Hearthstone Scholomancjum zapewni duże odświeżenie karcianki. Poznajcie szczegóły

Hearthstone Scholomancjum zapewni duże odświeżenie karcianki. Poznajcie szczegóły

Wojciech Gruszczyk | 14.07.2020, 19:14

Blizzard postanowił zaszaleć tworząc najnowszy dodatek do Hearthstone'a. Twórcy Scholomancjum całkowicie zmieniają zasady karcianki, pierwszy raz wprowadzając do gry dwuklasowe karty. To jednak nie koniec nowości, które mogą mocno namieszać wśród oddanych fanów produkcji.

Blizzard rozwija swoją karciankę od lat. Hearthstone zadebiutował w 2014 roku i systematycznie otrzymuje mniej lub bardziej ciekawe rozszerzenia, które sprawiają, że gracze chętnie powracają do produkcji. Swego czasu codziennie ogrywałem jeden z nowych trybów, który łączył zasady karcianki z rozgrywką Autochess. Ustawka była dla mnie dobrą odskocznią, która znakomicie odświeżała standardowy wariant. Nie ukrywam, że Battlegrounds trafiło do tytułu w idealnym momencie – byłem już trochę zmęczony standardowy gameplay i brakowało mi czegoś przełomowego... Czegoś takiego jak właśnie zapowiedziane Scholomancjum.

Hearthstone Scholomancjum zmienia zasady gry

Hearthstone Scholomancjum zapewni duże odświeżenie karcianki. Poznajcie szczegóły

Kilka dni temu nasza redakcja została zaproszona na prezentację kolejnego rozszerzenia do karcianki Blizzarda. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się zbyt wiele, ale ze względu na sentyment do produkcji postanowiłem sprawdzić, co tam szykują deweloperzy. Okazuje się jednak, że studio w końcu zaszalało: Scholomancjum pozwoli poznać „sztuki tajemne”, a rektor Kel'Thuzada z całym gronem pedagogicznym pokaże fanom produkcji, że Hearthstone faktycznie może wprowadzić na serwery coś więcej niż tylko kolejne różnorodne karty. W Hearthstone Scholomancjum zostaniemy adeptami magicznego blasku, dzięki któremu każdy, nawet z pozoru przegrany, pojedynek może zakończyć się zwycięstwem, ponieważ deweloperzy zastosowali kilka ważnych zmian.

Rozszerzenie wprowadzi do gry 135 nowych kart, jednak aż 40 z nich będzie kartami dwuklasowymi. Twórcy łączą znanych bohaterów, zapewniając roszadę: teraz klasy z Hearthstone została dobrane w pary i w sumie mamy zatem 10 kombinacji. Taka propozycja ma zachęcać do wykonywania ciekawych, niedostępnych wcześniej strategicznych zagrań – teraz będziemy zwracać uwagę na mechaniki rozgrywki dostępne dla obu klas. Jest to naprawdę interesujące odświeżenie zasad gry, ponieważ Scholomancjum zmieni warunki panujące w trakcie pojedynków.

Twórcy postanowili dodać do Hearthstone kolejne słowo kluczowe: Erupcja magii pozwoli graczom na wykorzystanie specjalnego efektu, który zostanie odblokowany tylko raz podczas rzucania przez gracza zaklęcia. Mechanika będzie świetną opcją dla graczy posiadających w swoich taliach potężne czary, ponieważ teraz dzięki Erupcji zadbają o dodatkowe efekty i mogą je wykorzystać na swoją korzyść. Deweloperzy podkreślają również, że wśród kart znajdziemy także potężne zaklęcia, które umożliwiają natychmiastowe Odkrycie karty i zmniejszają koszt zagrania kolejnej karty tego rodzaju. Entuzjaści magii będą mogli postawić na rozbudowane kombinacje, dzięki którym osiągną jeszcze lepsze wyniki – rozgrywka będzie ponownie zachęcać do tworzenia taktyk przeładowanych efektownymi i rozbudowanymi zagraniami.

Hearthstone Scholomancjum poznajcie pierwsze karty

Hearthstone Scholomancjum zapewni duże odświeżenie karcianki. Poznajcie szczegóły

Blizzard od lat rozwija swoją karciankę, co nie jest łatwym zadaniem. Deweloperzy systematycznie dbają o nowości, które muszą zostać odpowiednio wpisane w zabawę zapewniając nie tylko ciekawy gameplay, ale również dbając o odpowiedni balans. Mam wrażenie, że Scholomancjum zaproponuje graczom dobre odświeżenie zabawy, ale też przygotowana mechanika nie powinna przewrócić zasad.

Wśród pierwszych zaprezentowanych kart można wyróżnić potężnego „Kościorwija” (9/9), którego trudno będzie pokonać, ponieważ stronnik będzie wracać do gry. Świetną opcją na pewno okaże się także „Szkolny rozrabiaka” (6/8), którego szybkie wyeliminowanie może okazać się najważniejszym zadaniem, ponieważ będzie on wrzucać na arenę nowych pomocników.

Hearthstone Scholomancjum zapewni duże odświeżenie karcianki. Poznajcie szczegóły

Jeszcze jest zbyt wcześnie, by ostatecznie ocenić Hearthstone Scholomancjum, ale mam wrażenie, że karcianka Blizzarda potrzebowała podobnej świeżości. Tytuł jest już rozwijany od lat i choć systematycznie otrzymuje nową zawartość, to jednak od dawna podejrzewałem, że deweloperzy mogą zdecydować się na łączenie klas. Będzie to na pewno ciekawy ruch ze strony twórców, który może zostać ciepło przyjęty przez graczy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak przyglądać się kolejnym odsłoniętym kartom i przygotowywać się do tworzenia taktyk.

Już dzisiaj możecie sięgnąć po zestaw przedsprzedażowy Scholomancjum (49,99 euro), który obejmuje 55 pakietów kart z rozszerzenia, jedną losową złotą legendarną kartę z rozszerzenia Scholomancjum oraz rewers Kel'Thuzada. Jeśli jednak zdecydujecie się na megazestaw Scholomancjum (79,99 euro) to otrzymacie 80 pakietów kart z rozszerzenia Scholomancjum, pięć dodatkowych złotych pakietów kart z rozszerzenia Scholomancjum, jedną losową złotą legendarną kartę z rozszerzenia Scholomancjum, maga Kel'Thuzada, rewers Kel'Thuzada i Karnet Karczmarza, w którym znajdują się m.in. 4 bilety na Arenę.

cropper