Wiedzmin Netflix sezon 2 - wszystko co wiemy. Fabuła, obsada, lokacje, potwory

Wiedzmin Netflix sezon 2 - wszystko co wiemy. Fabuła, obsada, lokacje, potwory

Igor Chrzanowski | 15.03.2020, 13:00

Prace nad drugim sezonem Wiedźmina od Netflix ruszyły już pełną parą i jeśli koronawirus nie przeszkodzi ekipie w pracy, już możemy szykować się do oglądania. Dziś przedstawiamy wszystkie ujawnione do tej pory informacje o serialu.

Po gigantycznym sukcesie pierwszego sezonu serialowych przygód Wiedźmina, Netflix bez wahania zdecydował się na zlecenie prac nad kolejnym sezonem, a w swoich długofalowych planach ma miejsce nawet dla 7 sezonów adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego.

Aby nieco rozjaśnić informacyjny chaos jaki pojawił się w przeciągu kilku ostatnich tygodni, postanowiliśmy zebrać wszystkie potwierdzone informacje w jednym miejscu i przedstawić wam solidną pigułę wiadomości!

Premiera

Zdjęcia do drugiego sezonu Wiedźmina od Netflix rozpoczęły się już 17 lutego 2020 roku. Zgodnie z tym co mówił swego czasu Tomasz Bagiński, produkcja takich wysokobudżetowych projektów trwa nawet do 18 miesięcy - wliczając w to pre-produkcje, zdjęcia właściwe, dokrętki, post-produkcję no i w końcu marketing. Możemy zatem śmiało założyć, że serial pojawi się na amerykańskiej platformie w trzecim kwartale 2021 roku!

Obsada -  Wiedźmin aktorzy

Póki co nie ujawniono całej obsady jaką zobaczymy w drugim sezonie Wiedźmina, jednakże poznaliśmy kilka najważniejszych postaci, w tym samego Vesemira, wokół którego było tak wiele spekulacji.

  • Kim Bodnia ("Most nad Sundem") jako Vesemir,
  • Yasen Atour („Young Wallander”) w roli Coena,
  • Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena,
  • Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert,
  • Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako Eskel,
  • Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) w roli Lydii,
  • Kristofer Hivju („Gra o tron”) jako Nivellen
  • Mecia Simson jako Francesca.

Oczywiście dołączą oni do tych postaci, które przeszły dalej z pierwszych ośmiu odcinków.

Fabuła

Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina od Netflix skupiać się będzie wokół jednej z najważniejszych person uniwersum Sapkowskiego, czyli samej Ciri. Liczna obecność nowych Wiedźminów może wskazywać na to, że jedną z osi fabularnych będzie proces szkolenia młodej dziewczyny na wojowniczkę w zamku Kaer Morhen.

Niestety są to na razie spekulacje i raczej wnioski wywodzące się ze znajomości książek pana Andrzeja. Najważniejsze jest w tym wszystkim jednak to, że tym razem historia ma być przedstawiona znacznie lepiej niż w pierwszym sezonie, dzięki czemu nie będziemy mieli takich dziwnych i mylących przeskoków wydarzeń. Twórcy obiecali także poprawić zbroje Nilfgaardu.

Potwory

Na razie w temacie ikonicznych potworów panuje zmowa milczenia, gdyż producenci serialu nie są jeszcze gotowi do prezentacji żadnych koncepcji czy też pierwszych renderów. Bazując jednak na obranych domysłach dotyczących linii fabularnej drugiego sezonu, najprawdopodobniej zobaczymy stwory opisane w książce "Wiedźmin: Krew Elfów".