pewnym momencie można odnieść wrażenie, że nasz pokój nawiedziły duchy. Jeśli ktoś nie słyszał o tymże sekrecie, a akurat zahaczy o wyżej wspomniany teren, to z pewnością dostanie gęsiej skórki.

Erotyczne fotografie

Będąc na południowym-zachodzie od bliźniaczych skał, natrafimy na jaskinię, w której znajdziemy skrzynkę pełną różnorodnych fantów. Jej zawartość to zabójczy rewolwer, parę przekąsek, lecz najbardziej zainteresować mogą erotyczne fotografie nieznanych modelek, które pozostaną z nami na zawsze, o ile oczywiście nie zgubimy sakwy.

Kocioł czarownic

Będąc we wschodniej części Grizzlies możemy trafić na mini-domek tajemniczej czarownicy. Patrząc na wyposażenie lokacji, można z łatwością się domyślić, iż wiedźma jest gdzieś w pobliżu. Głównym elementem jest wypełniony po brzegi nieznanymi substancjami kocioł. Arthur Morgan może zaryzykować i wypić tajemniczą miksturę, która... na szczęście uzupełnia maksymalnie rdzeń zdrowia oraz wytrzymałości.

Świat Red Dead Redemption 2 jest bardzo dokładnie zaprojektowany, i aż miło oglądać wszystkie przygotowane przez Rockstar Games easter eggi. Gołym okiem widać, że deweloperzy przykładają ogromną wagę nawet do postaci pobocznych (i ich króciutkich historii), których widzimy na ekranie jedynie przez 10-15 minut. Jeśli nudzicie się w pracy, szkole, czy akurat nie macie się czym zająć w domu, poniżej możecie obejrzeć jeden, ogromny materiał, w którym przedstawiono prawie wszystkie sekrety najnowszej pozycji rzeczonych twórców. Jest ich prawie 40!

cropper